Author Topic: Dokumenta/Sertifikati da bi se uopste apliciralo za posao na Mega Yachts  (Read 7168 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Koliko sam ja razumeo ovo je ono sto je potrebno da bi se uopste apliciralo za posao na Mega Yachts ili u bilo kojoj od agencija.

1. STCW95 - Basic Training Certification

Objasnjenje:

This is a four-part safety training course, and it is mandatory if you wish to work on a commercially registered yacht or nearly any mega-yacht. It is true that there are some small, private boats that will take uncertified crew, but without the certificate, you will always be at a disadvantage. If you plan to use agencies to help you find work, it is an absolute must.

The price of this course varies depending on your location, but can cost over €1,000. This may seem expensive, but think of it as an investment . If you carry on in this industry, you will be paid very well.
 :money: :money: :money:

Moze se uraditi u Beogradu na Vojnoj Akademiji (http://www.va.mod.gov.rs/cms/view.php?id=2238)

2. ENG1 - Seafarer Medical Examinations

Objasnjenje:

Jednostavno medicinski pregled kao i za svaki drugo brod (fizicki pregled, krv, mokraca, aids, hepatitis...)

3. Dodatni kursevi - (ronjenje, prva pomoc, crowd management, dozvola za camac...)

Objasnjenje:

Koliko sam razumeo, ove vrste kurseva samo vam povecavaju sanse za posao.


E sad ja imam nekoliko pitanja pa ako mozes Shefe da mi odgovoris ili neko ko je imao iskustva.

Ja sam radio a i trenutno radim na brodu i imam zavrsen neki safety course (ne secam se kako se zove, pokusacu da pronadjem "diplomu"), da li se to racuna?
Takodje imam i crowd management, kao i vecina koja je radila na velikim brodovima.
Usput sam takodje bio i clan medical tima u slucaju opasnosti i opet dobio diplomu  :banana: kao certified medical stretcher team, znaci li sta?
Imam i srpsku dozvolu za camac ili ti strucno zvanje rukovodioc camca, da li se to racuna?


Hvala unapred!

Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline alencica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Ej ljudi, mislim otici u Antibe, jel onaj ljecnicki  sa kruzera koji mi je jos valjan vrijedi I za jahte? Smeta li ako je na papiru RCCL?

Jel dovoljna C1/D viza ili trebam I B1/B2?

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Ej ljudi, mislim otici u Antibe, jel onaj ljecnicki  sa kruzera koji mi je jos valjan vrijedi I za jahte? Smeta li ako je na papiru RCCL?
Sto se tice tog sa RCCL to nisam siguran , medjutim znam 2 osobe koje su imale medical sa Princess-a i to je proslo.

Offline lg22

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Poštovani, uz stcw95, položio san za yachtmastera do 100 bt i gmdss. dali uopće to šta pomaže na velikim jahtama? :wave: :wave: