Author Topic: Posle finalnog intervjua dobio mejl da sam na "stand-by"  (Read 2960 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline icecold

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav svima,

Nakon finalnog intervjua koji mi je Safe Cruise agencija zakazala sa ljudima iz Napulja, dobio sam mejl u kojem je pisalo sledeće:

Quote
Postovani/a,

Ovim putem Vas obavestavamo da se nalazite u grupi kandidata na tzv. stand by, odnosno da cemo Vase rezultate intervjua dobiti naknadno, najranije krajem sledece sedmice (mozda cak i kasnije)

Srdacno,
Safe cruise team

To je bilo 14. novembra i sve do dan danas agencija nema pojma o čemu se radi i zašto im treba ovoliko da odgovore.
Dakle, nemam pojma da li sam prošao ili ne. Mnogi od kojih su bili na finalnom su mi javili da su pali, neki su mi rekli da su prošli i već putuju.

Pisao sam agenciji par puta i poslednje što sam dobio je:

Quote
Jos nista, ne postoji mogucnost da ih ubrzamo...a ni nama se nikako ne svidja da imamo ljude "ni na nebu ni na zemlji" kojima ne znamo sta da odgovorimo...jedino sto mogu je da im kazem da ste odustali od posla zbog predugog cekanja i na zalost nista vise od toga..:(

Rekoše još da za nas troje čekaju odgovor.
Mene zanima, da li je neko od vas imao slična iskustva, da nedeljama nakon finalnog intervjua nije znao da li je odbijen ili je primljen?

Da stvar bude još bolja, prethodno sam bio u Feron agenciji i tamo odradio finalni, gde su mi sledeći dan javili da sam prošao, ali sam pokušao da konkurišem za prekookeanski jer su mi rekli da bih tek u martu išao na rečni, a ja želim što pre da odem na brod - bilo koji.

Nedavno su me kontaktirali iz Ferona i rekli mi da je kompanija poslala ugovor, kako bi se osigurala da sam ja stvarno zainteresovan i rekli mi da odlučim da li želim da potpišem ugovor ili ne.

Fora je sada da ako ne potpišem ugovor za rečni, propuštam priliku, a za prekookeanski može da bude da mi na kraju jave da nisam prošao, i onda nemam ništa. -()-

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Moj savet je idi tamo gde mozes odmah da odes. Jer agencije sakupljaju kandidate onda cekaju da se uprazni mesto da nekog pozovu. Da je pravde, raspisali bi mesta kada imaju otvorenu poziciju koju neko moze odmah da popuni ali istina je daleko od toga. Oni ocekuju od tebe da ti sedis kuci i cekas da te pozovu KADA bude MESTA! Ukoliko si ti tada zauzet i nisi spreman da krene sutra ako treba, ima ko moze. Dakle mozda te i ne pozovu to nikad neznas. Sve dok ima jeftine radne snage njima je dobro. Poznajem ljude koji su prosli intervjue u februaru a jos nisu dobili raspored. Pitanje je sta ti zelis.

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
To je bilo 14. novembra i sve do dan danas agencija nema pojma o čemu se radi i zašto im treba ovoliko da odgovore.
Dakle, nemam pojma da li sam prošao ili ne.
Bio sam i ja u slicnoj situaciji oktobra 2012-te, zanimljivo da nikada nisam saznao rezultate  :D , mada me posle dva meseca cekanja nisu ni interesovali, digao sam ruke od te pozicije...

Offline icecold

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Meni je od svega najgore to što ne znam na čemu sam.
Razumeo bih kada bi mi rekli da nisam prošao, ok to je to i nastavljam/pokušavam ponovo.
Ali ovako...

Inače, nađoh ovo na FB-u: https://www.facebook.com/pages/Safe-Cruise-Employment-Agency/157966527622323?hc_location=stream
Dakle trebaju im, a šta im je problem da mi jave da li sam prošao ili ne, ko će ga znati...

Biće da ću ja na rečni.

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Nisam skapirao za koju poziciju konkurises?