Author Topic: Pozdrav iz Valjeva malog gradica na kolubari  (Read 5356 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline duks

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
 Big pozdrav za sefa ! Molim za pomoc imam 33 god(porodicu),kao konobar ''skolovan''
radim nekih 10 godina(sto mi je upisano u knjizicu) ,ovde imam stalan posao u finom restoranu vec 4 godine,
solidno i zaradjujem , u proseku radim 10 sati,radio sam i na moru par sezona po 15
sati u spicu i to u ribljem restoranu.Nasao sam ovaj sjajan forum i proucavam
ga vec nocima tako sam stupio u kontakt sa ljudima iz safe cruize momci su ok.
Znaci nije mi novac u prvom planu cilj mi je da steknem dok jos mogu
medjunarodno iskustvo i da naucim jezik posto mi je to najveca mana konobar bez
jezika je i ovde nista a kamoli preko.Momci su mi rekli posto nevladam najbolje eng.
da je najbolje da konkurisem za mesara ili kuvara tj.pomocn. i da je u tom slucaju
posao najbrzi .Ja tu nemam nekih dodirnih tacaka sem sto ponekad
nesto pomognem u kuhinji i mesari.Pomocnik konobara ne mogu da budem zbog
godina a konobar dok dobro ne naucim jezik.Na forumu nema nista na tu temu kuvar Mesar
 pa ako nesto neko zna tu sam.I molim sefa za sveopste misljenje jer se jos lomim
ipak deca mala ali treba im obezbediti neku buducnost da se nemuce kao ja ceo zivot radim kao konobar,
moj prvi posao je bio sa 14 god. u diskoteci.Sa upravnikom sam super tako da mislim
da bi mi firma zamrzla staz 6 meseci pa bih posle ponovo mogao da se vratim kod
njih. izvini ako sam bio malo davez ali mi je stvarno potreban neko da prelomi
Veliki pozdrav iz Valjeva malog gradica na kolubari!!!!!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav iz Valjeva malog gradica na kolubari
« Reply #1 on: 29/January/2009 »
I molim sefa za sveopste misljenje jer se jos lomim
ipak deca mala ali treba im obezbediti neku buducnost da se nemuce kao ja ceo zivot radim kao konobar,
moj prvi posao je bio sa 14 god. u diskoteci.Sa upravnikom sam super tako da mislim
da bi mi firma zamrzla staz 6 meseci pa bih posle ponovo mogao da se vratim kod
njih. izvini ako sam bio malo davez ali mi je stvarno potreban neko da prelomi
Veliki pozdrav iz Valjeva malog gradica na kolubari!!!!!!

Duks, ja sam otisao na kruzere sa 32, i poceo kao perac sudja.
Ono sto nas razlikuje je da ti imas porodicu.
Za 6 mjeseci nece svijet propasti, samo ti idi. Pogotovo sto se mozes vratiti na stari posao.
Brodsko iskustvo ti moze samo koristiti.
Nema rijeci koje ti mogu opisati sto je to, a isto tako, svaki covjek razlicito reagira na odvojenost od porodice.
Ne znam koliko bi imao kao kuvar, ali pretpostavljam oko $1000.
Ti razmisli je li to vrijedno.
Da se ufuras na bolje placeni posao, u prosjeku ti treba par godina, uz intenzivno ucenje engleskog.
Znam ljude koji su to radili, i u pravilu uspjeli se progurati na vise.

Meni je odvojenost od porodice vec u krvi, i ja i zena smo navikli na dobre i lose strane te situacije.
Placa mi se sa vremenom progresivno povecavala, tako da se ne mogu pozaliti.  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

preki

  • Guest
Re: Pozdrav iz Valjeva malog gradica na kolubari
« Reply #2 on: 29/January/2009 »
Momci su mi rekli posto nevladam najbolje eng.

Sta znaci "ne vladam najbolje"? Da li ti je bar komunikacioni nivo, malo i terminologija iz struke poznata? Drug mi je prosao intervju a bio je kukulele sa jezikom ( sto je i sam priznao) i dobio je ass buffet steward i promociju posle dva meseca. Meni je 34, nemam doduse zenu i decu, preporucili su mi Royal jer je kao malo tolerantniji na prijem nas 30+ . Ja sam dobio ass waiter, imao sam tu olaksicu da sam imao telefonski intervju. Ali sam se i spremao imao sam koncept sta cu pricati i imao dosta vremena ( 9 meseci) da lagano ucim. Ako mogu da te posavetujem sa ovo malo iskustva, gledaj da malo ucis jezik, terminologiju iz restorana, slusaj muziku, filmovi, sve da ti udje malo jezik u usi ( ovo sa jezikom i usima je figurativno, naravno :-) ) Od ljudi sa kojima sam ja pricao, a bili su na brodu, kazu da smo mi super kakvih ima. Moze da se dobije bolja pozicija od kuvara i mesara, samo napred, jer tebi treba iskustvo sa internacionalnim klijentima u restoranu koliko sam shvatio, a ne sa mesom. Bolje malo zagrej stolicu, samopouzdanje i pucaj na vise pozicije. Pozovi Kouzon u Nisu i raspitaj se malo, otvoreno pricaj jer ce ti tako najvise pomoci. Uostalom nista te ne kosta da pitas. Kakvo sam ja drvo bio... a kakvih je tek bilo... Videces

Offline duks

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Valjeva malog gradica na kolubari
« Reply #3 on: 30/January/2009 »
 ::yes:: Vec sam se oraspolozio, hvala vam na podrsci,vec pocinjem da grejem stolicu a
za koji dan cu i na kurs eng.sto ti kazes preki ? Da se neprijavljujem sada na
ovaj intervju 14.02.dok malo bolje ne savladam jezik pa da probam konkurisati
na visu poziciju,mada se ne stidim ni pranja sudova niti bilo kakvog posla.Sto znaci
na tu nizu poziciju bih mogao otici uskoro-neznam sta ce biti kasnije "finansiska kriza"
kazu da je dosta companija otkazalo te intervjue,
 ko zna sta sve moze da se desi.Mozda je bolje odperlijati sto pre pa za pocetak mesar,
poslasticar ,kuvar,perac nije bitno?

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Valjeva malog gradica na kolubari
« Reply #4 on: 30/January/2009 »
Bolje zagrij stolicu pa pucaj na malo vise. Ako ne prodjes mozes se uvijek zadovoljit s nizom pozicijom pa se tamo dokazivat.
Tako i ja namjeravam. Imas ovdje na
forumu http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=16.0 svega i svacega sto je mislosevic stavio (decko si je dao jako puno truda). Procitaj, prepisi si na neki papir, ponavljaj par puta tjedno i vec si u velikom plusu. Zamoli ljude oko sebe s kojima si blizak da pricaju s tobom i da ti se obracaju na engleskom. oT 
Kad se nadjes u situaciji da moras komunicirat na engleskom rijeci ti same naviru, mozda se i zacudis koliko ustvari znas!!! ::yes:: Gledaj filmove bez titlova, probaj razmisljat na engleskom, kad se ne budes mogao sjetiti neke rijeci zapisi pa nadji na netu... Puno posla ali ako to stvarno zelis nema prepreke koju neces moci savladati... puno srece
...evoluirati ili umrijeti...

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Valjeva malog gradica na kolubari
« Reply #5 on: 31/January/2009 »
::yes:: Vec sam se oraspolozio, hvala vam na podrsci,vec pocinjem da grejem stolicu a
za koji dan cu i na kurs eng.sto ti kazes preki ? Da se neprijavljujem sada na
ovaj intervju 14.02.dok malo bolje ne savladam jezik pa da probam konkurisati
na visu poziciju,mada se ne stidim ni pranja sudova niti bilo kakvog posla.Sto znaci
na tu nizu poziciju bih mogao otici uskoro-neznam sta ce biti kasnije "finansiska kriza"
kazu da je dosta companija otkazalo te intervjue,
 ko zna sta sve moze da se desi.Mozda je bolje odperlijati sto pre pa za pocetak mesar,
poslasticar ,kuvar,perac nije bitno?

Stari, ja bih ti preporucio da ipak ides na intervju, da vidis kako ces proci! Ako ne budes dobro znao jezik, samo ce ti reci "Dodji za mjesec dana"! Takodje, moj savjet je da probas za Asistent buffet steward ili Buffe steward-a, dvije djevojke u mojoj grupi nisu bile bas najbolje sa engleskim, pa ih je covjek iz Princessa - Sorbi vratio za iduci mjesec, kada su prosle, za BuffetSTW!
Za 15 dana, moze dosta engleskog da se nauci, ako si uporan, a tek za mjesec i po...!!
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

preki

  • Guest
Re: Pozdrav iz Valjeva malog gradica na kolubari
« Reply #6 on: 31/January/2009 »
::yes:: Mozda je bolje odperlijati sto pre pa za pocetak mesar,
poslasticar ,kuvar,perac nije bitno?
Otidni na taj intervju pa probaj buffet, u krajnjem slicaju videces svoje sanse. Uvek mozes aplicirati za neku drugu kompaniju kasnije. Ali sto vise budes trazio vise ces i dobiti. Po meni, treba juriti tips. Uci, strebaj, napravi koncept sta ces da pricas, predstavis sebe, svoj grad, opises svoj restoran ( naravno da je veliki i skup, jel tako?  ;-)  da znas da objasnis i kakve su zavese i salvete, broj gostiju ), objasnis meni ( predjela, supe, salate, glavna jela) izmisljaj ako treba, da objasnis jela i vina koja idu. Uglavnom moras da pricas stalno, pricali su mi, a i video sam kako se ljudi zakucaju ili pocnu da mucaju, onda krenu podpitanja i tu krene nizbrdo. Ja sam imao tremu uzasnu, zvizno sam pivo i pre i posle razgovora.
 Tu smo na forumu, citaj iskustva i svi ce ti pomoci i podrzati te. Ko pita ne skita  oT