Author Topic: Ja sam 2009. isao na razgovor za J-1 vizu (w&t) i u Beograd i u Sarajevo  (Read 1378 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline SasaBN

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Mali off topic. Ja sam 2009. isao na razgovor za J-1 vizu (w&t) i u Beograd i u Sarajevo. Prvi put odem u BG, jer te godine nisu davali J-1 u Sar. studentima sa privatnih univer. U Beogradu ogromna guzva. Mahom davali odbijenice zbog nekih sitnica. Konzul blago reci neljubazan. Tu mi daju neki papir (ne odbijenicu) da moram u Sarajevo na razgovor, jer oni nisu upoznati sa obrazovnim sistemom u BiH, a koleginica sa faksa dobila vizu dva dana ranije! Kad sam to spomenuo, on kaze: vidi stvarno, sad cu morati njoj da ponistim! Ja kazem nemoj molim te, necu da joj upropastim sve, i on kao ajde necu.
Odem u Sarajevo cisto reda radi, da pokusam. I dobijem vizu za 5 min! 2011. takodje.  :)
Drug ove godine, tj. 2011. upisao faks i nije uspio da polozi nijedan ispit, a vec uplatio za work&travel.
Predlozim mu da upise par ocjena u index, i bez potvrde o polozenim ispitima (koja je inace obavezna), proba u Sarajevu dobiti vizu.
Guess what? He's in New Jersey now.