Author Topic: Savjet u izboru pozicije  (Read 2843 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline seagirl1

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Savjet u izboru pozicije
« on: 20/July/2012 »
Pozz svima!

Unaprijed se ispričavam ako tema ne pripada ovdje.
Naime, ja se nikako ne mogu odlučiti na kojoj bih poziciji radila, tj. ne znam gdje bi me primili...  :hehe: Ne želim pucati previsoko, a opet ni prenisko. Imam završenu komercijalnu školu, nešto malo iskustva u prodaji i odlično govorim engleski i talijanski, a malo slabije španjolski jezik.

Što više čitam i proučavam pozicije, to sam zbunjenija i manje znam. Zato molim vas iskusnije moreplovce da me uputite ili da mi sugerirate neke pozicije gdje bih imala šanse.
Hvala svima!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Savjet u izboru pozicije
« Reply #1 on: 20/July/2012 »
Sve ovisi o tebi i tvojim ocekivanjima-mogucnostima (odricanja) - ako zelis putovati, vidjeti svijeta, apliciraj za neku "laksu" poziciju, sa vise slobodnog vremena i laksim poslom, ne zelim nikog uvrijediti ali tu bi se MOZDA mogle uvrstiti staff pozicije kao sto su gift shop, photographer i slicno. Ako ti je cilj novac i karijera, a i sto brzi ukrcaj - mislim da je restoran pravo mjesto za tebe. S time da ciljas na sto visu poziciju ukoliko ti je engleski odlican. Mozda i recepcija ne bi bila losa ideja.  Vjerujem da si zbunjena jer sam se i ja osjecao isto tako, jednostavno ne mozes znati sto ti se svida/ ne svida dok ne dodes tamo i ne probas. Ne znam koliko imas godina, na tvom mjestu bih uzeo nesto sto ti garantira najbrzi ukrcaj, a to je, siguran sam, restoran. Ali ako si mamina maza koja ne voli "uprljati ruke", bolje ciljaj na nesto drugo.

Nadam se da sam pomogao i da te nisam jos vise zbunio  :D

Lijep pozdrav!
Once a sailor, always a sailor.

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Savjet u izboru pozicije
« Reply #2 on: 20/July/2012 »
Ja bih ti preporucio Gift Shop, definitivno. Lepo placen posao, "cista" staff pozicija,
imas dosta vremena za videti sveta, obzirom da dok brod ne isplovi iz luke ti imas slobodnog
vremena na pretek, tj nista ne radis. Imas znanje 3 strana jezika, Veeliki plus, eventualno
moze da se ceka malo duze na ukrcaj, jer je shop dosta popularan, ali moje misljenje je
da vredi cekati za tako nesto. Ja do sada nisam cuo da se iko zalio na posao u Gift shopu!

Pozdrav!       :uzdravlje:
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Savjet u izboru pozicije
« Reply #3 on: 27/July/2012 »
I ja dajem glas i preporuku za gift shop, za ova tri ugovra sto imam nikada nisam cuo i video da je neko dao sign off u shopu, plata nije losa, dosta slobodnog vremena i vlada dobro okruzenje medju kolegama, na svakoj zurci se svi drze zajedno znaci da su kolegijalni odnosi ok, od recepcije bezi jer mnogo ti moze biti zeznuto psihicki, kada pocnu zalbe gostiju a ima ih hvala bogu (pricala mi je jedna nasa koja je radila na recepciji da nije ni malo naivan posao i zna neki put biti jako zeznuto), od restorana takodje bezi, najtezi department a da bi zaradjivao neku lovu treba da odradis 3-4 ugovora da bi dosao do te neke malo jace pozicije (konkretno na Princess)....a za radno iskustvo se ne sekiraj za gift shop, sve se lepo moze nabaviti od preporuka i CV se prilagoditi prema prici, niko ne proverava radna mesta sto se tice preporuka, tako da nema vise sta da se mislis, ciljaj na gift shop  :D