Author Topic: A koliko je on spor? 256kbps? 512kbps?  (Read 2522 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alen

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
A koliko je on spor? 256kbps? 512kbps?
« on: 11/November/2008 »
A koliko je on spor? 256kbps? 512kbps?

Sama cinjenica da je spor malo toga govori... Svaka zemlja ima drugaciji standard kada su u pitanju internet konekcije.

"When power of love overcomes the love of power,world will know peace

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
A koliko je on spor? 256kbps? 512kbps?
« Reply #1 on: 11/November/2008 »
A koliko je on spor? 256kbps? 512kbps?

Sama cinjenica da je spor malo toga govori... Svaka zemlja ima drugaciji standard kada su u pitanju internet konekcije.

Iz osobnog iskustva, dok sam skidao kojesta sa interneta, brzina je uglavnom bila oko 18kbps.
Tek ponekada bi na mahove isla do 30kbps, ali vrlo kratko.
Brzina se mijenja (na losije) kako brod mijenja polozaj. Ponekad satima ili cijelu noc nema konekcije.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alen

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
A koliko je on spor? 256kbps? 512kbps?
« Reply #2 on: 12/November/2008 »
Zahvaljujem Sefe na pravoj informaciji...

Ako u Download-u skida oko 18Kb/s, znaci da mu je brzina protoka oko 200kbps. Sto i nije bas tako lose.

Mi smo u srbiji do pre godinu dana koristili ADSL koji je bio nesto malo brzi od ovog na brodu. U pitanju je bila brzina od 256kbps.

"When power of love overcomes the love of power,world will know peace

Offline Alen

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
A koliko je on spor? 256kbps? 512kbps?
« Reply #3 on: 12/November/2008 »
18kbps ! Pa to je gore nego lose! :)
Beogradski dial-up od 55 kbps je probijanje zvucnog zida u odnosu na tih 18 !  :)

Po meni, bolje je cekati do kopna i nekih solidnih 128 il' 256, pa onda bar za 5 sekundi otvoriti nesto, nego se teliti na brodu sa tih 18! :)


Neee... nisi razumeo. 18kb/s je u download-u. Znaci kada skidas nesto skidace ti 18 kb u sekundi. A dial up u downloadu skida nekih 5-7 kb u sekundi.

A PROTOK dial up-a je 55kbps. U ovom slucaju na brodu bi trebalo da bude oko 200 kbps. Znaci 4 puta brze od dial up-a. Sto i nije tako lose... :-))))'

"When power of love overcomes the love of power,world will know peace

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
A koliko je on spor? 256kbps? 512kbps?
« Reply #4 on: 12/November/2008 »

Neee... nisi razumeo. 18kb/s je u download-u. Znaci kada skidas nesto skidace ti 18 kb u sekundi. A dial up u downloadu skida nekih 5-7 kb u sekundi.

A PROTOK dial up-a je 55kbps. U ovom slucaju na brodu bi trebalo da bude oko 200 kbps. Znaci 4 puta brze od dial up-a. Sto i nije tako lose... :-))))'

samo jedna rec 2mb/s :) u srbiji na adslu milina bozija :)
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
A koliko je on spor? 256kbps? 512kbps?
« Reply #5 on: 13/November/2008 »

Neee... nisi razumeo. 18kb/s je u download-u. Znaci kada skidas nesto skidace ti 18 kb u sekundi. A dial up u downloadu skida nekih 5-7 kb u sekundi.

A PROTOK dial up-a je 55kbps. U ovom slucaju na brodu bi trebalo da bude oko 200 kbps. Znaci 4 puta brze od dial up-a. Sto i nije tako lose... :-))))'

Sine, sve je to tuga i zalost, u odnosu na moj cable u Srbiji ili wireless u BiH :) , ali, za te brodske uslove, vjerujem da ce to biti ZLATNIH stotinjak kbps :)  i svi ce se prekomponujemo na tu brzinu!

Jbt, razvezali smo ovdje o netu, ko da je to najbitnije na brodu! :)  Doduse, treba postati po forumu kad se ukrca :)  :)
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Captain Hook

  • Guest
A koliko je on spor? 256kbps? 512kbps?
« Reply #6 on: 24/November/2008 »
ufff kako cu se sviknut na 200kbs hehee kada imam kuci 10 mega bita /s hehehehe hay vidi ti razliku sad ja spustam film za nekih 10-15 minuta i to je previse JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ