Author Topic: ako moze neko iskusan da proveri CV  (Read 9611 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #15 on: 05/July/2012 »
E, nemoj da mi peniš tu, sam si okacio CV i rekao da ga komentarisemo. Što ja da uključim mozak kada ga ti nisi uključio dok si sastavljao. Pored gramatičkih grešaka, CV ti je opterećen nebitnim stvarima tipa: vozačka B klase (ili kategorije) - jedino ako planiras da vozis auto po brodu. Ako se za sve pitas u restoranu i radis po ceo dan kako stizes da animiras decu u Zeljku Debeljku? Restorani rade 7 dana u nedelji. Ne ispitujem te ja, boli mene uvo za tebe, ovo ce te sigurno pitati poslodavci.

Salim se, super ti je CV, salji ga. Pozz

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #16 on: 05/July/2012 »
Evo ja cu ti prepraviti nesto sto mislim da treba...

Quote
Curriculum Vitae   
                                                                
Name and Surname:
Address:
Telephone:
E-mail: jamurash@gmail.com
Date of Birth: 27.01.19xx
Place of Birth:
Nationality:
Gender:
                                                                                                                  


Work experience: (iskustvo uvijek prije obrazovanja)

•   2009-present : ”Harpoon” fish restaurant,
Position: waiter/manager (responsible for organizing shifts, contact with suppliers, paying salaries to workers, etc)

•   2010-present  “Zeljko Veseljko” studio for animation and children's entertainment
Position: Animator (children's birthday parties, also participating in various charity events to increase money fund for children's needs)

•   2008-2009 “Jaffa” biscuit factory
Position: Employed in the production of biscuits.


Education:

•   2006-2008  Agricultural  high school
•   1999-2003 Gymnasium High School



Languages:

•   Serbian - Mother tongue
•   English (fluent)

Additional skills:

•   Driver license class B
•   computer skills , completed basic training in the use of autocad  software



Svakako mislim da bi trebao jos malo da poradis na CV-u, u smislu da obogatis Additional Skills kao i Education, to ti niko nece provjeravati a opet ostavlja dobar prvi utisak...

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #17 on: 05/July/2012 »
E, nemoj da mi peniš tu, sam si okacio CV i rekao da ga komentarisemo. Što ja da uključim mozak kada ga ti nisi uključio dok si sastavljao. Pored gramatičkih grešaka, CV ti je opterećen nebitnim stvarima tipa: vozačka B klase (ili kategorije) - jedino ako planiras da vozis auto po brodu. Ako se za sve pitas u restoranu i radis po ceo dan kako stizes da animiras decu u Zeljku Debeljku? Restorani rade 7 dana u nedelji. Ne ispitujem te ja, boli mene uvo za tebe, ovo ce te sigurno pitati poslodavci.

Salim se, super ti je CV, salji ga. Pozz


Da ti pojasnim kada kazem da animiram decu,to ti je ono kada te neko pozove na rodjendan,tj tvoju grupu klovnova,madjionicara,itd itd i mislim da se to uvek zna unapred tako da posto radim u restoranu svaki dan sem nedeljom od 5i30 do 15h  i mogu da izadjem kad god hocu ja lako mogu da stignem na decije rodjendane koji su u popodnevnim casovima,kao i na sve humanitarne skupove koje posetim,tako da bi se to moglo reci da mi je part time job,znaci imam radno vreme koje je skraceno i varira nekad budem u igraonici 4 sata a nekad 9,zavisi da li se uci neki novi trik,ili neka predstavica,nadam se da ti je sad malo jasnije.Kada sam rekao da komentarises molio sam za pomoc a ne pokusavanje da me uhvatis u lazi,sef je izneo konstruktivne predloge i hvala mu kao i ostalim,sve moje price cu na razgovoru za posao potvrditi slikama sa rodjendana kao i novinskim clancima o mom animatorskom timu ako bude bilo potrebe,a sto se tice toga da te boli uvo za mene.....pa vidim da si i dalje na topicu....da boli te uvo....pozzz

Mala_Sirena  hvala ti na predlogu,nasao sam europass cv na netu i zamenio svoje podatke,nisam do sad pisao CV sem neki smesan na fakultetu ali me to tada i nije bas interesovalo,i ovaj posao sto radim sam slucajno dobio bez pisanja CV hvala svima jos jednom.

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #18 on: 05/July/2012 »
Super, samo prepravi tih par gresaka na koje smo ti ukazali i to je to :)

Srecno!

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #19 on: 06/July/2012 »
Europass ti sigurno ne treba i vecina kompanija imaju primer CV-a na site-u, pa mi otud nije jasno sto se toliko primas oko toga?

Aj reci mi na koju kompaniju mislis da ides i preko koje agencije?
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #20 on: 07/July/2012 »
Danas sve vise kompanija traze CV po evropskim standardima, mozete formu skinuti sa neta. Skroz je jednostavan, jer ima ljudi koji pisu memoare, a razni statisticki podaci pokazuju da prosjecan poslodavac potrosi svega 6 sekundi na nas danima i danima i danima sredjivan CV...  ;D  

Uglavnom prvo idu Personal Information (Name and Surname, Address, Telephone, E-mail, Date of Birth, Place of Birth, Nationality i Gender), zatim Work Experience (od posljednjeg pa unazad naravno), Education and Training, Languages, Social Skills and Competences, Computer Skills and Competences i Interests.

slazem se..sto jednostavnije to bolje
kad poslodavac vidi memoare na 3 stranice vjerovatno ce izgubiti volju da to sve cita  :neee: koga zaboli briga sto je osoba xy isla na takmnicenje iz matematike u 3 razredu osnovne

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #21 on: 07/July/2012 »

koga zaboli briga sto je osoba xy isla na takmnicenje iz matematike u 3 razredu osnovne


 :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: ako moze neko iskusan da proveri CV
« Reply #22 on: 07/July/2012 »

e ovako,kada sam dosao u taj restoran bio sam konobar i pomocni radnik i ko zna sta jos,ali sam posle godinu dana rada i po 16 sati  a cak i nekoliko puta po 24 h uspeo da se nametnem i zasluzim svoje mesto,izbacio sam tadasnjeg sefa  i od tada sam zaduzen za vecinu stvari i ja se ppitam za skoro sve,pa mi sad ti reci kako da napisem da sam 1 godinu radio kao konobar u tom restoranu,zatim sledece godine nesto drugo u tom istom restoranu? Zar nije logicnije da napisem sve to pod  stavku?
I pre nego sto cinicno pocnes da komentarises molim te ukljuci mozak i razmisli malo....hvala na pomoci.

negociant ti je lijepo i dobronamjerno odgovorio. valja napomenuti da zivotopis valja malo preurediti prije predaje, kako bi to izgledalo 'cisto i jasno'. probaj se postaviti u poziciju 'agenta' i procitaj svoj zivotopis te se zapitaj - sto ovdje nije jasno, odnosno, sto ovdje nije dobro? to neka ti bude odgovor na tvoje pitanje u svezi pomoci.