Author Topic: Koliko u proseku uspes da prodas?  (Read 3033 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Koliko u proseku uspes da prodas?
« on: 21/July/2012 »
Izvini,ali nemoj da se osecas kao na intervju-u,ali moram da te pitam :) pretpostavljam da radis sve ono sto prija tvom oku,i tvom ukusu..ali pretpostavimo da si uplodovao 200-300 fotografija do sada.. Koliko u proseku uspes da prodas? Pretpostavljam da se u ponudi nalaze milioni fotografija,ali i hiljade i hiljade onih koji kupuju.. Koju ciljnu grupu gadjas.. Da li slikati prirodu,zivotinje, apstrakciju,ljude,planine, zalazak sunca,automobile..itd. Sta se pokazuje kao najbolja ponuda?

Offline D.B.

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Koliko u proseku uspes da prodas?
« Reply #1 on: 22/July/2012 »
Na istocku imam uploadovano 100 fotki. Na shutterstocku sam imao oko 700 komada.
 
Sada sam presao da radim za istock kao exclusive photographer, pa sam zatvorio ostale galerije.
U proseku meni se na istocku prodaje jedna do dve tri dnevno. Ali kazem sa samo 100 fotki u galriji. Sto vise fotki = vece sanse za zaradu.  

Ne postavljam od oka sta hocu.
Nemam neki odredjeni cilj, a sa svojim portofliom od 100 fotki sam uspeo da pokrijem gotovo sve kategorije.. tacnije nema sta sve nema tamo, jako razlicite teme.

Evo ga link za moju galeriju pa pogledaj.
iStock Portfolio: D.B.

A kasnije cu napisati nesto i o tom sajtu, koje su mu mane a koje prednosti, kao i detaljan opis kako se tamo registrovati.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
_
« Reply #2 on: 22/July/2012 »
Jako dobre ideje, fotke su mi i predobre! A reci mi,da li se fotografi rangiraju? pretpostavljam da neko ko prodaje desetine fotografija dnevno,i neko ko je tek postao registrovan clan,nemaju isti status,i prioritet po pregledima,ili gresim?

Offline D.B.

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Koliko u proseku uspes da prodas?
« Reply #3 on: 22/July/2012 »
Hvala drug, :)    Na shutterstocku ne. Na istocku da. Na istocku se fotografi dele po nekim levelima, srebro bronza, gold, bla bla sta ja znam, npr ako predjes 250 downloada dobijes drugi status, ako imas 100 000 dobijes gold status, i sto si veci status vise dobijas po slikama. Takodje postoji opcija da postanes ekskluzivac (ako si dovoljno kvalifikovan za to) i onda ti isto skace cena, imas neke povlastice itd. Detaljno o tome u istock temi koju cu zalepiti danas ili sutra.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije