Author Topic: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!  (Read 11518 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline chupa-chups

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Jel zna neko, sta se desava ako dobijem ili dam otakz tj. ako prekinem ugovor i hocu da se vratim kuci? Aplicirala sam za masera... Interesuje me sta se desavaz bog onih 35$ sto nam odbijaju dnevno... Ako prekinem ugovor, jel onda ja moram jos njima da doplatim? A ako be budem imala 35$ dnevno, jel onda na kraju ugovora moram ja jos njima da doplatim sto sam radila 9 meseci 12h dnevno?  :run:
Morate priznati da logicki gledano, moze i to da se desi, s obzirom da se na prvom ugovoru ne zna na koji brod salju..

Offline Bumblebee

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #1 on: 07/July/2012 »

Wtf? Nisan nista skuzija sta ti ode napisala.
Kojih 35 dolara?
Ako dobijes/das otkaz ides kuci na svoj racun i gotovo. Nista ti njima vracat ili oni tebi.
Koliko si zaradila, zaradila i zbogom.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #2 on: 08/July/2012 »
Nisi spomenula o kojoj se kompaniji/koncesionaru radi. I to je važno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline chupa-chups

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #3 on: 08/July/2012 »
35$ ti odbijaju dnevno, kao tako im otplacujes akademiju u Londonu. To je 100% tacno, rekla je Helena na open day u BG.
I onda sam ja stavila na papir sve, to na nivou od 9 meseci izadje oko 9000$!!! Zato se ja pitam sta se desava ako das ili dobijes otkaz..
Oni te u Londonu zbrzaju da potpises ko zna sta... :rtfm:
Radis na procenat od 7,25%, a masaza je oko 150$, sto znaci da trebas da uradis 4 masaze dnevno, samo da bi bio na nuli...

Tako da, nemojte biti naivni, treba pogledati iz svih uglova, nije ni malo naivno...
Meni se jako ide i treba mi takva promena u zivotu, ali kada sve saberem i oduzmem, ova opcija sa Steinerom je cisto s****, da izvinete na izrazu...   :smack:
A da, PS. radi se o Steineru..

Offline chupa-chups

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #4 on: 08/July/2012 »
Wtf? Nisan nista skuzija sta ti ode napisala.
Kojih 35 dolara?
Ako dobijes/das otkaz ides kuci na svoj racun i gotovo. Nista ti njima vracat ili oni tebi.
Koliko si zaradila, zaradila i zbogom.

Na drugim departmanima jeste tako kao sto ti kazes, ali u spa nije...

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #5 on: 08/July/2012 »
Ne znam tacno kakav dogovor imate sa Steinerom ali cu ti opisati jednu situaciju sa broda: Australijanka, prvi ugovor, radila je kao frizerka. Posle 5 meseci na brodu resila je da ide kuci jer joj se ne isplati da ostane. Kada je htela da da otkaz menadzerka joj je rekla da mora sama da plati put kuci. E, onda je ona krenula da vristi kako hoce da se ubije, da isece vene itd. i bila je par dana u Majamiju na psihijatrijskom posmatranju i poslali su je kuci o njihovom trosku, nista joj nisu uzeli.
Valjda sam pomogao.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #6 on: 08/July/2012 »
Kada je htela da da otkaz menadzerka joj je rekla da mora sama da plati put kuci. E, onda je ona krenula da vristi kako hoce da se ubije, da isece vene itd. i bila je par dana u Majamiju na psihijatrijskom posmatranju i poslali su je kuci o njihovom trosku, nista joj nisu uzeli.


Nema potrebe za histerijom.
Znam slučajeve kada su crew-membere silili da plate kartu za povratak kući, a ovi su im rekli ok, onda me lovite po Passenger deck-ovima dok vam ne dosadi.
I poslaše ih kući. Platiše im karte.

Pošto sam pratio dosta njih do izlaza sa broda, znam da su platili samo oni koji su se uplašili.
Naši Balkanci bi rekli "Piss off ..." i otišli u šetnju po brodu .. dok im nisu dali kartu za avion.

Prema ugovoru o radu, kompanija je dužna ispratiti radnika do krajnje destinacije, jer bi u protivnom snabdijevali Ameriku ilegalcima. A za tako nešto bi brzo dobili po repu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Chupavica

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #7 on: 08/July/2012 »
U mom slucaju nisu ni postavljali pitanje.
Platili su mi kartu i nije bilo nikakvih problema.

Offline chupa-chups

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #8 on: 08/July/2012 »
Ne radi se o placanju karte, nego o toj obuci koju mi njima kao otplacujemo 9 meseci...
Kakav je konkretno slucaj sa maserima?
Ovo mi je prvi ugovor, pa ne bih da se zeznem...
Da se vratim kuci slucajno ranije, i posle mi stigne racun od 5000$ recimo..  :run: :run:
Jel poznaje neko nekog masera koji radi na brodu?
Ako je ta devojka frizer, ona sigurno ima kracu obuku od mene..

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #9 on: 08/July/2012 »
Nema potrebe za histerijom.
Znam slučajeve kada su crew-membere silili da plate kartu za povratak kući, a ovi su im rekli ok, onda me lovite po Passenger deck-ovima dok vam ne dosadi.
I poslaše ih kući. Platiše im karte.

Pošto sam pratio dosta njih do izlaza sa broda, znam da su platili samo oni koji su se uplašili.
Naši Balkanci bi rekli "Piss off ..." i otišli u šetnju po brodu .. dok im nisu dali kartu za avion.

Prema ugovoru o radu, kompanija je dužna ispratiti radnika do krajnje destinacije, jer bi u protivnom snabdijevali Ameriku ilegalcima. A za tako nešto bi brzo dobili po repu.
Ma ova je povrh svega razmazena klinka od 21 god. Dosla da kruzira, sta li. Koj' ce moj na brodu u Australiji je kapiram 10 puta bolje.

Offline bobi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #10 on: 16/July/2012 »
znaci masaza ti je 150 dolara
na prvi service u danu ti ne odbiju,nego te NE ISPLATE na 35$
sto znaci ovako 150-35= 115
i onda uzmes 7,25% od 115
ali to je samo PRVI service u danu

dosta brodova ce imati autogratuity tako da radis za vise


a sto se tice davanja otkaza
moras platit po ugovoru 600$ ili troskove transfera za novu osobu na tvoju poziciju
zbog tog steiner kasni sisplatom place 6 tjedana
da ti onda ne isplate sto ce si zadrzat

Offline chupa-chups

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #11 on: 16/July/2012 »
Hvala puno, bobi!
Shvatila sam prvi deo, tj. shvatila sam i drugi, ali mi je cudno... Samo 600$?
To onda i nije tako lose kao sto sam ja umislila... :money: Naslusala sam se svakakvih prica i saveta ovih dana  :plovim:, pa mi svasta pada na pamet...

Kako ja zavidim ljudima koji se samo spakuju i odu, ne raspituju se na sve strane i ne razmisljaju mnogo.
Ja sam i nebo i zemlju prevrnula, smorila sam i sebe i sve oko sebe sa tim brodom.. :run:
Kada na kraju sumiram utiske, mislim da cu ipak da idem. :plovim:
Dala sam sebi jos nedelju dana fore, da odlucim definitivno... :waiting:

Offline back2sea

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #12 on: 19/July/2012 »
Chupa-chups, na kojem si brodu/kompaniji?
“Not all those who wander are lost.” – J. R. R. Tolkien

Offline chupa-chups

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #13 on: 19/July/2012 »
Nisam jos...  :hekla:
Aplicirala sam za Steiner kao maser, pa sam primljena i razmisljam da li da idem...  :waiting:

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #14 on: 19/July/2012 »
  Nama su na brodu objasnili da tih 35 $ Steiner placa brodskoj kompaniji tvoj smestaj i hranu, tj. ti ih placas. Ne brini, zna se jako dobro zaraditi. Provela sam 2 ugovora. Prvi je bio na Brilliance ots, drugi na Monarch ots. Royal ima sada na svim brodovima 15 % automatski uracunat tips. Sezona je odlicna oko Bozica, Nove godine. Ako je dobar kruz i sea day, vrlo je verovatno da imas i po 5-8 masaza. Meni se na Monarhu desilo dva puta, kad je bilo lose vreme, 10 gostiju za dan. Za spa je jedino lose sto te prisiljavaju da prodajes Elemis proizvode. Koji ni malo nisu jeftini. Menadzer ce vise obratiti paznju na to, nego kako radis i koliko. Prodaja na prvom mestu. Sve vreme pod pritiskom i pretnjama losijim brodom. Takodje, ako ti Steiner da otkaz, onda oni placaju kartu i vise nikada ne mozes dobiti ugovor kod njih.