Author Topic: dodatni doprinos za mirovinsko osiguranje na temelju individualne kapitalizirane štednje  (Read 10500 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Pa i ja sam dobio uplatnice kad sam doma bio. Odnosno kad sam bio na vacationu.

Platio sam uredno i to pa onda oso u poreznu i rijesio to. Piso zahtjev za povrat love i cao.

Ovi dana ce mi na racun uplatit oko 7000 kn sto sam preplatio.

Jer ta lova kaj se uplati vidi se na racunu od porezne i visak se vidi, odnosno kaj je preplaceno. Nemoguce je preplatiti i da se ti be vidi ja dojesh u poreznu, sav visak trazis nase i cao.


A vidis, covjek gore kaze da su mu rekli da zanemari uplatnice. S tim da su meni neke kamate stavili, eventualno im mogu to platiti. Ali da im placam kao ti 7 ili koliko vec tisuca kn zbog njihove pogreske - nema sanse :D
Once a sailor, always a sailor.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
A da niste malo pretjerali sa tim ciframa za kamate?
 

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Drugim rijecima zelish reci da lazemo.

Razumljivo sa obzirom da me ne poznash.

Ako nesto u zivotu nisam i shta ne volim to je laganje.

Znaci evo vamo link do uplatnica:

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/534821_3794563097213_1904504752_n.jpg


To je ono sta sam platio do sada sve skupa sa kamatama. Mislim da sam bacio one stare na koima pise za 6 misec posto sam dobio u 7 nove, uglavnom razlika je oko 1500 kn, 100kn gore dole nebitno.

Drugo kaj buden veceras napravio slika cu matrikulu sa ukrcajima i iskrcajima i onda se lako da izracunat kolko bi trebo platit doprinose u kunu a ovdje se vidi iz prilozenog kolko sam platio.

Offline NENO 2202

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Treba se odjaviti i otići u poreznu pokazati im pomorsku gdje je i označeno od kad si prijavljen i kad si odjavljen, e onda ti oni tamo izračunaju koliko trebaš platiti sve zajedno.
Uglavnom od trenutka odjave iz Lučke Kapetanije do dana kada njima u poreznu stigne odjava zna proći i par mjeseci, zbog toga i dalje stižu uplatnice.

Ali kada im stigne u sistem odjava, ako si sve uredno platio za onoliko vremena koliko si bio na brodu, one ostale uplatnice se poništavaju.
Takav je bio slučaj kod mene.  :)

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Drugim rijecima zelish reci da lazemo.

Razumljivo sa obzirom da me ne poznash.

Ako nesto u zivotu nisam i shta ne volim to je laganje.

Znaci evo vamo link do uplatnica:

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/534821_3794563097213_1904504752_n.jpg


To je ono sta sam platio do sada sve skupa sa kamatama. Mislim da sam bacio one stare na koima pise za 6 misec posto sam dobio u 7 nove, uglavnom razlika je oko 1500 kn, 100kn gore dole nebitno.

Drugo kaj buden veceras napravio slika cu matrikulu sa ukrcajima i iskrcajima i onda se lako da izracunat kolko bi trebo platit doprinose u kunu a ovdje se vidi iz prilozenog kolko sam platio.

Ako si shvatio da sam rekao da lazes, ok, to je tvoje pravo.

Ovo su ti uplatnice za koliko ugovora??


Ja se satim ne zelim zezat. Isto sam se pravio pametan i nisam plati u 6 misec pa sam u 7 misec plati oko 1500 kn kamate na to sve.

Znam jednog koi nije hoti platit oko 10000 kn pa je na kraju platio 40 000 sa kamatom.


Ta tvoja kamata je 1500 kuna samo za 1 mjesec??

30 000 kuna kamata? Nakon koliko desetljeca?

Ponovo, je li ovo tvoje bilo pretjerivanje??

 

Offline Majst0r

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Iznosi s uplatnica izgledaju ok za period od cca 6 mjeseci + sitno kamata. Ove dvije velike su za doprinose za Mirovinsko i Zdravstveno (+ dodatni stup).
Zakonska zatezna kamata je 15% godisnje, a racuna se od datuma dospijeca. Nema tu nista misteriozno.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
20 000 kuna za 6 mjeseci?  :hmm: :hmm:
 

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile

Ja ne zelim biti duzan RH. Zelim platiti porez i zelim da sve stima.


Aha, a to tvoje domoljublje će te kad ta ujest za guzicu dok ne budeš gledao, a onda ćeš reći jesam budala.
Ja volim svoju zemlju ali brate dok nam ovako sisaju svaku lipu, nemože se igrati fer. A znam da se slažeš samnom i da isto misliš inače nebi ni ti išao van zemlje raditi.
Što im više ugađaš i veća si budala više će te koristiti. I treba gledati svoje d***, ko će ti pazit na to d*** ako nećeš ti, redovito će ti ga onda uvaljivati.
Normalno da će se ljudi boriti za sebe i protiv nepravde koja je ovdje očita. Napred Legijo

xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Legijo i kaj je sad s ovim, si rješio problem?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Legijo i kaj je sad s ovim, si rješio problem?

Iskreno, ne znam, i ne zelim ici ponovo kod njih. Racune sam ispraznio pa nek mi uzmu sta god zele  :waiting:
Imam isprintane potvrde (e-Zaba) da je sve plaćeno, tako da u slučaju bilo kakvog postupka protiv mene, jedini zaključak moze biti da je razlog svega njihova greška i neažuriranost.
Once a sailor, always a sailor.