Author Topic: ako moze neko iskusan da proveri CV  (Read 9612 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
ako moze neko iskusan da proveri CV
« on: 03/July/2012 »
e ljudi jel moze neko da mi proveri CV,dal je ok sto se tice pravopisnih gresaka,na brzinu ga pisah,cisto da znam dal mogu to da posaljem u EP...Hvala vam....
kopiracu ga ovde....malo je izmesano,ne stoji tako u word dokumentu ali shvatate poentu ;D

Curriculum Vitae   
                                                                

Name:
Adress:
                                                                                                                                Telephone No
 E-mail: jamurash@gmail.com
                                                                                                                                Citizenship: Serbian
Date of Birth: 27.1.19xx
                                                                                                                                Marital status: Married
                                                                                                                  


Education:
•   2006-2008  Agricultural  high school
•   1999-2003 General grammar school

Work experience:
•   2009-present : ”Harpoon” fish restaurant,waiter/menager,waitering,also responsible for organizing of shifts, contact with suppliers, paying salaries to workers.
•   2010-present  “Zeljko Veseljko” studio for animation and children's entertainment, animated children's birthday parties, participating in various charity events to raise money for children's needs.
•   2008-2009 “Jaffa” biscuit factory, worker in the production of biscuits.

Knowledge of the language:
•   Serbian - Mother language
•   English (fluent)

Additional skills:
•   Driver licence class B
•   computer skills , completed basic training in the use of autocad  software

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #1 on: 03/July/2012 »
Adress->Address
licence->license
paying salaries to workers->employee administration
organizing of shifts->work scheduling
studio for animation->animation studio
production of biscuits->biscuits production

... ima ih još ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #2 on: 03/July/2012 »
ok...hvala,koji sam glupan   :smack:
i nesto ne mogu da editujem prvi post,nemam opciju,nema veze....

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #3 on: 03/July/2012 »
Trebalo bi iz CV izbacit ; datum rodenja,nacionalnost i obiteljski srtatus.Takvi podaci se smatraju diskriminacijom i nisu potrebni na CV-u.To mi je rekao agent iz EP-a.Pa napravi po svom nahodenju .. -()-

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #4 on: 03/July/2012 »
a na njihovom sajtu pise da to treba,ja se bas vodio po sajtu EP....
evo link http://www.employment-power.com/application/cv/ e sad ako je to tako ko sto ti kazes onda  nemam pojma :hmm:

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #5 on: 03/July/2012 »
i ja sam dobio preporuku da napišem bračni status... a datum rođenja... pa to je možda i najvažniji dio CV-ja, zar ne! ajde nacionalnost... to još koliko-toliko, no zašto bi se itko sramio toga ili prešutio!?

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #6 on: 03/July/2012 »
i ja sam dobio preporuku da napišem bračni status... a datum rođenja... pa to je možda i najvažniji dio CV-ja, zar ne! ajde nacionalnost... to još koliko-toliko, no zašto bi se itko sramio toga ili prešutio!?

slicno i ja razmisljam ;D

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #7 on: 04/July/2012 »
Trebalo bi iz CV izbacit ; datum rodenja,nacionalnost i obiteljski srtatus.Takvi podaci se smatraju diskriminacijom i nisu potrebni na CV-u.To mi je rekao agent iz EP-a.Pa napravi po svom nahodenju .. -()-

wtf!? nisu potrebni? svasta... Potrebno je navesti datum rodjenja prema svim normama pisanja CVa za koje ja znam. Nacionalnost (ono na sta se kod nas misli) nije isto sto I  na engleskom. To je kod njih nformacija o drzavljanstvu prema pasosu, pogotovo potrebna kod medjunarodnog zaposljavanja.

bracno stanje... manje vise ako I izostane...

Sta je General Grammar school I koja to High School traje dve godine?
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #8 on: 04/July/2012 »
wtf!? nisu potrebni? svasta... Potrebno je navesti datum rodjenja prema svim normama pisanja CVa za koje ja znam. Nacionalnost (ono na sta se kod nas misli) nije isto sto I  na engleskom. To je kod njih nformacija o drzavljanstvu prema pasosu, pogotovo potrebna kod medjunarodnog zaposljavanja.

Pa to je i mene bunilo-pa mi je agent savjetova ako ih takve informacije zanimaju,neka pogledaju u pasos  -()-

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #9 on: 04/July/2012 »
wtf!? nisu potrebni? svasta... Potrebno je navesti datum rodjenja prema svim normama pisanja CVa za koje ja znam. Nacionalnost (ono na sta se kod nas misli) nije isto sto I  na engleskom. To je kod njih nformacija o drzavljanstvu prema pasosu, pogotovo potrebna kod medjunarodnog zaposljavanja.

bracno stanje... manje vise ako I izostane...

Sta je General Grammar school I koja to High School traje dve godine?


Iskreno ne znam dal je dobro napisano ali grammar school bi trebalo da je gimnazija,mozda gresim,sto se druge skole tice posto si posle gimnazije prakticno nista,isao sam na prekvalifikaciju pa nisam morao ici 3 godine u tu drugu High school vec samo 2 posto su mi priznate iz gimnazije,tako da sada imam i diplomu gimnazije,poljoprivredne i pocetu visu poslovnu skolu od koje nemam papir jer nije zavrsena,kad cu zavrsiti nemam pojma,verovatno nikad...milion kombinacija...nije ni bitno da ne objasnjavam.....

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #10 on: 04/July/2012 »
piše se: manager.

Cheers!
Labor improbus omnia vincit.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #11 on: 05/July/2012 »
Na stranu skola, to i nije (njima) toliko bitno. Mozes da budes master neznamcega radices kao cistac ako ne znas ono sto treba. Ono sto mene brine je: od pravljenja Jaffe do Maitre'D restorana za (manje od) mesec dana. Bravo. Poverovace ti.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #12 on: 05/July/2012 »
samo da nadodam, nemoj napisati "waitering" nikako posto je to nepostojeci izraz u engleskom jeziku, ispravan termin bio bi "waiting" ali nema potrebe da ga upotrebljavas, pogotovo ne u kombinaciji sa pozicijom managera, na kojoj kazes da radis... zelim ti svu srecu!
Once a sailor, always a sailor.

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #13 on: 05/July/2012 »
Danas sve vise kompanija traze CV po evropskim standardima, mozete formu skinuti sa neta. Skroz je jednostavan, jer ima ljudi koji pisu memoare, a razni statisticki podaci pokazuju da prosjecan poslodavac potrosi svega 6 sekundi na nas danima i danima i danima sredjivan CV...  ;D 

Uglavnom prvo idu Personal Information (Name and Surname, Address, Telephone, E-mail, Date of Birth, Place of Birth, Nationality i Gender), zatim Work Experience (od posljednjeg pa unazad naravno), Education and Training, Languages, Social Skills and Competences, Computer Skills and Competences i Interests.

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #14 on: 05/July/2012 »
Na stranu skola, to i nije (njima) toliko bitno. Mozes da budes master neznamcega radices kao cistac ako ne znas ono sto treba. Ono sto mene brine je: od pravljenja Jaffe do Maitre'D restorana za (manje od) mesec dana. Bravo. Poverovace ti.


e ovako,kada sam dosao u taj restoran bio sam konobar i pomocni radnik i ko zna sta jos,ali sam posle godinu dana rada i po 16 sati  a cak i nekoliko puta po 24 h uspeo da se nametnem i zasluzim svoje mesto,izbacio sam tadasnjeg sefa  i od tada sam zaduzen za vecinu stvari i ja se ppitam za skoro sve,pa mi sad ti reci kako da napisem da sam 1 godinu radio kao konobar u tom restoranu,zatim sledece godine nesto drugo u tom istom restoranu? Zar nije logicnije da napisem sve to pod  stavku?
I pre nego sto cinicno pocnes da komentarises molim te ukljuci mozak i razmisli malo....hvala na pomoci.