Author Topic: problem je u sto su njemu odbili molbu iz razloga da je ovo njegov prvi ugovor  (Read 4278 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline TheGoddess

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Cao svima... Jer moze mi neko pomoci, imam par pitanja:

Moj zarucnik je na svoj prvi ugovor na CCL i njegov ugovor zavrsuje u aprilu, a ja sam dobila datum za svoj prvi ugovor na kraju maja, mi smo istu poziciju.
E sad, on je zatrazio odobrenje da budemo zajedno na istom brodu i da moze se on posle vacation vratiti samnom na brod na datumu koje pisuje na mom ugovori, ali problem je u to sto su njemu odbili molbu iz razloga da je ovo njegov prvi ugovor, a isto postoje i mogucnost da mu produze ugovor jos mesec dana.

Jer ima li neki izlaz iz ove situacije?
Sta mozemo mi uciniti, zapravo on, da nas stave zajedno na isti brod i ako mu produze ugovor dali će biti pametno da on zatrazi emergancy kako bi se vratio kuci.

Hvala vam...  :embarrased:

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
dali ke biti pametno da on zatrazi emergancy kako bi se vratio kuci.

Na ovo ti i ja mogu odgovoriti   bila bi to greska  :pad:

Offline TheGoddess

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
A zasto bi bilo greska?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Moj zarucnik je na svoj prvi ugovor na CCL i njegov ugovor zavrsuje u aprilu, a ja sam dobila datum za svoj prvi ugovor na kraju maja, mi smo istu poziciju.


Stvar je u tome da poslije određenog vremena na brodu, on MORA ostati na odmoru tj. kompanija bi bila u neprilici da ga pozove prije vremena. Prekršila bi zakon. (International Labor Organization)
Tvoj zahtjev je za sada nemoguće odobriti jer bi u tom slučaju morali ga pustiti kući ranije, da bi imao dovoljno dug odmor, da bi mogli zajedno krenuti na ugovor.
Kompanija to ne želi učiniti jer niti ti niti on nemate dovoljno staža u kompaniji da bi se oni htjeli potruditi oko toga.

U principu, sve je stvar nekoliko mejlova između HR managera i osobe koja sastavlja Fleet Rotation, ali pošto nikoga od njih ne znate i nemate vezu ...  -()-
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
@TheGoddess, jel si našla kakav izlaz?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline juraim

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Imamo sličan problem.
Javim vam ako nadjem neko rešenje  :hmm:
sad samo napred, kad nema nazad.

Offline TheGoddess

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
@TheGoddess, jel si našla kakav izlaz?

Eheee...evo prije 10 dana sam se vratila sa brod pa evo malo da posetim i forum... oko moj slucaj nije bilo nista ozbiljnije, moj decko je zatrazio da dodje na moj brod, oni su odobrili i prvo sam ja otisla na brod a nakon mjesec dana dosao i on, bili smo zajedno i zajedno smo se vratile kukji, a isto i sledeci ugovor idemo zajedno...to je to... uzalud sam se sekirala...  :uzdravlje:

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
slatko skroz :) :) sta ti je ljubav :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile