Author Topic: Ko ho?e na Seabourn, može ovako:  (Read 6111 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline crewdocx

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
  • Company: SeaDream Yacht Club
  • Job Title: Bartender
Ko ho?e na Seabourn, može ovako:
« on: 25/July/2012 »
A ko hoce na Seabourn, moze ovako, primaju sve vise ljudi sa balkana... i rade Skype intervjue, ali kandidati sa II ugovora obicno budu pozvani.


Prvo: http://www.vikingrecruitment.com/candidates/login.php Popuniti sve detalje u account

Drugo: http://www.seabourncareers.com/  Poslati na mail sta se trazi, sa tog sajta.

Evo i Basic Contract za Barwaitera sa kojim se pocinje, i da dodam da Vam oni refundiraju Medical, Americku vizu, Let je besplatan u oba smera, i radi se 4 meseca, a 2 si kuci ;) toliko od mene Bon Voyage.

Monthly Salary for Bar Waiter/ess & Seabourn Academy Cadets as of January 2010

You will receive a pay statement every month you are onboard. These statements cannot be easily replaced, so please look after them and keep them safe.
All pay and related income, expenses and deductions are recorded on your pay statement.
Wages for all front of house crew will be paid in Euros and paid for the months worked onboard. You are not paid on leave. When the vessels are in dry dock you will only receive basic pay.
Seabourn Cruise Line (SCLL) Bermuda does not deduct tax from your wages or make Social Security /Welfare payments on your behalf.
Your personal Income Tax is your own responsibility. You are advised to contact your local Tax and Social Security office for guidance on any liabilities you may have.

On the Yachts of Seabourn, gratuities are included in the fare, and guests are aware that tipping is neither required nor expected onboard.
However crew members are permitted to accept any additional tips which may be given by the guests.

SEABOURN ACADEMY

Duration: 4 Weeks (Approximately around ships schedule)
Salary: Euros 1100 per month

The below salary will be paid for the remaining months onboard

Standard Monthly Salary

1st Contract €1500.00
2nd Contract €1775.00 (€1700.00+ €75.00 Return Bonus)
3rd Contract €1850.00 (€1700.00+ €150.00 Return Bonus)
All other Contracts €1925.00 (€1700.00+ €225.00 Return Bonus)

Please Note: Return bonus will not apply if an extended leave (more than 3 months) is taken.
OverTime is based on 14 days of 10 Hours anything over 140 hours in this time will be paid at €3.75 per hour worked.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Ko ho?e na Seabourn, može ovako:
« Reply #1 on: 25/July/2012 »
Pricao sam sa jednim bartenderom sa Seabourn-a, radio je par ugovora na Celebrity-ju (znaci ship life mu nije stran) ali je ovamo posle mesec dana dao otkaz i vratio se na Celeb. Kaze da se puuuno radi sa strane, luggage, ribao je palubu, savijao peskire itd. Cak se secam da mi je naglasio da kada je bio bas zauzet na bazenu Hotel Direktor mu je prao case. Istina ili ?

Offline crewdocx

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
  • Company: SeaDream Yacht Club
  • Job Title: Bartender
Ko ho?e na Seabourn, može ovako:
« Reply #2 on: 25/July/2012 »
Ja sam isto bio na Celebritiju 2 ugovora kao Barwaiter, sve je to istina sto ti je rekao drugar, to je bilo kada je busy embarkation, a on nije verovatno hteo da pregrmi vise od 2 meseca, posle bi mu bila banja, nemoj se zavaravati da na celebritijy bartender radi manje nego na Seabourn, posebno sto se tice barwaitera Seabourn je mnogo opusteniji od Celebritija, Bartenderi su priznajem u istoj ravni, ali ovde ti je bolja fiksna lova i za jedne i druge, a disciplina na Celebritiju i Seabourn ne moze da se meri.
Na Seabourn se radi kao tim zato i hotel manager ti pomogne zamisli, a tamo cekas kada ce ti neko namestiti warning, uzeti prodaju, filipi, indijci, jamajkanci.
Svako ima svoje, ja priznajem da je na celebritiju bolja zabava, crew life i sve, ali ovde je bolja lova, i nisu toliko strogi kao tamo koliko svi zajedno hoce da se izpomazu jer nema procenta ;) ........

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Ko ho?e na Seabourn, može ovako:
« Reply #3 on: 26/July/2012 »
De mi reci kako si ti uleti na seaburn?


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ko ho?e na Seabourn, može ovako:
« Reply #4 on: 26/July/2012 »
seabOurn

De mi reci kako si ti uleti na seaburn?

 +U+

Ja sam isto bio na Celebritiju 2 ugovora kao Barwaiter,
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Ko ho?e na Seabourn, može ovako:
« Reply #5 on: 26/July/2012 »
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

tekst koji se ne drži teme će biti uklonjen.
Adm
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Ko ho?e na Seabourn, može ovako:
« Reply #6 on: 28/July/2012 »
seabOurn

 +U+


Ispricavam se sto sam pojeo slovo O na tipkovnici, brzo tipkam i to nisam primjetio.

Nemora znacit da je on isao preko viking i preko njihovog websajta.

Samo pitam.

Offline crewdocx

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
  • Company: SeaDream Yacht Club
  • Job Title: Bartender
Re: Ko ho?e na Seabourn, može ovako:
« Reply #7 on: 29/July/2012 »
da ja sam isao preko employmenta, to je bilo 2011a pocetak, zadnjih par drugara za koje znam, su dosli direktno, nakon Skype intervjua, na gore naveden nacin. PozZ

Offline crewdocx

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
  • Company: SeaDream Yacht Club
  • Job Title: Bartender
Re: Ko ho?e na Seabourn, može ovako:
« Reply #8 on: 30/July/2012 »
Evo jako mi je drago da dobijem ovakve poruke, nadam se da ce ih biti jos, nek je svima sa sreceom ;) :

Hej,

evo sam se aplicirala za stewardessu na seaobornu i sutra imam intervju preko skajpa s Robertom.Reci mi koja pitanja mogu ocekivat da se znam pripremit ?

btw.mnogo hvala na linkovima koja si postavio pa sam ih slijedila i eto upalilo je,cojvjek me zove na intervju,samo da me jos zaposlili  :run:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Ko ho?e na Seabourn, može ovako:
« Reply #9 on: 30/July/2012 »
Budem i ja apliciro samo josh cv nisam sredio jer mi stari ne valja. I josh moram dosta toga update na vikingu nisam sve postelo.

Al budem kroz para dana. Kak oni brzo to zovu na taj intervju. Strava.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Ko ho?e na Seabourn, može ovako:
« Reply #10 on: 31/July/2012 »
Ovaj nacin zaposljavanja ima i HAL, sta nije ni cudno s obzirom da HAL i Seabourn imaju isti menadjment od nedavno.
I prednost ovog nacina zaposljavanja je sta nema ovih nasih lopovskih agencija koje uzimaju proviziju i koje vas moraju prijaviti na lucku kapetaniju, tj ne mora se placati mirovinsko i zdravstveno ako se ne zeli.