Author Topic: da li je moguce na kruzer poneti 2-3 litre nase domace rakije  (Read 8792 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Mene vise zanima da li je moguce na kruzer poneti 2-3 litre nase domace rakije :)

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Moze, samo je nemoj u rucni prtljag.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
postoji i problem unosenja alkohola na brod. Kod nas mozes kupiti na kambusi sta hoces, al iz luke mozes da uneses samo pivo i vino (six-pack ili dve flase). Svaka pronadjena zestina se prosipa. Ako si bas OK sa obezbedjenjem i najavis ranije da hoces da kupis zestinu, mozda pristanu da ti cuvaju to do kraja ugovora, al to je rizik.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline nmajm

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Kod nas nije problem da kupis alkohol negde u luci i da ga uneses na brod,ali se odmah pakuje u kutiju,obelezava i stavlja u magacin do tvog odlaska .Moja koleginica je tako na Karibima kupila 5 flasa ruma i cekale su je na gangway-u kad je krenula kuci.

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Na Royal mozes da uneses koliko hoces, jedan put od St.Martina nas dvije smo uneli 12 flasa zestoko, niko nista nije rekao.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
_
« Reply #5 on: 17/July/2012 »
Mislio sam iz Srbije (Hrvatske,Bosne) poneti na brod. Dakle ne radi se o tome da zelim da kupim rum,viski ili ne znam sta,da bih nosio kuci. Zelim da ponesem tamo malo nase radze, pa uz kaficu ujutru,pravi je merak :)

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Mozes, samo ne u rucni prtljag, spakuj rakiju u kofer :)

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Na ovim sto sam ja bio mozes da unses zestinu, a lik mi je na O'Hare aerodromu u Chicago-u rekao da mogu da unesem u US do 8 litara alkohola, naravno u koferu.

Ko voli rakiju a ne voli ove slatkovodne (m)etil alkoholne sokove, nek nosi obavezno, ja bi prso da nije bilo Tequila-e, i ako to nije ni prici kajsijari, spasla me je. :uzdravlje:

PS: Pakuj u plastiku, staklo ima da ti se raspe 100%.
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
_
« Reply #8 on: 17/July/2012 »
Brate, komsa moj pece belu sljivu i viljamovku ma na ranu da je stavis :) steta bi bilo ne poneti nesto takvo..mada vidis,na pojedine brodove smes poneti,na pojedine ne smes..mislim da treba poneti,pa sta Bog da!

Offline Banjalucanin

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Ma svega po litru  :banana:
dunja, sljiva, viljamovka, kajsija itd  :yahoo:

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Pa vidi ja sam jos u pregovorima, ali kada se i ako pozitivno zavrse, ni u ludilu ne idem bez strovalingera :pop:

Ako mi kazu ne moze na brod, lepo zasednem na gang i dok se ne balzamujem ne manjivam ""]] :D
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
ovo je već 5 post na kojem se ljudi raspituju za rakiju...  :)
zar je to stvarno tako važan običaj donijeti za svoje rakiju na brod?
moja generacija 25-30 godina nitko ne pije rakiju, tko pije žestoko pije nekakve viskije ili sl zato mi ta rakija ne ulazi u glavu

"It always seems impossible until it's done"

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pa sljivovica je balkanski viski  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
ovo je već 5 post na kojem se ljudi raspituju za rakiju...  :)
zar je to stvarno tako važan običaj donijeti za svoje rakiju na brod?
moja generacija 25-30 godina nitko ne pije rakiju, tko pije žestoko pije nekakve viskije ili sl zato mi ta rakija ne ulazi u glavu
Pih kad se kreces u takvom drustvu gdje je amerikanizacija popularna..ja osobno sam sa svojih 35 veliki obozavatelj rakije..i nijedan viski ga nemoze zamijeniti cak nit meni najdrazi oban..tako da  long live rakija (do ciroze heehheeh)
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Ja sam poneo 2 litre šljive 21Grad što moj stari peče,prvu litru popio sa kolegama odmah prvo veče.Jedan deo presuo u flašu od Grolša i čuvao za slavu a drugi deo pio svako jutro sa Indonežanima uz kafu i cigaru u kabini normalno  :D
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .