Author Topic: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?  (Read 8846 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« on: 25/July/2012 »
Kako prolaze sommelieri, da li znas? Sto se plate tice? Sto posto rade dorucak, rucak, veceru.

Offline crewdocx

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
  • Company: SeaDream Yacht Club
  • Job Title: Bartender
Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #1 on: 25/July/2012 »
Iskreno Somalijer je najopustenije mesto sto se tice vremena cini mi se na Sibornu u Bar departmentu, radi dorucak, Rucak u restoranu, koji je smesan mozda ima 3-4 stola, uvece vecera u restoranu gde ima pomoc svih koji mogu iz bara, on iskljucivo radi prodaju, i uvece ima requisition i on je gotov do nekih 23:30 smesno... A za platu nisam siguran, cini mi se da ima jace od 2500 eura fiksno plus sales commission plus Tip koji lep...

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #2 on: 25/July/2012 »
Aha.. A je l' ti kao bar server dobijas procenat od prodaje vinskih paketa ili samo sommelier (paketi su inace bolji nego na Celebrity-ju, npr. Far Niente je tamo $90 + Amarone $140 = $230, znaci treca flasa iz Seabourn paketa mu dodje gratis, ma koju izabrali)? Verovatno ti, tako je fer. Je l' i vi smete da prodajete ove tastinge od 75 USD i da li imate nesto do tih para. I na kraju, da li ima pozicija sommelier i junior sommelier i kakva je razlika. Smaram za orden ali ovo ce svima koristit. Hvala na odgovorima!

Offline crewdocx

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
  • Company: SeaDream Yacht Club
  • Job Title: Bartender
Re: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #3 on: 26/July/2012 »
Pozicija Assitant Somalier na Seabournu, vecem ili manjem brodu nebitno, je pred pozicija od Barwaitera do Bartendera, asistant somilijera ima oko 2000 eura startnu platu,.... svi znate da postoji da na svakom brodu postoji neki otvoreni restoran na kraju broda, e asistant somalijera je upravo zaduzen za taj restoran za vreme rucka i vecere, za dorucak ne jer ne piju ljudi vina ujutro, i ON je taj koji rukovodi jedno tri do cetiri barwaitera i delegira ih sta da rade, njegov sledeci ugovor je pozicija Bartender, ili moze da ostane na istoj poziciji i da guli tako i ceka da zameni Somalijera sa minium 2 ugovora kao asistant.

Uglavnom sto se tice paketa da ponovim, jedini ovlasteni lik koji moze da proda paket, skuplje vino, i to sve skuplje da sluzi, jeste Somalijer eventualno Asistent somalijera, u pravu si, dobija ceo bar department minimalni procenat salesa, ali somalijer ima najvisi taj procenat, laicki da ti kazem mene kao barwaitera za 2 ugovora na sibornu, imao samo od salesa taj njihov Bouns oko 100 eura, i overtima naguras 100 eura , i tu jos imas nekih bonusa.... sve u svemu +oko 300 eura pricam bez baksisa, koji isto nekada vrlo lepo susnes u dzep, pride toga, - tako da ljudi ne citaju ono I ugovor u baru pocnes sa 1500, ima tu jos poklona od siborna to je u stvari minium nekih 1750 start ;) ...

Tako da druze tebi ponovaljam za pakete, da u pravu si da trecu flasu bukvalno dobiju gratis, ali zato su kruzevi skupi, kavijar se deli na svakom koraku uz Perier Juet sto ne znam gde moze biti inclusive, i ponuda vina koja su inclusive su jaca od osnovnih nekih 12 vina sa Celebritija. Niko sem somalijera ne prodaje pakete, i mi imamo nesto od tih para neki minimalni procenat koji je oke.


Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #4 on: 12/July/2014 »
Hvala sto ste naceli ovu temu, mene zanima da li se daju, za one koji zele da nauce posao, neki treninzi za somalijera na brodu?

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #5 on: 12/July/2014 »
Pa gle ak svladas materiju na brodu. Nema problema.;)

Al racunaj da bar waiter mora znati cca 50 vina uzduz i popreko.:) somlijeri sam koima sam radio su ti recimo Andrea(talijan), radio u restoranu koi ima 3000/vina i svih je lik znao. Drugi somelijer Erdal(Turcin) koi radio na par firmi ukljucujuci celebrity, regnet even seas. Ti likovi zive za to. Plus vole vina. Da bi doso na njihovu razinu treba ti par godina. Bilo ih je iz bara sta su tili somelijeri biti. Al kad ih intervjuiraju nema sanse.:)

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #6 on: 05/January/2016 »
Da li neko zna generalno koliko ass sommelier uzima


Sent from my iPhone using Tapatalk
in vino veritas

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #7 on: 06/January/2016 »
1700 eura placa prvi ugovor, plus 0.5% od prodanih vina. Oko 1900-2000 eura racunaj.


Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #8 on: 09/January/2016 »
I disciplina je zesca kako sam cuo


Sent from my iPhone using Tapatalk
in vino veritas

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #9 on: 09/January/2016 »
Ovisi. Nije lose ak si ozbiljan i radis svoj poso. Recimo tam nema kasnjenja. Nesmijes ni minutu kasnit na raspored.

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #10 on: 10/January/2016 »
Hvala natal.
Secam se ja tebe iz nekih komentara pa sta ti kontas nije lose aplicirati za poziciju


Sent from my iPhone using Tapatalk
in vino veritas

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #11 on: 10/January/2016 »
Gle, ak mozes intervju proci. Nije losa. Ti si odma junior manger. Imas na brodu 3 asst i jedan somelijer. U pravilu ima rotacija i odgovoran si za jedan od tri restorana, colonade ( rucak busy, vecera laganini), r2 ( fensi, puno pricat i prodavat moras ) i main restoran di je rucak laganica al vecera ubija) sef si bar waiterima, al tam svi znaju radit. Svi sve vide i brzi su jako i shvacaju ozbiljno posao.

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #12 on: 12/January/2016 »
Hvala ti puno druze
Znaci 2000 onda


Sent from my iPhone using Tapatalk
in vino veritas

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #13 on: 10/October/2016 »
Pozdrav drugari, izvinjavam se unaprijed ako sam propustio nesto sto je vec receno ali bih vas molio da me uputite u duzinu trajanja ugovora za poziciju asst sommelier i poz sommelier na pomenutoj kompaniji. Hvala

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Kako prolaze sommelieri na Seabournu?
« Reply #14 on: 18/October/2016 »
Ugovori 4:2, placa za asst je oko 2000 eura, supervisor si u pravilu i nadgledas i ucis bar waitere, dost odgovornosti al sa obzirom da ekipa zna radit nije tak strasno. Somelijer neznam jer nisam vidio platnu listu al kontam oko 2500-3000 eura.