Author Topic: Spa department (opcenito)  (Read 134885 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
  Dugo niko nista nije pisao na ovoj strani foruma.  :(  Bas sam se zabrinula  da vise nikog ne zanima rad masera na brodu. Konacno da se ponovo aktiviramo  :run:

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Cestitam! Joj blago tebi.. Nadam se da ce jednog dana stajati takav i moj post  :moli: ! E a sto si ti placao to sve ( pripremao neke papire) pre finalnog intervjua, tj pre nego sto ces znati da ces proci? Za sad imam samo to pitanje, ali za par dana cu ici da se nadjem sa Jelenom sto salje za Steiner pa kad cujem njenu detaljnu pricu verovetno cu imati jos neka pitanja za tebe...  oT    

I meni je malo mnogo ta provizija, ali znacu detaljnije kad se budem videla sa njom sledece nedelje! Mada, je meni lakse da idem preko nje jer zivim blizu bg-a.. i bas mi se ne cima da idem negde dalje, naravno ako ne moram.   dunno

Offline marna

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
 oT navikli smo, nažalost, da svakovrsni činovnici omalovažavaju svjedodžbe i diplome stečene na Balkanu i okolici.
     .......Ali , zato postoje provjere.... nisu čuli za pokusni rad....?
Na kraju krajeva , čovjek se može i sam educirati ( naročito u eri interneta).
O.k. , navikli smo se, kao ovce, da im plaćamo ,plaćamo ,plaćamo i plaćamo da nas nauče nešto što često znamo i bolje od njih....ne bi li dobili taj PAPIR, CERTIFIKAT ili štoveć, koji bi nam otvorio put u bolje plaćeni posao. ="" ="" =""
 Ali  što reći, posumnjati, kada isto traže od iskusne osobe, koja je završila jednu akademiju u Švicarskoj, drugu u Londonu, objavila knjigu iz tog područja......i ONI opet traže da dođe u London i pohađa NJIHOVU školicu od 1000 i nešto € oT
( prije bih očekivala da  je pozovu da drži predavanje tamo, jer joj je to i posao)






Offline Andromeda

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Juče sam nazvala Jelenu, za Steiner i rekla mi je da će mi poslati sve potrebne podatke, pa sad čekam!  :)
Baš sam odlučila da odem za masažera, mislim da u tome mogu da se razvijam, a i volim to!
Moram priznati da sam veoma Altruistički nastrojena po tom pitanju....  :-))))'

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Ovakvo je moje iskustvo:

   Prosla sam intervju za Steiner koji je bio u junu u Beogradu ( inace, ako postoji jos neko da je prosao neka se javi ), posle nekih mesec ipo dana sam dobila garantna pisma za americku ambasadu i za britansku..
   Americku vizu sam dobila posle jednog dana, a britansku me odbili ( bio je to sok ).. Sad moram opet da apliciram ( naravno da platim novih 8 000 dinara ), a sto je najgore novo garantno pismo cu dobiti od Helene koja dolazi tek 8og septembra u Beograd, a meni trening pocinje u Londonu 14og, sto znaci da se tamo moram javiti 13og ( mora dan ranije ). Ako mi se posreci i nekim cudom britanska ambasada da vizu u roku od 3 dana, ja kupujem avio-kartu i krecem, a ako ne, ne znam sta ce biti sa mnom.
   Pored toga sto mi je svaki dan pakao zbog iscekivanja sta ce biti sa vizom, muci me to sto ne znam da li ce biti letova za datum i naravno koliko ce kostati. Bilo je da se kupi od british kompanije za 13 000 a sad vise nema, ima samo jat za 16 000. lskreno receno da dam preko 20 000 za kartu je mnogo, jer sta ti sve treba za Steiner kosta nenormalno mnogo. Preko 2 000 eura te izadje odlazak..
   l dodatni pritisak ti stvara taj test sto polazes prvi dan o proizvodima ( oko 80 ima ) i bezbednosti. Ako ne polozis min 80 % ides kuci.. Ako neko ima iskustva sa tim testom neka ostavi komentar.
   Naravno ako ima neko da pita bilo sta u vezi intrevjua ili oko pripreme za odlazak, neka mi se javi slobodno... Ako me do tada ne ubije ova neizvesnost  :pop1:

Offline anderva

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pozdrav VES. Zanima je jedna stvar zbog cega su te odbili u britansku ambasadu ? Ovo mi je veoma bitno da znam jer i ja cekam odgovor od njih da idem na gore ali ne na Stainer nego na Onboardspa. Sta si im predala prvi put od dokumentacije? Mene su dobro izdriblali u ambasadu trazeci mi jos papira tako da se nadam da ce biti sve ok.

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Ne znam za koju vizu si ti aplicirala ( moja - student visitor ), ali ja sam imala da odgovorim na 105 pitanja u aplikaciji.. sat ipo vremena mi je trebalo da odgovorim. Neverovatno je sta te sve pitaju. Razlog zasto su me odbili je da nigde Steiner nije napisao da mi placa kurs, pisalo je samo da mi placaju smestaj i hranu, i da Steiner nema licencu da bude sponzor traninga ( kako to, pojma nemam ). Agencija je rekli da su postali rigorozni zbog ovog gripa. Sad cekam ponovo da podnesem zahtev, sta ce biti ne znam. Zasto si ti odabrala njih a ne Steiner? Ako te ne mrzi napisi mi preko koje agencije ides, koliko kosta, koji su uslovi, jel imas test o njihovim proizvodima i tako to... koliko traje ugovor..

Srecno sa vizom :moli:

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
E da, a predala sam im :
-garantno pismo,
-potvrdu o deviznom racunu da posedujem 1500 eura,
-maritime ugovor,
-aplikaciju ( tih odgovorenih 105 pitanja )
-pasos i 2 slike
ja sam im dala i dokaz da nisam osudjivana na engliskom koji mi nisu vratili a ostalu dokumentaciju jesu, cak i slike.

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Dobila sam UK vizu, sad cekam novi datum polaska jer
sam zakasnila za stari. Valjda ce mi uskoro javiti...   :-))))'

Offline bata

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Jel ta Jelena jedina preko koje odlaze maseri na brodove iz srbije?
Jel ima jos neka agencija za spa osim steiner?
Jel bio neko preko maxa iz zemuna koji daje licence za masazu na brodovima,
ako ima takvih,neka kazu nesto vise o njemu .

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Sumnjam da ta licenca nesto znaci tamo gdje treba.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
  Koliko je zaista validna ta licenca? Pre bi rekla da samo uzimaju novac naivnima i brzopletima. Kakvo god imali iskustvo, svi koji prodju intervju za SPA, odlaze u London u Stainer akademiju, gde te dodatno obucavaju, po njihovim standardima.

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
  Koliko je zaista validna ta licenca? Pre bi rekla da samo uzimaju novac naivnima i brzopletima. Kakvo god imali iskustvo, svi koji prodju intervju za SPA, odlaze u London u Stainer akademiju, gde te dodatno obucavaju, po njihovim standardima.

neb da se neko uvrijedi
al ici na carnival i raditi ko frizer il u spa sem pozicije spa menager to nepije vode ja za devet mjeseci sam vidjela toliko djevojaka koje su dale otkaz il bile otpustene da to vise nije smjesno
prvo nisi carnivalov radnik koncesija si
drugo placas smjestaj na brodu i hranu
kupujes sam sebi uniformu
i nakraju radis na procenat sto je macak u vreci jer neznas gdje ides i kakav run ces raditi
na mexickoj rivijeri nema posla u spa
zalosn sa cure koje su dale krs novaca da dodju na brod
dr stavr spa cure su poznate ko teske partijasice sto i njie daleko od istine
security ih malo vise gleda i provjerava neznam zasto al puno lakse ih pozvu u stranu na kontrolu
po meni to je zestoko kockanje sa ulozenim parama
pa ko voli sretno !!
moje skromno misljenje
 :hekla:

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
   Ako se ne varam intervju za spa bi trebalo da se organizuje 9. novembra u Beogradu. Ide li ko?

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Ja sam zvao onu agenciju sto zaposljava kod nas pre 7-8 meseci , mislim da su zastupnici STEINERA, da se raspitam za poziciju masera, hteo sam da krenem u skolu masaze, ali mi je devojka koja se javila kratko rekla, muski mogu na brod samo na poziciju brice ili frizera ! I onda resio da biram drugu poziciju.  ::yes::
 
e sad, mozda se moze upasti za masera ( musko ) preko neke druge agencije ili ovlascenog agenta... ko zna   ;D