Author Topic: lekarski pregled za Carnival u Bg - samo u ordinaciji Ristic?  (Read 6309 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dzoni22

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
pozz svima :)

da li je neko skoro radio lekarski pregled za carnival u beogradu i gde?
koliko sam razumeo,sada se radi kod ristica i kosta oko 25 000?!
da li neko ima tacne informacije,molim vas?
hvala unapred
dzoni

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #1 on: 02/August/2012 »
Malo je to previse..! 25.000?! Hmmm

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ćao Džoni,

Evo ja sam prošle nedelje dobio od Carnivala uputstva i obrasce za medical i u mejlu su naveli 2 ovlašćena medicinska centra u kojima mogu da se pregledam: jedan je taj Dr. Ristić, a drugi Bel Medic. Kontaktirao sam oba centra i pitao za cenu. I stvarno: u Dr. Ristić je neuporedivo skuplje, meni su rekli još veću cenu od tvoje cifre (preko 30.000!!!), ali zato Bel Medic ima normalnije cene - oko 16.000.

Baš se pitam čije usluge ću koristiti. :hmm:

Inače, moj drugar, veteran na Carnivalu (za razliku od mene, kome je ovo prvo apliciranje), do sada je išao samo u Medicinu rada, pa pretpostavljam da je ovo neka skorašnja promena.

Pozdrav!

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Da da, vise nema da se radi po javnim zdravstvenim ustanovama, samo privatnici...  I za Srbiju i za CG.

Ja sam juce iskesirala 165 Eura za pregled koji je trajao bukvalno 20 minuta, izvadili su mi krv i uradili snimak pluca, ostalo je izgledalo ovako: Koliko si teska, da te ne mjerim sad? Visoka? Vidis dobro? Boje razlikujes normalno? Ok, dodji preksjutra po ljekarski.

 :rolleyes:

Offline Suri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Meni u obrascima za medical koji su stigli juce pise da radim na medicini rada.Takodje Carnival.
Hmmm :hmm:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Suri, jesi li direktno od Carnivala dobio te obrasce ili od agencije? Ja sam bez ikakvog posrednika kontaktirao Carnival i iz Miami office-a sam dobio obrasce i tu mini-tabelu sa ovlašćenim medicinskim ustanovama za medical (navedeni samo Dr. Ristić & Bel Medic).

Offline Banjalucanin

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Pre nekih mjesec dana u Bg sam radio, prvo medicina rada pa te oni posle upute jos na dva mjesta, privatnu kliniku za krv i MMR vakcinacija. Sve to te izadje nekih 120-130 eura

Offline Suri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Suri, jesi li direktno od Carnivala dobio te obrasce ili od agencije?

Preko agencije.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Preko agencije.

Onda je sigurno u tome razlika. Mogu samo da pretpostavim da je Carnival promenio ovlašćene medicinske centre i da to tek treba da bude prosleđeno agencijama. Na kraju krajeva, nije ni bitno, svako od nas prati instrukcije od onih kojima je posao da nas upute gde treba. Bitno je da idemo ka cilju. :yeah:

Offline Pepeljuga

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Ciao svima! Zvala sam Belmedic i rekli su mi da je cena 21000!? onda sam zvala dr Ristic i dobila info da sve mogu da zavrsim za oko 16000  :-))))' pa sam tamo i otisla i sve juce zavrsila i platila tacno kao sto su rekli. valjda zavisi od pozicije na brodu na koju apliciras?ima dodatnih analiza koje moraju da se rade ako radis sa hranom, da li si uradio vakcinaciju MMR  a traze ti karton, itd.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Tačno, dodatno se dodaju na cenu testovi na određene bakterije i parazite za osobe koje rade sa hranom i pićem, a i vakcinacija je naravno dodatna stavka. Ko donese karton u kome je evidentirana MMR vakcinacija, ne mora ponovo da se vakciniše, a oni kompaniji potvrđuju da je to rešeno.