Author Topic: internet na brodu je toliko spor da je to uzas..  (Read 7634 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline LaCroix

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Evo da izvadim ovo iz naftalina.. internet na brodu je toliko spor da je to uzas.. pricao sam sa IT managerom koji je bio nas, i rekao je da koriste 48kb/s vezu, i za goste i za crew, a to je gore od modemske koja je u nas bila aktualna prije jedno 5 godina. To se stvarno i ocituje kad se spojis na net, dok ucita stranicu triba bar jedan minut, a da ne govorim da napises mail od jedne stranice pa ne moze ucitat stranicu kad saljes, pa triba sve nanovo pisat. Ja sam net na brodu koristia prvih misec dana i kad san vidia kolko pije lovu, odusta sam i koristia bi ga samo u portovima di je daleko jeftinije.. recimo u miamiu sam nasa za 99 centi na uru..
Carnival Elation, here I come..

Offline stari vuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #1 on: 06/December/2008 »
Internet na brodu je Satelitska veza i zato je mnogo sporiji od landline. Ali evo primera, gosti za Internet placaju $0.75 minut, a crew $0.10 minut. Koja razlika, ali isto zavisi od cruise kompanije, Royal ima najbrzi internet pa onda ide Carnival i ostali, najsporiji su za sada Holland America brodovi, jednostavno cruise companija koja plati vise ima brzi Internet sto je normalno. :)

Offline Oswald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #2 on: 08/December/2008 »
Da li se vise isplati kupit doma laptop pa ga donijet na brod? Kako se onda ustekat na net kad dodjem na brod?

Offline stari vuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #3 on: 09/December/2008 »
Sto se tice cena Laptopova u US se krecu od nekih $500, a da li su jeftiniji kuci stvarno neznam. Mozes proveriti cene na bestbuy.com. A povezaces se na brodsku mreze ili bilo gde u portu gde ima Wireless Internet connection. Na brodu je $20 za 200 minuta, a u portovima mozes naci free wifi, i tako koristiti ili uz kupovinu pica u caffeeima dobijes free 60 min Interneta.

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #4 on: 09/December/2008 »
evo da i ja nadodam...
iako sam u Sefovom postu s informacijama vidio i podatke o internetu kompanije na kojoj plovim-nedostaju one informacije koje se ticu posade.

Pa da nadopunim.
Na brodovima "Oceania Cruises"ne kupujes internet karticu nego se slobodno prikljucujes kad i gdje zelis-sve ide na tvoj pin i automatski se prebacuje na tvoj "brodski racun" a placas 1. u mjesecu.
Cijena interneta je 15 centi po minuti(fiksna linija) ili 25 centi po minuti (Wireless).
Fiksna je samo u crew mess-u gdje imamo 4 PC-a.
Wireless lovis po cijelom brodu(ukljucujuci i vecinu kabina za posadu).
Momak koji radi u Computer room-u ce ti rado postelati laptop i otvoriti ti brodski mail.

Postoji i jos jedna varijanta-a to je placanje po poslanom mailu.
50 centi po mail-u-koji ne smije biti veci od 100Kb...dodatnih 100Kb-novih 50 centi.
Znaci-isplati se samo za tekstualne poruke-ono,nema slanja slika od 1MB s njega...no,no.


Veza je uzasno...uzaasno spora-sporija od kucnog dial-upa u najsporijoj varijanti.
Prvi mjesec sam se fino nasanjkao...svaku vecer 20 minuta-pola sata na netu...par mailova i 230$ racun.

Jako brzo sam se odvikao od neta i dalje ga koristio samo ciljano...(60-70$ mjesecno)

Dakle,cijena se ocito jako razlikuje od kompanije do kompanije (ovisi o koncesionaru).


Offline Oswald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #5 on: 15/February/2009 »
Sta je sa uticnicama za ustekat laptop u struju? Jesu iste ko i ovdje?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #6 on: 16/February/2009 »
Sta je sa uticnicama za ustekat laptop u struju? Jesu iste ko i ovdje?

u svakoj kabini imas dvojne uticnice, i americke i evropske, 110v i 220v.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #7 on: 25/February/2009 »
da li je ikako moguce da se kod kuce kupi ovakva neka spravica pa da se ima internet preko satelita, a da ti ga neko kod kuce samo doplacuje? i na taj nacin da se izbegne racun za net.
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #8 on: 26/February/2009 »
da li je ikako moguce da se kod kuce kupi ovakva neka spravica pa da se ima internet preko satelita, a da ti ga neko kod kuce samo doplacuje? i na taj nacin da se izbegne racun za net.
tko zna hoces li imati signal i kolio ce te uopce to kostati, raspitaj se na prodajnom mjestu o mogucnostima uredaja

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #9 on: 26/February/2009 »
da li je ikako moguce da se kod kuce kupi ovakva neka spravica pa da se ima internet preko satelita, a da ti ga neko kod kuce samo doplacuje? i na taj nacin da se izbegne racun za net.

Jesi li ga uopste probao iz roaminga ?
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #10 on: 27/February/2009 »
ne brini se zy pristup internetu, u svakoj luci imas pristup na net , negdje besplatno a negdje za neku sicu..

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #11 on: 27/February/2009 »
Jesi li ga uopste probao iz roaminga ?

Nisam ga probao. Nadao sam se da je neko vec isao sa ovakvom idejom pa da cujem utiske. Ovaj nas telenorov ne moze u romingu da radi, ali zato vodafonov ili O2 moze. Ali moras imati njihovu karticu sto je malo lose...

ne brini se zy pristup internetu, u svakoj luci imas pristup na net , negdje besplatno a negdje za neku sicu..

znam za to...nego sam mislio da ukoliko negde ne stignem da izadjem da ni ne razmisljam nego samo da ga ustekam i imam net!  :)
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #12 on: 27/February/2009 »
 i na brodu imas wairless u kabini, samo uzmes karticu ili ukucas pin, ovisi koja ima je metoda naplate...  ;D

Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #13 on: 16/March/2009 »
Na brodu postoji wireless, tako da u kabini imaš net bez problema, kartica za 180 min je 20 $
Net je dosta spor, ali za ovisnike kao ja sasvim ok za provjeriti poruke i malo prosurfati

Offline legionnaire

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #14 on: 30/July/2009 »
Interesuje me da li je neko koristio VoiP na Royalu, na primer Skype (video poziv ili samo glas)?
I da li je uopste moguce pricati preko brodskog interneta s obzirom da iz prethodnih postova zakljucijem da je protok veoma mali da bi izgurao glas preko neta.