Author Topic: koje su entry pozicije na Dizniju?  (Read 5732 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
koje su entry pozicije na Dizniju?
« on: 27/June/2012 »
Sefe kao iskusan Dizni moreplovac mozes li mi reci koje su entry pozicije na Dizniju, kao i za koju poziciju da apliciram?
Ukratko o meni-imam 28god, engleski vrlo dobar, radno iskustvo od fabrike keksa preko raznih kafica do sadasnjeg posla gde sam menager jednog fish restorana ali sam bio pre promocije u tom restoranu konobar.
Restoran je fish restoran u nekom etno stilu, sluzi se riba sa grila spremljena na specifican starinski nacin,takodje sluzimo lokalna vina koja dobro poznajem, kao i nekoliko stranih.
Uglavnom moj posao je da sve savrseno radi, a ako treba i konobarisem.
Izvinjavam se ako ima duplih postova telefon me zeza. Hvala...

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Re: pitanje za sefa ili druge veterane
« Reply #1 on: 27/June/2012 »
Moja preporuka waiter pa gore, ako ti je engleski stvarno dobar. Imaj u vidu da za neke kompanije moras da znas dva jezika tecno ako pozicije imaju dosta kontakta sa gostima.
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: pitanje za sefa ili druge veterane
« Reply #2 on: 27/June/2012 »
ok,da pitam jos da li mi na Dizniju pomaze cinjenica da radim i nekoliko sati kao profesionalni animator vec 3 godine,imam dosta iskustva kao deciji animator,kao i sertifikat jedne skole glume i zabavljanja dece. Ne znam da li je to neki plus na Dizniju zbog velikog broja dece?

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Re: pitanje za sefa ili druge veterane
« Reply #3 on: 27/June/2012 »
ok,da pitam jos da li mi na Dizniju pomaze cinjenica da radim i nekoliko sati kao profesionalni animator vec 3 godine,imam dosta iskustva kao deciji animator,kao i sertifikat jedne skole glume i zabavljanja dece. Ne znam da li je to neki plus na Dizniju zbog velikog broja dece?

Nemoj ovo da uzimas sa 100% sigurnosti, ali mislim da uzimaju uglavnom devojke za poziciju Youth Staffa. Koliko sam upoznat to su animatori.

Sacekacemo El Hefa da potvrdi
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: pitanje za sefa ili druge veterane
« Reply #4 on: 27/June/2012 »
Hmmm, pa to za cure sam i ja cula i citala tako na netu, ali igrom slucaja znam jednog momka (od moje kume decko) koji je 2 ugovora isao kao Youth Staff i sada mu je treci Club O2 Director... Bolje da provjerimo sa jos nekim. :)

jamurash, ako vec imas tu diplomu i iskustvo od 3 godine, i ako se ispostavi da u YS primaju i muskarce, mozda ti je bolje da se prijavis tamo...

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: pitanje za sefa ili druge veterane
« Reply #5 on: 27/June/2012 »
Ma kakav Youth Activities. Zaboravi to.

S obzirom na iskustvo bolje se drzi Hotela. Prijavi se za Asst Restaurant Mgr, Maitre d' ili tako nesto. Ne idi na nista ispod Server (Dining Room). Baci oko na dcljobs.com
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koje su entry pozicije na Dizniju?
« Reply #6 on: 27/June/2012 »
Morao bi moći dobiti posao servera.
Iskustvo sa animacijom je naravno plus, i to obavezno da se spomene kod zapošljavanja.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: koje su entry pozicije na Dizniju?
« Reply #7 on: 28/June/2012 »
e hvala vam ljudi,najbolji ste. Mislim da cu pokusati sa waiterom ili serverom,da li ima neko pitanja koja pitaju za pozicije servera,waitera,ili neki link gde mogu da pogledam kako izgleda set up stolova? Malo davim al sta cu,moram :D,da li mi je ok da naucim vina i meni koji je na DCL,da li mislite da bi to ostavilo pozitivan utisak na rekrutera?

Offline NENO 2202

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: koje su entry pozicije na Dizniju?
« Reply #8 on: 28/June/2012 »
Entry pozicija na Disneyu ti je assistant Server, ali se promocija u Servera moze
dobiti veoma brzo. Ali i kao assistant ti nije lose zarada je okay. 
Na interview-u ce te pitat o vinima ali nista pretjerano, njima ti je bitno da si ti
prijateljski raspolozen i da volis djecu posto ti tamo ima jako puno djece, i moras se
igrat sa njima i pokazivat im trikove itd. ne zezam se ja sam na treningu morao uciti
neke trikove za djecu.  Malo si konobar malo si klaun ali dobro je lova je dobra. 

Offline Jura567

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: koje su entry pozicije na Dizniju?
« Reply #9 on: 03/July/2012 »
a kada ti je intervju za Diznija i gdje ?

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: koje su entry pozicije na Dizniju?
« Reply #10 on: 05/July/2012 »
ja cu tek da saljem podatke,gospoda iz EP mi od pocetka godine govore da ne znaju kad ce biti razgovor za Dizni,tako da ja saljem papire pa ce mi se valjda javiti.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: koje su entry pozicije na Dizniju?
« Reply #11 on: 05/July/2012 »
Na zvanicnom Diznijevom sajtu, u sekciji za zaposlenje, pise da je intervju sa EP u avgustu. Krajnji rok za prijavu je 14. ili 24. avgust, zaboravio sam.