Author Topic: Wonderlic test  (Read 6370 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Wonderlic test
« on: 24/June/2012 »
Je li neko od vas polagao Wonderlic?

Trazila sam po forumu ali nisam uspjela naci...

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: Wonderlic test
« Reply #1 on: 26/June/2012 »
Pa evo da odgovorim sama sebi na topik obzirom da sam upravo zavrsila test, mozda nekome od buducih Pursera bude od pomoci. :)

Polaze Online, u mailu dobijete pozivnicu od Carnivala u kojoj imate link, na koji kada kliknete otvara vam test u kojem vec stoje vase Ime, Prezime i E-mail.
Sastoji se od 50 pitanja koja trebate zavrsiti za 20 minuta, sto nije neizvodljivo ali zahtijeva veliku koncentraciju obzirom da ima bas dosta teksta (pogotovo pred kraj). Primjera radi, Marlins sam uradila sa 94%, a ovdje sam stigla tek do 47og pitanja kada mi je isteklo vrijeme i to sam bas brzala, nesto nisam ni citala do kraja nego po logici odgovarala samo da bih zavrsila...  -()- 

Test bih opisala vise kao logicki nego gramaticki (ima i gramatike, ali ne nesto previse - uglavnom par skakljivih pitanja da u tekstu nadjete gresku tipa da li se neka zemlja pise velikim ili malim slovom, da li je datum tacno napisan, da li je zarez suvisan bas na tom mjestu, da li su to trebale biti dvije recenice ili jedna i sl.).
Vecina vjezbi se svode na to da od ponudjenih odgovora izdvojite pravi u smislu da pronadjete recenicu koja ima pravilan raspored rijeci, da iz teksta izvucete "pouku", da na osnovu skice pune nekih detalja odgovorite na pitanje, itd...

Ne znam koji bih vam savjet dala osim da se dobro skoncentrisete i ukoliko ne znate jezik bas dobro nadjete nekoga da radi test sa vama, ionako ga polazete doma sami tako da vas niko ne kontrolise (cool, zar ne :) ). :)

Jedina dobra stvar je sto mozete da prekinete test, da se vratite na prethodno pitanje i ispravite odgovor, itd... Vjerovatno gubite na vremenu, ali ipak mozete da ispravite ukoliko ste pogrijesili.

Rezultat Carnival salje vasem agentu a potom on vama, da vas ne zbuni to sto ce vam na kraju testa pisati samo Thank You!, bez ikakvog rezultata. :)

Nadam se da sam bar malo pomogla, a ukoliko nekome treba PDF primjerak testa, moze mi se slobodno obratiti porukom.

Srecno!  :-))))'

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Wonderlic test
« Reply #2 on: 26/June/2012 »
Samo 47 pitanja ;)
Super Sireno!

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: Wonderlic test
« Reply #3 on: 26/June/2012 »
Nije tesko, samo je maaaalo obimno! :)

Offline Taivass

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Wonderlic test
« Reply #4 on: 30/May/2015 »
Zna li iko kako funkcionise bodovanje. Moj rezultat bio 3/420. Ljudi koji su imali 1/200 i nize nisu prosli. Sta su ovi brojevi anyway?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Diane

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Wonderlic test
« Reply #5 on: 31/May/2015 »
Ja sam imala 3/365. I nije ni meni jasno sta znace ti brojevi. Stigla do 47-mog pitanja.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Wonderlic test
« Reply #6 on: 31/May/2015 »
Druga cifra je ukupan broj poena, a prva je nivo koji je dostignut tim poenima.
Naravno, postoji određen prag koji se mora preći da bi se za određen posao/kriterijum smatralo da je test uspešno položen.

Offline Taivass

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Wonderlic test
« Reply #7 on: 19/June/2015 »
265 je za GSA. Najvažniji je vocabulary i znanje pravilnog formiranja rečenica. I bez panike, može se uraditi jako brzo i da ostane vremena za check. Koje pitanje ne znate, napišete broj i nastavite dalje. Nakon zadnjeg pitanja ima lista rednih brojeva pitanja, kliknete na broj koji ste zapisali, fon u ruke i Google :)


Sent from my iPhone using Tapatalk