Author Topic: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!  (Read 11478 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #15 on: 19/July/2012 »
Ali su mnogo skupi ti Elemisi ""]] cetiri puta su organizovali crew sale i ja mislim da tim mukicama niko nije ni prisao a kamoli da kupi nesto. Ne znam za goste, kapiram da ni za njih nije povoljno.

Offline chupa-chups

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #16 on: 20/July/2012 »
I ja sam cula da je tih 35$ smestaj i hrana, ali nam je Helena rekla ovo drugo, verovatno da bolje zvuci.. :)
Nista, onda se ciganiti sa proizvodima  :hmm:, pa kako svima bude tako ce i meni..
Sta reci, osim hvala na informacijama.. :*
A, da, PS. koliki je procenat na te famozne proizvode, isto 7.25%?

Offline back2sea

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #17 on: 20/July/2012 »
Za massage therapist-a postotak je 7,25% za proizvode u usluge + tip. Samo neke kompanije imaju i autogratuity, automatski nadodan na cijenu tretmana, ne sve. Ako ikako mozes, ikako, ikako, ikako - kloni se Coste!   oT Ucini si tu uslugu, bila sam na puno kompanija ali tamo neces ama bas nista zaraditi i tamo je standard zivota posade daaaleko najlosiji. Svaka druga kompanija je OK
“Not all those who wander are lost.” – J. R. R. Tolkien

Offline bobi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #18 on: 20/July/2012 »
pa znas da prvi ugovor ne moze birati brod...
i cunard je smece kako se odnose prema spa i deck privilegi, s obzirom da na vecini kompanija spa ima full deck privileges ovo je bilo strasno

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #19 on: 26/July/2012 »
 Kad radis prvi ugovor, nemas ama bas nikakva prava. Prvo sto u Londonu mozes ostati oko 2, 3 ili vise nedelja, mogu te poslati na bilo koji brod, bilo koje kompanije. Zatim, ako smatraju, mogu napraviti transfer u bilo koje vreme tvog prvog ugovora, gde god oni smatraju. Mozes se buniti, probati, sto u Steineru tesko pali. Jedino dobro je sto svaki naredni ugovor mozes birati duzinu ugovora, 7 ili 9 meseci. Vidjala sam Filipinke koje ostanu i po 10 meseci, zbog para  :pad:. Ako ti predloze transfer, mozes odbiti. Super bi bilo dobiti Royal-ov brod, gde je tips ukljucen 15%.

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Sta se desava ako dobijemo, ili damo otkaz?!
« Reply #20 on: 01/October/2012 »
Evo i mene da pomgnem u razjasnjenju nekih dilema...
Radila sam 2 ugovora kao maser terapeut na britanskim brodovima P&O kompanije -Arcadia i Adonia...

35$ se odbija, kako je nama objasnjeno zbog osiguranja...Tj u slucaju ako je nekom zivot ugrozen i ne moze se cekati luka -salje se helikopter sto kosta oko 60000 eura i zapravo taj novac se za to izdvaja...Ne obracunava se po danu, vec na kraju kruza...Ako je kruz 7 dana i terapeut napravi za kompaniju (recimo 30 masaza po 80 eura) 2500 eura od toga ce se odbiti 245$ ( 7 dana po 35$, to je mislim oko 160 eura) i ostane oko 2340 eura. Na tih 2340 eura se obracuna 7.25% i to je zarada koju kompanija isplati...Dakle izgubi se 7.25% od 180 eura sto je za 7 dana oko 15 eura...Nista strasno!

Prekid ugovora...Ukoliko osoba prekida ugovor iz opravdanog razloga (medicinski razlozi, ne daj Boze -smrtni slucaj u familiji, svedok na sudjenju itd) Steiner placa kartu nazad...Ukoliko osoba prekida ugovor jer je prekrseno "brodsko pravilo" (prekomerna kolicina alkohola u krvi, tuca, neprimerno ponasanje u putnickoj zoni, kasnjenje na brod itd) Steiner placa, ali osoba nece dobiti zaradu koja je ostala neisplacena...

Zarada...Vrlo diskutabilno...Zavisi od mnogo faktora -broda tj klijentele ( na mojim brodovima prosecna starost putnika 70 godina, pa i nisu previse zainteresovani za SPA), vase usluge i znanja, postoji li automatski baksis ili ne, vase umece da "nagovorite" putnika da opet dodje na masazu ili sta vec, vase sposobnosti da prodate proizvod itd...I moram da kazem zavisi od osobe na recepciji, jer ako vas recepcionerka ne voli, ali je dobra drugarica sa drugim maserom -onda moze doci do neravnomerne raspodele putnika...

Moj utisak posle 2 ugovora...Zavisi sta vam je glavna motivacija...Moja je bila da vidim svet...I imala sam srecu da mi se dese brodovi zahvaljujuci kojima sam obisla ceo svet -od Aljaske do Novog Zelanda...Novac -ne previse...Medjutim -nisam sigurna da li bih opet da budem SPA...Svakog dana provodite u SPA 12 sati sa 1 satom pauze, sto znaci radi se do 20h, a moze i do 22h -zavisi od broda...U 2 nedelje su 3 slobodna dana...Za razliku od SPA -shop radi u luci 5-6 sati i to pocinju sa radom kad brod isplovi iz luke, a kada je "morski dan" onda su i oni po 12 sati...Medjutim na kruzu od 14 dana -obicno su 3-4 dana morski dani, a ostalo u luci...Shop ima zagarantovanu zaradu od 850 eura + ako se ostvari target dodatno...SPA nema nista sem procenta, i nema dodatnog bonusa ako se ostvari target...Dakle -shop manje radi, duze spavaju, cesce izlaze u port i placeni su za to...SPA radi 12 sati, mozda nista ne zaradi i kad dodje slobodan dan -ne znas sta ces pre -da izadjes u luku ili da spavas ili da peres stvari sredjujes kabinu...

...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...