Author Topic: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...  (Read 7980 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marchelius

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Zdravo ljudi... Od kad sam konkurisao za posao na brodu poceo sam da posecujem ovaj forum. Danas konacno resio i da se registrujem.
Za posao u Gift shop-u, aplicirao sam decembra preko agencije Kouzon. Lepo iskustvo.  Bio februara na glavnom intervjuu za Princess. Sve prosao. Pre nekih 2 meseca odradio sam lekarski pregled, dobio C1/D vizu i sada cekam... I polako ali sigurno mrem cekajuci  :( .
Od ljudi cujem da je neki prosek za cekanje oko 6 meseci, zavisno kada je potreban radnik. Iskreno se nadam se do pomalo ubrza obzirom da nemam posla, a stek se polako trosi. Zbog mogucnosti da se dobije poziv svakog trenutka, veoma je tesko planirati nesto na mesec ili dva - ulaziti u poslove, dogovore.
Tako da se uopste ne pomeram :)... Cekam s'nestrpljenjem vec 5-ti mesec... Ako imas jos nekog, neka se javi ...   

Offline novakgoga

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #1 on: 04/July/2012 »
Zdravo ljudi... Od kad sam konkurisao za posao na brodu poceo sam da posecujem ovaj forum. Danas konacno resio i da se registrujem.
Za posao u Gift shop-u, aplicirao sam decembra preko agencije Kouzon. Lepo iskustvo.  Bio februara na glavnom intervjuu za Princess. Sve prosao. Pre nekih 2 meseca odradio sam lekarski pregled, dobio C1/D vizu i sada cekam... I polako ali sigurno mrem cekajuci  :( .
Od ljudi cujem da je neki prosek za cekanje oko 6 meseci, zavisno kada je potreban radnik. Iskreno se nadam se do pomalo ubrza obzirom da nemam posla, a stek se polako trosi. Zbog mogucnosti da se dobije poziv svakog trenutka, veoma je tesko planirati nesto na mesec ili dva - ulaziti u poslove, dogovore.
Tako da se uopste ne pomeram :)... Cekam s'nestrpljenjem vec 5-ti mesec... Ako imas jos nekog, neka se javi ...   
Ko ceka taj i doceka!

Offline Marchelius

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #2 on: 04/July/2012 »
Pa.. nadam se :).... Mešovita su iskustva, ali uglavnom tačno - dočeka se.  :moli: .... tika taka, tika taka... time is passing by

Offline novakgoga

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #3 on: 04/July/2012 »
Pa.. nadam se :).... Mešovita su iskustva, ali uglavnom tačno - dočeka se.  :moli: .... tika taka, tika taka... time is passing by
Ja  cekam 9 meseci ,al sta da se radi? Valjda cu i Ja da docekam.

Offline Marchelius

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #4 on: 04/July/2012 »
Da znam. Procitao sam u jednom od tvojih komentara na drugoj lokaciji. Svaka cast kako izdrzavas. Jel imas posao neki trenutno?

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #5 on: 05/July/2012 »
Zdravo ljudi... Od kad sam konkurisao za posao na brodu poceo sam da posecujem ovaj forum. Danas konacno resio i da se registrujem.
Za posao u Gift shop-u, aplicirao sam decembra preko agencije Kouzon. Lepo iskustvo.  Bio februara na glavnom intervjuu za Princess. Sve prosao. Pre nekih 2 meseca odradio sam lekarski pregled, dobio C1/D vizu i sada cekam... I polako ali sigurno mrem cekajuci  :( .
Od ljudi cujem da je neki prosek za cekanje oko 6 meseci, zavisno kada je potreban radnik. Iskreno se nadam se do pomalo ubrza obzirom da nemam posla, a stek se polako trosi. Zbog mogucnosti da se dobije poziv svakog trenutka, veoma je tesko planirati nesto na mesec ili dva - ulaziti u poslove, dogovore.
Tako da se uopste ne pomeram :)... Cekam s'nestrpljenjem vec 5-ti mesec... Ako imas jos nekog, neka se javi ...   
Kako si dobio C1D bez LoE? Na njemu piše datum ukrcaja

Offline Marchelius

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #6 on: 05/July/2012 »
Kako si dobio C1D bez LoE? Na njemu piše datum ukrcaja

Pa Agencija mi je prolsedila LoE.. Medjutim, to je bila cista formalnost kako bih bio u stanju pripravnosti, cim se ukaze prilika.
Moram priznati da sam se bas poradovao na trenutak  kada sam video datum i mesto ukrcaja :). Nezalost, ostao sam na cekanju... 

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #7 on: 05/July/2012 »
Kako je to glupo, viza istice bzvz...  ;D

Offline Marchelius

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #8 on: 05/July/2012 »
Jao, vala bas istice... Doduse ne bi trebalo zaboraviti ni lekarsko.. Kraci vek trajanja... A ti Sireno? Jesi li na brodu ili se kao i mi, jos uvek koprcas na suvom?

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #9 on: 06/July/2012 »
Ja cekam od sredine oktobra 2011.Za 10ak dana ce biti 9 meseci kako cekam a ukrcaj se ni iz daleka ne nazire.
Moj brod je odavno zaplovio

Offline Marchelius

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #10 on: 06/July/2012 »
Ajjj.. Vidim da si i ti u toj grupi koja ceka vec deveti mesec. Moram da priznam da to saznanje uopste ne zvuci prijatn...
Pa jesi li probao mozda sa jos nekom agencijom? Pretpostavljam da vec imas i vizu i da si odradio lekarski?

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #11 on: 06/July/2012 »
Nisam vadio ni vizu ni lekarski,to cu raditi kad stigne datum ukrcaja ako stigne uopste.Nista nisam platio tako da ne mogu biti prevaren za pare.Agencije su manje vise iste i ceka se u svakoj.Sada se ceka duze nego predhodnih godina zbog krize.Ima mnogo kandidata iz svih delova sveta.Poceli su da rade i oni iz zapadnoevropskih zemalja i imaju prednost.Nije isto kad ti je maternji jezik srpski ili nemacki.I plate su manje nego ranije.Drug je sad otisao na drugi ugovor a na prvom je kao pomocnik konobara dobijao 1000 dolara mesecno i nije imao baksis.
Moj brod je odavno zaplovio

Offline novakgoga

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #12 on: 06/July/2012 »
Da znam. Procitao sam u jednom od tvojih komentara na drugoj lokaciji. Svaka cast kako izdrzavas. Jel imas posao neki trenutno?
Trenutno radim,a sta se desava ako uopste neodemo u narednim mesecima?

Offline Marchelius

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #13 on: 06/July/2012 »
Meni je druze isto... Cekanje mi ne odgovara ni sada zbog trosenja steka, obzirom da placam komunalije, itd. Izvukli me neki freelance poslovi i od njih zivim i dan danas. Necu ni da spominjem za kasnije, obzirom da je sa tim poslovima stalo...

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: ?ekam s nestrpljenjem vec 5-i mesec...
« Reply #14 on: 06/July/2012 »
Ne znam sta da kazem.Ludilo.
Moj brod je odavno zaplovio