Author Topic: Magistrica iz Sarajeva ?isti kabine na luksuznom kruzeru  (Read 7667 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Sve to stoji, ali zar nisu troskovi odlaska na brod i za crew i za staff pozicije isti? Viza + ljekarski + karta/provizija? Ako znas engleski (a podjimo od toga da ga vecina ljudi zna bar za konverzaciju) i ako si iole snalazljiv nije tesko da se potrudis i upadnes na bilo koju bolju poziciju, ne treba tu nikakvih godinu dana spremanja... + tipping pozicije kasnije placaju same sebi kartu, dok ove ostale ne (znaci opet se vracamo na zaradu, tu puknes minimum 600-700 Eura, sto nije malo).
Sa mnom na intervjuu je bio decko koji radi na benzinskoj pumpi, skockao je CV i napravio pricu kao da ima iskustvo samo takvo, upao je lagano za Pursera i to su ga zvali prije mene, ja se kukavica danima pripremala i iscitavala forume i razne PDF brosure...  :)

Nije ovo nista licno niti negativno protiv bilo koga i bilo cega, svaki posao na brodu je tezak, ali treba gledati da se izabere sto manje zlo...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Sve to stoji, ali zar nisu troskovi odlaska na brod i za crew i za staff pozicije isti? Viza + ljekarski + karta/provizija?

Staff & Oficirske pozicije u pravilu ne plaćaju kartu za odlazak, nego kompanija.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Slazem se sa bahatom Sirenom :)

Ma da je to opet individualno, pisao sam negdje o mojoj situaciji, i sad kad sam dobio ugovor, veoma sam sretan sto cu ici da radim posao koji znam i volim, nebitno sto je to veca ili mozda bolja pozicija, jer znam da sam otisao na bilo koju drugu da bi mi bilo puno teze podnijeti to sve i da bi se mozda cak vratio na pola ugovora.

Kako kaze moj prijatelj (odnosi se na Bar Department): "Apliciraj za Bartendera, najgore sto ti se moze desiti je da ti ponude nižu poziciju"

I ja sam nekoliko puta savjetovao ljude da apliciraju za sto vecu poziciju, jer jednom kad dodju tamo isto ce se morati prilagoditi i za Asst. Waitera i za Waitera i za Fotografa i za svaki je**** posao, jer ga svakako nikad nisu radili (bar ne na brodu).