Author Topic: internet na brodu je toliko spor da je to uzas..  (Read 7632 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline badboyzg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • wellcome to the family!!!!
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #15 on: 21/January/2010 »
Interesuje me da li je neko koristio VoiP na Royalu, na primer Skype (video poziv ili samo glas)?
I da li je uopste moguce pricati preko brodskog interneta s obzirom da iz prethodnih postova zakljucijem da je protok veoma mali da bi izgurao glas preko neta.

jesam ja, dok sam bio na Royalu koristio sam gmail video chat i skyp !! mislim da je bilo 6 dolara sat ali nisam siguran

Offline anci

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #16 on: 21/January/2010 »
cisto usporedbe radi... na Costinim brodovima nema wirelessa, ako trebas internet samo super spori kompjuter na raspolaganju za pola eura/min  -()-

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #17 on: 19/April/2010 »
Na Carnivalovim brodovima 20 dolara kartica za 200 minuta. Brzina varira ovisno o jačini signala. Ja sam imala nesreću da mi je bio jako slab signal, pa je bilo hvatanje po kabini, s poda hvata bolje pa bih se spajala na net na podu pred otvorenim vratima.  :rofl: za surfanje po webu puno bolje otići u crew internet cafe jer je tamo najjači signal.
inače ekipa lovi signal u lukama pa odu na open deck s laptopima ili ko može vani ode u starbucks ili već negdje di postoji normalna veza.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #18 on: 20/April/2010 »
I na holand america line je 15centi minuta, svugdje je negdje isto manje više.
Veza je spora bila isto za popi***t i često pukne, to valjda jer je preko satelita.

Kupiš karticu za 20$ i ako češ gledat samo email može ti trajat 7-9 dana, naviše me živciralo što je veza spora pa dok se email otvori i uđem u njega on mi skida s kartice a da je veza brza trajala bi mi duže kartica  oT

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #19 on: 18/August/2010 »
Heh ova tema se trazi MAMICU IM , PRESKUPI SU, BAGRA !!!

ja sam na kraju uguvora imao preko 50 internet kartica, jooooooooooj kad sam vidio ono zao mi bilo para !!!

Veza je ocajna, ja sam zivio na 8. decku i imao sam net u kabini, odlican signal, koristio sam laptop jer puno bolje i brze radi net na njemu nego u net cafe, u net cafe su spori i racunari i net tako da se samo gubi vrijeme, nista vise..

20 $ kosta 222 minute, 40 $ kosta 460 minuta, OPET SKUPO, opet MAMICU IM  !

Internet menadzer je bio lijeni papak, nikad nista nije htio da pomogne , neredovno filovali masine za kartice, poludio sam bio !

Ganjajte prilike da idete na net kad ste van broda, imate danas mnogo FREE WiFi-ja tako da to bar nije problem, iako sam se ja zeznuo al nemojte vi, ustedicete pare !

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #20 on: 30/August/2010 »
Kakvo je stanje sada na Princess Cruises brodovima sto se tice neta, konkretno na Star Princess?
Interesuje me koja je brzina neta i da li je ona dovoljna za skype pozive (i audio i video call)?
Ili cu za to morati po portovima da se snalazim  :rolleyes:

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #21 on: 30/August/2010 »
Ako taj promet nije blokiran na firewallu te ako pogodiš vrijeme kad najmanji broj ljudi koristit Internet, propusnost bi bila dovoljna za video poziv.

Praktično, čisto sumnjam da će ti raditi video, a sav VoIp promet je najvjerojatnije ionako blokiran. Nemoj računati na to.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #22 on: 30/August/2010 »
Samo trebate biti pametni i snalazljivi i sve radi
Sta sam ja radio sto se toga tice :

Odes napolje, ulogujes se u skype naravno, uradis sign in, kad zavrsis sve ne radis sign out naravno
Doneses laptop na brod , kad ga upalis ili samo otvoris, skype se automatski pali i sve radi kao satic
Iz licnog iskustva glasovni pozivi idu glatko a i video takodje
Spor je net al ne toliko spor, u net cafe je puno sporiji jer su i racunari krsevi zivi, ako imas laptop , mozes ladno da koristis net, samo nekad u nekim dijelovima svijeta je sporiji al ne tako cesto

Znaci SKYPE ide ladno, naravno msn takodje
U msn mozes da udjes kad hoces, uopste nije  blokirano

Pozdrav ljudi :)

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #23 on: 30/August/2010 »
Samo trebate biti pametni i snalazljivi i sve radi
Sta sam ja radio sto se toga tice :

Odes napolje, ulogujes se u skype naravno, uradis sign in, kad zavrsis sve ne radis sign out naravno
Doneses laptop na brod , kad ga upalis ili samo otvoris, skype se automatski pali i sve radi kao satic
Iz licnog iskustva glasovni pozivi idu glatko a i video takodje
Spor je net al ne toliko spor, u net cafe je puno sporiji jer su i racunari krsevi zivi, ako imas laptop , mozes ladno da koristis net, samo nekad u nekim dijelovima svijeta je sporiji al ne tako cesto

Znaci SKYPE ide ladno, naravno msn takodje
U msn mozes da udjes kad hoces, uopste nije  blokirano

Pozdrav ljudi :)
E ovo mi je trebalo :)
hvala puno na odgovoru  :uzdravlje:

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #24 on: 30/August/2010 »
Uh pa to ti je super. Bio sam uvjeren da su zatvoreni svi outgoing portovi osim 80, a da je i on restriktiran samo na HTTP promet. Mislim da je negdje na forumu  nešto takvo netko spominjao. Ako ovo radi znači da su najvjerojatnije otvoreni svi outgoing portovi (1...65535), a da nema ni protocol filteringa.

Izgleda da nisu strogi ITevci na Princessu. :)

Kod mene ne bi išlo. Samo bi ti radio neki web chat preko browsera. :)

I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
internet na brodu je toliko spor da je to uzas..
« Reply #25 on: 30/August/2010 »
Znaci imam srece :) Ajd superiska, mada ionako je net skup do zla Boga, mislim da sledeci ugovor necu kupivati kartice, sam ocu da koristim wifi u portovima :) Potrosio sam preko 700 $ za ovaj ugovor, sta je previse previse je :)