Author Topic: We would like to see a demonstrated range of diversity  (Read 5163 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Status: Rejected

Admin Note:
Two or more of these images are very similar in subject matter, perspective or style. We would like to see a demonstrated range of diversity in technical ability and a variety in subject matter.
So if you have anything else you can show us we would love to see it. We welcome you to return after the number of days specified and upload fresh samples of your work and we will re-process your application. Please note that you will not be able to upload new samples until this waiting period has passed.

**************

.. i šta da im pošaljem onda? Prođe 2 godine od kada sam im poslao 3 fotke. Mislim da čak nisu niti loše, ali traže raznovrsnost.
Kakvu to točno raznovrsnost hoće?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Verovatno nesto da bude iz prirode, hrane, staticnih objekata, horizonta, makro. Ni meni nisu isto prosle uz napomenu:
Lighting Problems: 1 file
Purple fringe, blown highlights or lenses flare. Please see Shutterbuzz for more info(Jezero)

Poor Lighting: 1 file
Poor or uneven lighting, or shadows. White balance may be incorrect.(Drvece - park)

Trademark: 1 file
Contains potential trademark or copyright infringement. Please see Shutterbuzz for more info(Sat)






Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ajvonn, jel imaš išta da su ti prihvatili?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Mislim da nisu nista a "You can try again with new content after 2012-08-23 " inace na brzinu sam ih spremio cisto da probam. Za sada ostaje ova situacija jer ne dozvoljavaju da bilo sta drugo uplodujem.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nisam neki expert, ali vidim ovako odoka da su ti 2 fotke loše osvjetljene, 2 loše centrirane ..
Probaj napraviti nešto extra po poslati na iStock?

Bio si baš samouvjeren kad si poslao 10 fotki?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
aha! pričate o microstoking-u.
čuo sam bio za to pre pola godine. kao volim da fotkam lepe stvari već par godina i mislim da imam smisla za to i sredio sam nekoliko fotki i poslao tim sajtovima i nisu mi odobrili ni jednu ni na jednom sajtu jer su kao već izlizane teme, da probam nešto drugo. tako da sam odustao od toga. a i pravo da kažem nemam dobru kameru, ni novca da kupim bolju.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Najjednostavnije je fotkati pejzaž, čak mislim da im to nije ni problem iako je tema "izlizana", ali žele prvo vidjeti da si sposoban napraviti i druge stvari sa fotoaparatom
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
U opcijama mislim da je bilo 10 fotki za staviti, pa sam na brzinu našao neke. Znam da nisu naj naj, samo sam stavljao raznovrsne koje su mi, da kažam najfriškije. Slaninica je iz 2009.  :pop:  Za sledeći put stavljam mnogo bolje  :D

Offline snovakovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Pogledao sam i ja te sajtove. Ufff!!! Prvo me glava zabolela od pregleda slika. Stvar je extra ali za profesionalce!!! Traže da pošalješ 10 fotki pa ako ti prođu 7 komada , prošao si . Ako ne, javi se za mesc dana sa novim fotkama.
Gledajuću ponuđene fotke, zaklučujem da se radi o profesionalcima, rasveti, manekenima it.d. Sve ostalo je gubljenje vremena. Čini mi se da na shuterstock-u ima oko 4 miliona fotografija ili 40 mil.. Pa ti probaj da budeš kreativan i originalan. Uz put, najbolje se prodaju komercijalne fotke koje izuskuju foto modele i studijske postavke. Posao je (opet kažem ) extra ali ko misli da može da se prošeta parkom i opali par fotki i pošalje tamo da uzme pare, iz mesta je na*jeb'o.  Evo linka koji me je zainteresovao:
http://www.draganvaragic.com/weblog/index.php/2590/prikaz-slobodan-vasic-od-telekoma-do-online-prodaje-fotografija
Puno sreće...

Dok ne probam lava, za mene je PRASE kralj životinja

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
@ snovakovic
potpisujem!
i ne razmišljajte o kamerama ispod 1000e.

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Onda super. Moja je koštala oko 25000 pre 3 godine :D

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
@ajvonn:  koštala je ko kuća?

ovako. pisali su već o ovome. al ajde da ponovimo.
treba vam dosta dobra camera.
dalje morate da znate šta da fotkate. ne prolaze umetničke fotke i ne prolaze stvari iz svakodnevnog života koje može bilo ko od 7 milijardi ljudi da uslika. znači nikakvi zalasci sunca, lep cvet, pas, kompjuter, soba, pljeskavica, pivo i sl. i nikakvi efekti ne smeju da se dodaju fotkama.

traže fotke koje će da neko kupi da koristi u časopisu, novinama, sajtovima, brošurama, katalozima.......
znači recimo: članak kako da sami popravite komp? (fotka kako neki momak sedi pored rastavljenog kompa, češe se za glavu i gleda zbunjeno u komp), članak stres na poslu (fotka kako neki lik ili riba u poslovnom odelu sedi za radnim stolom na kom je laptop, telefon i ostalo i kako je preumoran ili se hvata za glavu ili želi da poludi ili je nervozan).
i sve to onako lepo aranžirano i lepo uslikano.

eto to traže.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ok, sada znam šta ću.
samo što mislim da svaki lik ili riba čije je lice raspoznatljivo na fotki, treba potpisati odobrenje, koje se prilaže sa fotografijom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
@markoivkovic   Dinara :)