Author Topic: pomo?, prvi let avionom!  (Read 9015 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline enemybac

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
pomo?, prvi let avionom!
« on: 06/July/2012 »
pozdrav raja, može mala pomoć idem za Miami za 6-7 dana i prvi put letim avionom pa me zanima što smijem a što ne smijem nositi. Pri tome mislim na vitamini/minerali, proteini, raznorazni lijekovi, da li postoji kakvo ograničenje na količinu, da li moraju biti novi (zapakovani) ili ne....??
hvala

Offline enemybac

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: pomo?, prvi let avionom!
« Reply #1 on: 07/July/2012 »
hvala =""

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: pomo?, prvi let avionom!
« Reply #2 on: 07/July/2012 »
samo obrati paznju na velicinu kofera i kilazu  to proveravaju i u avion ne vise od litru tecnosti sve ukupno  pasta za zube krema itd...  ujedno da pozdravim sve sa foruma sa coral princesa ,,nema se puno vremena   pola ugovora odgulio   pa kad dodjem kuci pisem kako je bilo..internet je 20 dolara 3 sata,,prasak za ves sami placamo ,,u crew shopu deru cene  sto nije uredu...preskupo je sve na brodu,,tako da niko ni ne kupuje nista na brodu vec sve napolju,cigare samo u jednojk prostoriji ili na open deku,,,eto na brzinu neke informacije koliko se mogu setiti,,za one koji puse kutija cigara je 4 dolara  ..alkohol je jeftin,kafa je odvratna  ali ja imam espreso aparat u mom reonu tako da uzivancija ahha    pozdrav za sve mora se na spavanje :) sefe sori zbog off topica ali kad sam vec rtu da nesto napisem :))) :D

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: pomo?, prvi let avionom!
« Reply #3 on: 11/February/2013 »
Da ispricam kako je prosla moja drugarica koja je otisla prvi put za USA i letela prvi put avionom....

Da napomenem da je taj dan bilo nevreme u Njujorku,letovi otkazani,haos...

Isla je prvo od BG do Pariza,sva sreca ,pa je upoznala nekog momka iz Srbije koji je vec isao ,pa zna kako,sta...kaze da joj ni malo ne bi bilo lako...posto ima samo po 2h do sledeceg leta to je jako malo vremena...Let do  Pariza kasnio,poleteli sat vremena kasnije..frka.. jer ovamo ima da udje na sledeci let do Njujorka,nema vremena..Tu opet kasni let do Njujorka,dal ce biti otkazan ,ne zna nista...

Dalje je otisla iz Pariza za Njujork,let oko 8h traje...tek  tu kaze zezanje i bolje je pitati nego traziti sam po aerodromu sta te zanima,brze je ako nista..
Opet u Njujorku,dal ce biti ili nece biti otkazan let do Majamija,haos..najza posle nekog vremena krecu...

Dolazi u Majami,tu se rastaje sa tim momkom i krece put hotela..vec je 2h posle ponoci..ulazi u hotel,pita za svoju sobu,a ovaj joj recepcionar kaze,puni smo,nema mesta...nekako posle duze price daju joj bilo kakvu kaze sobu samo da malo odmori.A u sobi nema svetla,samo u wcu..Pregladnela od puta ceo dan,oni joj kazu moze naruciti nesto u sobu da jede,a njoj bilo tesko da se seti kako sad da kaze da bi jela pojela nesto...ona iskulira i ne uzme nista..

Ode dole na recepciju,pita kad treba da sutra ustane i ode u lobi hotela za prevoz dalje,posto treba u Puerto rico..ovaj kaze na recepciji,nema tvog imena ovde nista ne znam...ona se izgubi jadna...posle nekog vremena ode opet dole,nadje nekog drugog recepcionara i jedva ga namoli da joj nadje kovertu...a koverta svo vreme u fioci,kaze mrzi ih da pogledaju...

Ujutru nadajuci se da je dobila punu informaciju kad treba ustati i krenuti put Puerto rica,ustaje ona javlja mi se preko Skajpa,isprica mi sve ovo i kaze evo idem jos da doruckujem,pa u satl do aerodroma...Medjutim,umesto da je krenula u 6h ujutru iz hotela,krene u 7h..tako joj rekli ovi...i to ode na pogresan aerodrom,dobro ovo je svojom krivicom,nije citala lepo sta pise na karti...a taj aerodrom udaljen 45 min voznje od ovog koji joj treba...skonta ona nije krenula u pravcu koji treba,plati taxi 50 dolara i kaze, u zadnjoj min dodje na drugi aerodrom,sreca udje u avion i dodje do Puerto rica..

Evo javila se jutros,da je odusevljena kako su je prihvatili,sve je ok...Inace otisla je kao youth staff...



.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: pomo?, prvi let avionom!
« Reply #4 on: 24/January/2014 »
..internet je 20 dolara 3 sata,

čovječe, znači mjesečno ti treba 200$ ako ćeš svaki dan sat vremena malo prošvrljat po fejsu, nazvat prijatelje, vidjeti vijesti u domovini... jesu takve cijene i na drugim kompanijama?

"It always seems impossible until it's done"

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: pomo?, prvi let avionom!
« Reply #5 on: 24/January/2014 »
Nazalost istina web na brodu je cista smola koristim ga samo u slucaju nuzde . :pad:Skup je brzina je uzasno spora cista prevara .

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: pomo?, prvi let avionom!
« Reply #6 on: 24/January/2014 »
jedan prijatelj koji je na tankeru ima rutu od svega nekoliko država, rekao mi je da je kupio za svaku sim karticu, upario je sa laptopom i dok je u luci surfa brže i više, e, na kruzeru je problem što se često mijenjaju destinacije... morao bi hrpu simica imati...  :hmm:

"It always seems impossible until it's done"

Offline Sommelijer 31

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: pomo?, prvi let avionom!
« Reply #7 on: 11/April/2014 »
Generalno smes da nosis sve sto je normalno... lekove i slicne stvari prijavi odmah doktoru, da zna... npr kafetin moze da ti pokaze da si pozitivan na kokain!!! U rucno prtljagu nemoj nositi upaljace, flase sa picem (pogotovo ne skupa vina)  oT... Ponesi sto vise gaca, carapa i potkosulja od kuce, to ce ti biti potrebno... e sad... sve zavisi gde ides, ali nemoj nositi puno stvari, uglavnom ces nakupovati po amerikama... :D PS. Znam da nije tema ovde, ali ako birate avio prevoznika Air France daje 40 kg prtljaga za pomorce za razliku od Lufthanze, a razlika je u 15-ak eura. Tako da to moze imati dosta uticaja.... sve sto treba pitaj... i mirno more! :plovim:

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: pomo?, prvi let avionom!
« Reply #8 on: 20/April/2014 »
Jeste, zato Air France i kasni s prtljagom :D.

A sto se neta tice, ja koji sam kuci nekad maltene 24h online sam preziveo, prezivecete i vi :D