Author Topic: da li ja mogu sa te dvije torbe proci pod "rucni prtljag"?  (Read 4918 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
pitanje za kolege u vezi prtljaga..
dakle, nosim jedan veliki kofer u kom ce biti stvari a laptop cu sa sobom sa onom klasicnom torbom na rame..
e sad, razmisljao sam da ponesem jos jedan ruksak u koji bih stavio aparat, neke grickalice, vode itd..
da li ja mogu sa te dvije torbe proci pod "rucni prtljag"?
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
nista sto je tecno ne mozes da uneses u avion u rucnom prtljagu u to spada i parfem ili dezedorans,isto se odnosi i na makazice za nokte,upaljace i grickalice. Sta ce ti grickalice i voda kad u avionu imas i da pojedes i da popijes a i aerodromi su opskrbljeni hranom i vodom u slucaju da ozednis ili ogladnis?! :)

Offline milamila

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
pitanje za kolege u vezi prtljaga..
dakle, nosim jedan veliki kofer u kom ce biti stvari a laptop cu sa sobom sa onom klasicnom torbom na rame..
e sad, razmisljao sam da ponesem jos jedan ruksak koji bih stavio aparat, neke grickalice, vode itd..
da li ja mogu sa te dvije torbe proci pod "rucni prtljag"?



Od kompanije sa kojom letis zavisi da li ce ti dozvoliti dve torbe kao rucni prtljag, ali zaista pazi sta stavljas unutra,da ne bi sebi napravio bespotreban problem. Naime,nikakva hrana,voda,nista tecno. Meni su u Cirihu uzeli pastu za zube. Ako nosis kao ja pastu za zub ili nesto drugo slicno,mora biti spakovano u propisnu kesicu i originalno pakovanje ne sme biti vece od 100 ml ili ode u djubre :)
smile is my answer ;D

Offline nmajm

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Ja sam nosila torbu za laptop i plus ranac i niko mi nije pravio problem ni na jednom aerodromu....Jedino pazi da unutra nemas nikakvu hranu,pice ili bilo sta tecno a da je vise od 100ml....dakle,i pasta za zube mora da bude manje pakovanje....i nikakvi dezodoransi i sl.
Mada ja sam nosila onaj stik u gelu i niko mi nije pravio problem....Sve zavisi kakve si srece..... :-))))'

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kada prodje rentgensku kontrolu, moze kupiti sta god zeli od hrane i napitaka i ponijeti to u rucnoj prtljagi. Ako ima free shopova u blizini.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline elektricar

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
  • :) ??????
    • View Profile
A smem li poneti Rexonu u glavnom koferu koji ide u prtljažnik ili to što pričate važi samo za ručni prtljag? Ja kupio 6 kom da imam zalihe :))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
U glavni stavi šta hoćeš, osim nedozvoljenih predmeta. Bitan je onaj ručni da u njemu nema ništa preko 100ml tečnosti ili sve što može biti oružje.

 U avion se ne smeju unositi:
 
    lako zapaljive i eksplozivne materije i gasovi
    municija
    zapaljive tečnosti i kiseline
    šibice u većim količinama
    otrovni, infektivni i radioaktivni predmeti i materije


 Nije dozvoljeno unošenje u putničku kabinu:
 
    vode, pića i svih drugih tečnosti
    gelova, krema i praškastih kozmetičkih sredstava
    artikli koji su u bočicama pod pritiskom (losioni, parfemi...)
    lekova i medicinskog materijala




 Izuzetno se ove materije mogu uneti ukoliko se radi o:
 
    lekovima koji su neophodni putniku koji je hronični bolesnik uz izjavu ličnog lekara
    hrana za bebe koja može biti dostupna za proveru. (Službenici za bezbednost imaju pravo zatražiti od majke da pred njima lično proba hranu za bebe)
    kupljenim artiklima u duty free prodavnicama na aerodromu u tranzitnoj zoni, samo ako su propisno zapakovani ( u providnu plastičnu kesu koja je zapečaćena i u koju je spakovan i fiskalni račun iz duty free prodavnice)
    

U putničku kabinu se mogu uneti:
 
    pribor za nokte ali bez sečiva i turpije
    Lap top računari, PDA uređaji, mobilni telefoni i sl., ali njihova upotreba prilikom leta može biti predmet ograničenja, o čemu više informacija možete dobiti u izabranoj avio-kompaniji.
    Upaljač-jedan po putniku, šibice koje se ne mogu upaliti trenjem;
    Ronilačka oprema-boca sa kiseonikom i podvodna baterija-dozvoljena je samo kao ručni prtljag, pod uslovom da se uklone toplotni ili energetski sadržaji.

Offline Karaburac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 92
    • View Profile
Treba mi brz odgovor. Sutra putujem i pored svojih lekova treba da nosim lekove za devojku koja radi na brodu gde idem e sad moje pitanje je oce li mi praviti problem posto za nju nosim pored lekova kantarionovo uljde, hidrogen, gaze...

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Ne bi trebalo da ti to pravi probleme, samo sve to lepo spakuj u torbu koju ces cekirati prilikom dolaska na aerodrom. A kod sebe imaj samo rucni prtljag ako moras. I naravno nista tecno preko 100ml i ostro i zapaljivo ne unosi licno u avion.

Offline Karaburac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 92
    • View Profile
Ne bi trebalo da ti to pravi probleme, samo sve to lepo spakuj u torbu koju ces cekirati prilikom dolaska na aerodrom. A kod sebe imaj samo rucni prtljag ako moras. I naravno nista tecno preko 100ml i ostro i zapaljivo ne unosi licno u avion.
Hvala na odgovoru:)