Author Topic: Spa department (opcenito)  (Read 134877 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline lunjara

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Lijepi pozdrav svima!
Ja sam novi i vec duze vrijeme pratim ovaj forum.
Jucer bio na razgovoru kod Helene na razgovoru za mjesto Personal Trainer, .
Situacija je slijedeca:
1.trebam na trening u London koji traje izmedju 3 i 12 tjedana (oni placaju trening, smjestaj i hranu, ostalo placam sam-put do tamo i ostale troskove).
2.ugovor je na 9 mj.
3. placa je samo na TEMELJU PROVIZIJE!!??, 9% od prodanog (prodaju se dodaci prehrane, kremice..)
4.min 1500-2000 eur mi je ulog (u to racunam troskove agencije, lijecnicki, uniformu, troskove po Londonu...).
Jel itko od forumasa radio u SPA centru pa da mi moze reci kakva je situacija tamo.. ili netko ko poznaje situaciju..
Unaprijed hvala svima na pomoci :moli:




Offline lunjara

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Zaboravio sam reci da se radi o Steiner-u.
I meni se cini kao odlican posao, jedino me malo sputava to sto se radi samo na temelju provizije, nikakva fiksna lova.
Ulog vremena i novaca je velik, ne zelim se bas zaletavat.
Sefe jel znas di bi jos mogao potrazit odgovor na svoje sumnje, od nekog tko je bio u "vatri"..  
hvala unaprijed

Offline dega

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Pozdrav svima . Moze li mi neko od masera koji su radili na brodu da kaze gde mogu da zavrsim kurs masera koji obuhvata sve sto traze na intervju od shiatzu,reflexology,... i da je taj sertifikat priznat za brodove ? Thanks

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Najbolje da se raspitas kod one agencije koja regrutuje za SPA Department, jer moze da se desi da oni imaju sertifikovanu osobu za obuku i taman to tamo zavrsis, a ako ne sigurno ce ti reci i preporuciti skolu tj. kurs.

Offline anci

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile

Jel itko od forumasa radio u SPA centru pa da mi moze reci kakva je situacija tamo.. ili netko ko poznaje situaciju..
Unaprijed hvala svima na pomoci :moli:





nisam radila za steinera ali posto imam 3 ugovora iza sebe i puno prijatelja koji su radili u Spa centru mogu reci ovoliko ( barem sto se COSTE tice)... rade puno, nemaju fiksne plate a komisija vecinom je vise nego bijedna + ugovor od 8 mjseci = je ... zakljucite sami

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
nisam radila za steinera ali posto imam 3 ugovora iza sebe i puno prijatelja koji su radili u Spa centru mogu reci ovoliko ( barem sto se COSTE tice)... rade puno, nemaju fiksne plate a komisija vecinom je vise nego bijedna + ugovor od 8 mjseci = je ... zakljucite sami
::yes:: ::yes::

Slazem se za sve ! I Steiner cure na Celebrity su plakale...nemaju novaca, mnogo ulozeno, a cak ni kao benefit da je plata niska, nisu imali ni neki poseban time off, kao mi na primjer iz shopa...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
mislis kad zoves agente EP-a u Srbiji tj. kancelariju u Beogradu to je SEA AGENCY  ?

Offline 2d2f

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
mislis kad zoves agente EP-a u Srbiji tj. kancelariju u Beogradu to je SEA AGENCY  ?
Ne. Aplicirao sam preko EP ishao na interview preko njih, a LoE i Medical pokupio u Sea.
Dakle u smislu slanja dokumenata saradjuju sigurno, a mozda i neshto vise.

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
  Sto se tice intervjua...znam da je 13. februara u hotelu Slavija, u Beogradu. Ja bi trebalo da idem, jer zelim da pokusam kao maser-terapeut.
  U vise navrata sam pokusavala da dodjem do opsirnijih podataka vezanih za rad u SPA delu, a dobijala sture informacije i ponekad oprecne. Naime, skoro se svaka devojka zalila da mnogo radi, ali posto su tamo zarad dobre plate, ostajale su i po nekoliko ugovora. U jednom momentu nisam znala kome da verujem od toliko razlicitih prica. Na zalost nas koji jos nismo otisli, mislim da ne postoji prava slika o radu u SPA departmentu. Jeste da se mnogo ulozi novca pre odlaska i nakon prica da se radi mnogo za vrlo malu ne fiksnu platu, mnogi odustaju... trebalo bi razjasniti mnoge dileme :(

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
  Sto se tice intervjua...znam da je 13. februara u hotelu Slavija, u Beogradu. Ja bi trebalo da idem, jer zelim da pokusam kao maser-terapeut.
  U vise navrata sam pokusavala da dodjem do opsirnijih podataka vezanih za rad u SPA delu, a dobijala sture informacije i ponekad oprecne. Naime, skoro se svaka devojka zalila da mnogo radi, ali posto su tamo zarad dobre plate, ostajale su i po nekoliko ugovora. U jednom momentu nisam znala kome da verujem od toliko razlicitih prica. Na zalost nas koji jos nismo otisli, mislim da ne postoji prava slika o radu u SPA departmentu. Jeste da se mnogo ulozi novca pre odlaska i nakon prica da se radi mnogo za vrlo malu ne fiksnu platu, mnogi odustaju... trebalo bi razjasniti mnoge dileme :(

Pa, gledaj, takav luksuz, da sve saznas od kuce, iz te perspektive, nece moci...
Pa vi novi, sve zivo hocete znati, pa i kakve su boje zidovi u kabini, etc
Kad sam ja isao prvi put, kao i vecina veterana, nije ni bilo ovog foruma, niti kakvog boljeg izbora informacija.
Moj savjet je da spa dept. definitivno nije dobar ni za sta...nemas ni slobodnog vremena a ni para.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja znam da su se članovi toga departmenta uvijek žalili kako ih tjeraju da prodaju što više kozmetičkih proizvoda, i svi su se žalili na stres, ali su zarađivali preko $1.000 na tjedan, i to na Princess-u. Ima cura iz Srbije, CG, ali prednjače Južna Afrika, Tajland, Švedska ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
   Uuuuuu...bas ste se naljutili na nas koji zelimo da odemo na brod prvi put. Svako, pre nego ode, zeli da sakupi dovoljno informacija. Zao mi je sto vi niste imali privilegiju FORUMA, ali sad je tako. Naime, na ovih par strana SPA departmenta moglo se procitati da je mala plata, sve sam finansiras, mnogo radis, placas cak i smestaj i hranu, procenat....kako da ne budes u cudu i zelis da se razjasni sto je vise moguce. Posebno neko ko ima 31 godinu i prvi put odlazi, a pita se vredi li...
  Jako mi je zao sto je sve krenulo u losem pravcu  :(

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Spa department (op?enito)
« Reply #72 on: 02/October/2011 »
Pozdrav svima!
Eto,ja zavrsila 9-omesecni ugovor na poziciji Massage therapist...i...prezivela... :-))))'
Jos uvek nemam vremena da iscitam sve postove na ovom forumu i dam neke informacije,ali ako je kome nesto hitno-moze se slobodno javiti... :hekla:
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...

Offline bobi2

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Spa department (op?enito)
« Reply #73 on: 15/April/2012 »
ja sam trenutno na 7om mjesecu kao fitness instruktorica na cunardu, nema se love ali eto nisam za to ni isla hahahaha
pošteno se zaradi oko 1000 dolara na mjesec, samo da razumijete da sam ja sa britancima gdje je jako teško prodavati proizvode a i nece bukirati osobne treninge

na princessu je drugacija prica, tamo zarađuju duplo vise
na carnivalima manje

ne mozete birati brod sve ovisi koliko ste dobri na akademiji

radi se dugo i puno ali preživljivo je

ili volite ili mrzite nema druge

Offline Anabgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Spa department (op?enito)
« Reply #74 on: 16/February/2014 »
Da li postoji jos neka kompanija koja zaposljava u spa departmentu a da nije Steiner? Izvinjavam se adminima ako postoji vec negde tema, nisam mogla da nadjem.  :wave: