Author Topic: dodatni doprinos za mirovinsko osiguranje na temelju individualne kapitalizirane štednje  (Read 10520 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
dakle, vratih se s broda, odjavio sam se u Lučkoj kapetaniji, uplatnice su uredno uplaćivane svaki mjesec osim zadnjeg... JER mi nije jasno zasto na stavci 4 pise "dodatni doprinos za mirovinsko osiguranje na temelju individualne kapitalizirane štednje za staž osiguranja s povećanim trajanjem" MINUS -404,04 kuna... zašto j***ni minus,  neznam ni sto im uopce znaci ta stavka... "Lijepa nasa Hrvatska"... i sto je najbolje nisam dobio uplatnice za taj mjesec posto je sve dosad placano internet bankarstvo pa su gospoda ocito odlucila smanjiti posao ili sta vec, a meni i dalje ne ide u glavu taj minus...

zna li netko ista o tome??? posto sam na brodu bio od decembra, da li moram raditi poreznu prijavu i za proslu godinu?
Once a sailor, always a sailor.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
evo da se nadopunim, mozda se netko nade u istoj situaciji...

nisam uspio saznati sto im znaci kratica "dodatni doprinos za mirovinsko osiguranje na temelju individualne kapitalizirane štednje" ALI poslali su mi nove uplatnice, svaka im cast... medutim postoji problem, iako sam uredno odjavljen u Luckoj kapetaniji, poslali su mi uplatnice i za 7. mjesec, a ja sam od pocetka 6. mjeseca kod kuce.... "lijepa nasa Hrvatska"... Kome da se zalim?  :waiting:
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
To rješavaš sa onim tko ti je poslao uplatnice. Očito nema komunikacije između LK, Porezne Uprave, Službe za Zdravstveno, mirovinsko osiguranje ...
Ne zaboravi da imaš posla sa državnom administracijom, koja nerijetko šalje uplatnice i mrtvima.
Tako je to kod nas u Hr, ali i ne samo kod nas.

Ja nepotrebne uplatnice bacam u smeće.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
To rješavaš sa onim tko ti je poslao uplatnice. Očito nema komunikacije između LK, Porezne Uprave, Službe za Zdravstveno, mirovinsko osiguranje ...
Ne zaboravi da imaš posla sa državnom administracijom, koja nerijetko šalje uplatnice i mrtvima.
Tako je to kod nas u Hr, ali i ne samo kod nas.

Ja nepotrebne uplatnice bacam u smeće.

To sam i ja rekao, neka samo šalju, pečat u pomorskoj knjižici imam, dakle odjavljen sam :) Jedino me brinulo što su budale stavile neku kamatu iako sam sve na vrijeme platio... Ma genijalci.

U svakom slucaju, hvala, Šefe  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline NENO 2202

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
I ja sam u istoj situaciji! 
Došao sam kući u 6 mjesecu, platio sve uredno za kolko sam bio na brodu
i odjavio se. ali mi i dalje stižu uplatnice.
Uglavnom u poreznoj su mi rekli da su sada godišnji i da će se odjava pojavit kod
nih u sistemu u 9 mjesecu, i da ove uplatnice zanemarim.
Tako ti je to u Ljijepoj Našoj. no;;;

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Platite sve. Onda u poreznu i sredite si poreznu karticu. Recimo meni isto sje*ali i ima sam za platit oko 20 000 kn sve skupa za god dana na brodu. Oso u poreznu, uglavnom prijavili me kad sam bio doma isto, rijesio i sad ce mi vratit oko 7000 kn sta sam preplatio.

Ak ne platite, e onda idu kamate itd, pa se dug uvecava i vrlo brzo dojete u problem, pa vam sjednu na racun itd...

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Platite sve. Onda u poreznu i sredite si poreznu karticu. Recimo meni isto sje*ali i ima sam za platit oko 20 000 kn sve skupa za god dana na brodu. Oso u poreznu, uglavnom prijavili me kad sam bio doma isto, rijesio i sad ce mi vratit oko 7000 kn sta sam preplatio.

Ak ne platite, e onda idu kamate itd, pa se dug uvecava i vrlo brzo dojete u problem, pa vam sjednu na racun itd...

ako nemas racun, ista u svome vlasnistvu mogu jedino da ti sjednu na onu stvar. obzirom da neplacanje doprinosa, poreza i ostalih nameta ne spada pod krivicno djelo mogu ti stavit soli na rep. kratko i jasno.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
ako nemas racun, ista u svome vlasnistvu mogu jedino da ti sjednu na onu stvar. obzirom da neplacanje doprinosa, poreza i ostalih nameta ne spada pod krivicno djelo mogu ti stavit soli na rep. kratko i jasno.

imam racun al sam ga ispraznio :D nema sanse da ih PREplatim, sve sam rjesavao uredno pa nisam lud da placam njihove greske.
Once a sailor, always a sailor.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
A sve je to lutrija. Preplatish pa se pare vratu na tekuci racun.

Kad tad cete imat nesht svoje. Bilo auto, motor, kuca, stan i onda ce se drzava naplatit.

Ja se satim ne zelim zezat. Isto sam se pravio pametan i nisam plati u 6 misec pa sam u 7 misec plati oko 1500 kn kamate na to sve.

Znam jednog koi nije hoti platit oko 10000 kn pa je na kraju platio 40 000 sa kamatom.

Jedan moj frend odgadjo to i kad sam mu reko za kamate i kak to ide doletio je iz njemacke da plati to.

Uglavnom ko ima RH putovnicu i zivi u RH. To je samoubojstvo.

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
A sve je to lutrija. Preplatish pa se pare vratu na tekuci racun.

Kad tad cete imat nesht svoje. Bilo auto, motor, kuca, stan i onda ce se drzava naplatit.

ne treba tu izmisljat toplu vodu. zena, djeca i ostatak familije mogu posluziti kao vlasnici na papiru ;)

Ja se satim ne zelim zezat. Isto sam se pravio pametan i nisam plati u 6 misec pa sam u 7 misec plati oko 1500 kn kamate na to sve.

Znam jednog koi nije hoti platit oko 10000 kn pa je na kraju platio 40 000 sa kamatom.

Jedan moj frend odgadjo to i kad sam mu reko za kamate i kak to ide doletio je iz njemacke da plati to.

apropo kamata - nekima su zaracunali od momenta kada su otisli na brod, odnosno po ne placanju prvog racuna. covjek se vrati nakon 9 mjeseci i docekaju ga kamate na nesto sto nije mogao da plati jer je fizicki bio odsutan (covjek je zamisli moreplovac). na poreznoj za to nemaju objasnjenja a od tebe se ocekuje da odrijesis kesu.


Uglavnom ko ima RH putovnicu i zivi u RH. To je samoubojstvo.

to je ono sto vladajuci upravo zele da ti mislis a zove se - zastrasivanje. eto pogledaj samo ovaj famozni stup srama na http://duznici.porezna-uprava.hr/. neka od imena su mi jako dobro znana i mogu samo da kazem da su daleko i od same pomisli na samoubojstvo.

 ::bin-laden::

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
A sve je to lutrija. Preplatish pa se pare vratu na tekuci racun.

Kad tad cete imat nesht svoje. Bilo auto, motor, kuca, stan i onda ce se drzava naplatit.

Ja se satim ne zelim zezat. Isto sam se pravio pametan i nisam plati u 6 misec pa sam u 7 misec plati oko 1500 kn kamate na to sve.

Znam jednog koi nije hoti platit oko 10000 kn pa je na kraju platio 40 000 sa kamatom.

Jedan moj frend odgadjo to i kad sam mu reko za kamate i kak to ide doletio je iz njemacke da plati to.

Uglavnom ko ima RH putovnicu i zivi u RH. To je samoubojstvo.

Mislis da mi vratili visak koji sam preplatio..? Sumnjam... Ako je tako nije uopce problem, novac nije problem (nema ga :D ) vec je problem sto ne zelim ispastati za nesto u cemu nisam uopce kriv, dovoljno je sto nam namecu te obveze mirovinskog i ZDRAVSTVENOG, koje je još gore, pošto smo svi zdravstveno osigurani dok smo na brodu.
Once a sailor, always a sailor.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Sve pet. Svatko ima svoje misljenje.

Ja ne zelim biti duzan RH. Zelim platiti porez i zelim da sve stima.

RH nam gre u qrac bash zbog lopova neplatisa itd.

Za naplatit porez ima nacina, kako se u US placa, drugo ima nes sta se zove domoljublje.

U nas bogu fala svi sam gledaju svoje d*** i izvlacu se kak je drzava u qrcu. Treba prvo pogledati sebe i zapitati se sto smo mi dali drzavi.

Al to je sad neka druga tema. Moj profesor je znao reci "mozete kako hocete ali necete dokle hocete". Kad tad ce se tome stati na kraj. A sad se zamislite jer vecina nas je mlado koi radimo na brodu i sa ovim razmisljanjem radite si problem pod stare dane.

Jos jedna stvar morate biti svijesni da ce vas bar 90% odustat od broda i  da necete napravit karijeru i ja mislim da je bolje podmirivat obveze sad kad se ima.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mislim da smo se malo udaljili od teme.
Čovjek je dobio uplatnice (vidi naslov) da plati za vrijeme dok je bio kod kuće.

Sad, znam da su pomorci uvijek tražili način da si uplaćuju za mirovinsko osiguranje, još dok nije bilo ove mirovinske reforme, i zato bi sve ovo mogla biti i dobra stvar, ali meni osobno smeta riječ "dodatni" u ovoj priči.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Ma lako jos za taj "dodatni", dodaju oni sve sto mogu. Svima nam treba staž, treba misliti na budućnost. Nego, nije u redu da obracunavaju kamatu unutar tih 6-8 mjeseci, koliko kome vec ugovor traje, posto neki ljudi jednostavnu nemaju nikoga da im to placa... Ja sam ostavio roditeljima novac i oni su uplacivali, inace bi kamata bila oko 1000 kn ako ne i vise, ovako od oka. To bih svima savjetovao, da ne čekaju dok se vrate, već ako imaju nekoga, da ostave/pošalju novac nakon što nešto i zarade da im to rješava.

Natal, ja se slazem s tobom i takoder volim svoju ZEMLJU (rijec drzava ne pase u tu recenicu), zelim platiti i porez i sve doprinose, tj. PLATIO SAM - nek bude posteno ako vec ne moze drugacije :D Ali ne zelim PREPLATITI, razumijes me?
Once a sailor, always a sailor.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Pa i ja sam dobio uplatnice kad sam doma bio. Odnosno kad sam bio na vacationu.

Platio sam uredno i to pa onda oso u poreznu i rijesio to. Piso zahtjev za povrat love i cao.

Ovi dana ce mi na racun uplatit oko 7000 kn sto sam preplatio.

Jer ta lova kaj se uplati vidi se na racunu od porezne i visak se vidi, odnosno kaj je preplaceno. Nemoguce je preplatiti i da se ti be vidi ja dojesh u poreznu, sav visak trazis nase i cao.