Author Topic: Par pitanja o tome što me ?eka kao fotografa na brodu ?  (Read 3589 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marko001

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Bok ljudi evo da postavim par pitanja o poslu fotografa na brodu - pročitao sam sve teme u ovom podforumu ali neke su stare i po par godina pa je upitno koliko su odgovori aktualni.  :embarrased:

1.Kolika je plaća na Carnivalu - negdje ljudi pišu 1200 plus provizija, negdje 1500, a negdje 1500 pa na više...  (Inače meni u ugovoru piše da će biti 1500 a sad to oni stavljaju nekakav prosjek u ugovor ili je to fiksna 1500?)

2.Koji su brodovi bolji za prvi ugovor oni sa manje putnika ili veći gdje ima više fotografa ?

3.Koliki su mjesečni troškovi na brodu, odnosno koliko ste uspjeli uštedjeti od mjesečne plaće ?

4.Radi li se marlins test i na brodu ili je to samo prije intervjua za posao ? (imao sam 85% pa sam zato zabrinut)

5.Kako oni u carnivalu određuju tko će na koji brod odnosno tko će dobiti koju rutu i dali taj brod koji dobijem stalno ide (svih 6-7 mj) u iste portove ili ?

Ispričavam se na malo previše pitanja i hvala na odgovorima  :D

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Da pokusam da ti pomognem.

1. Fiksna plata na carnivalu je 1200 $ za poziciju fotografa. E sad tu idu neki bonusi po kruzu. Koji se krecu (zavisi kako na kom brodu) od 20 do 80$ . U jednom mesecu imas 5-6 kruzeva. Pa se to onda sve dodaje na finalnu mesecnu usplatu. Znaci 1200 fiksno + bonusi po kruzu (ako ste ih ostvarili) Oni taj bonus racunaju nesto dza bu cent po putniku puta trosak - + tamo vamo sa prodajom fotki, pokusao je jedan fotograf to da mi objasni ali nisam zapamtio.

2. To je sve relativno. Manji brod = manje ljudi = manje posla  a ne mora da znaci i manje para. Na vecim brodovima duze traje gangway i didning room veci su targeti tako da je malo teze, ali mislim da je kinta (bonusi) nesto malo veca. Mada mi kazu drugari koji su radili na Magic-u da je haos raditi na vecem brodu. E sad nemojte me drzati za rec, ja sam bio na imagination i fantasy , 2600 do 3000  ljudi.

3. Opet zavisi od coveka do coveka. Da li ces samo da radis i spavas, ili ces da izlazis napolje i da ides u crew bar. Pivo u crew baru 1.25$  cigare su 3$ (mozes kupiti 5 bokseva za oko 80$) Ako izlazis napolje racunaj da ces nesto i kupiti. E sad tu idu i one sitnice, da popijes coca colu, pivu, samponi, sapuni, carape, internet kartice... ih... ja sam trosio mesecno oko 300-400 dolara, onako fino kao car da se osecas. NOTE svako vece sam bio prisutan u crew baru (bukvalno svako)

4. Samo pre intervjua. Ali ako pokazes jako lose znanje engleskog  jezika na brodu (sto ne verujem da ce biti slucaj) mogu kao da ti daju da ponovo radis marlins.. ali cak i da padnes na testu nece te poslati kuci vec ce da te posalju u crew trening centar da strebas engleski (u tvoje slobodno vreme) tako da nemoj :)

5. To radi office u majamiju, i boga pitaj kako to ide. Kontam da ide po sistemu da " E ovde ce sada da ode jedan fotograf a dolazi nam novi odande salji ga tamo ". I da brod koji dobijes ide istu rutu ceo ugovor. Desi se nekad da se ruta promeni za "special" kruzeve pa se ode do nekog novog mesta, desava se svakih 3-4 meseca (bar na fantasy).

Eto nadam se da sam bar malo pomogao.

D.B. over and out
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije