Author Topic: Finalni intervju agencije Kouzon 17.08. 2012 u Skoplju (A/V tech. - Broadcast)  (Read 23078 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Pozzz ljudi,

Evo da vam iz prve ruke saopstim informacije iz Skopja sa intervjua sa Oxy :)

Prolaznost racunajuci sve pozicije je bila oko 98%....!!!Dvojica nas za poziciju broadcast smo prosli nimalo jednostavan intervju sa oxy....evo konkretno meni je postavila sledece pitanje ;Da se zamislim u pozoristu ili u nekoj velikoj hali u kojoj je buka na sve strane a ja moram da se usmjerim kamerom na covjeka koji vodi talk show...na sta sve treba da obratim paznju tokom tog snimanja???Pa su onda bila pod pitanja tipa iz koje bi ga pozicije snjimao,koji balans bi koristio,pa kako bi koristio tu stage layout itd.

.....uglavnom ona je pisala novi CV,tacnije tech.Cv koji saje Amy i Amy ce iz toga da vidi sta sam ja radio i prema tim pitanjima ce da me pita....!!!

E sada ljudi ja ne znam zasto se dize ovolika halabuka oko Amy kao da zena pita nuklearnu fiziku a ne jedan posao koji bi obicni debil za 10 sati rada skontao...skontao bi toliko da moze da radi i da se snalazi....dalje......ovde se sve svodi na to da vi pokusavate da proturite da je broadcast ista stvar kao pozicija kamermana jednog iako posao snimatelja i broadcastera nema apsolutno nista zajednicko....tj. ima spominje se kamera u jednoj i drugoj sferi posla.

Ja ne kazem da cu proci intervju sa Amy...da mene nece zadesiti ista sudbina kao wladimira ali opet logicki....zar ona pita o propasti Cernobila,krizi na bliskom istoku,gladi u Ruandi....mislim pita te pitanja iz tvoje struke.....!!!

I jos nesto iskoristio sam priliku kada sam bio u Skopju na prezentaciji da pitam Zorana na samo...da li je to stvarno istina vezano za Amy da je prolaznost toliko mala i on meni kaze da je od zadnjih 7 ljudi koji je apliciralo preko agencije Kouzon samo jedan decko pao....isto to mi je ponovila i Alexandra na sam dan intervjua....naravno mozda je to samo politika agencije da nas ne zaplasi ili ko zna sta je,necu da ulazim u to...ja cu da se spremam za Amy pa sta mi bog da :)

Offline SasaBN

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Jel znas kad ce ti biti intervju sa Amy?
Srecno!

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Jel znas kad ce ti biti intervju sa Amy?
Srecno!


Oooo whazzz up bruda :)


Rekli su kroz 2 sedmice bi mogao biti intervju,a najkasnije kroz mjesec dana :)


Kada se ukrcavas ???

Offline SasaBN

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Cekam, jer jedino cekati znam! :D

Ja mislim da ces ti ipak u ovoj godini zavrsiti na brodu! :)

Nista novo, cekam LoE, evo sad ce za 10 dana biti 4 mjeseca.. :waiting:
Al sta da se radi...

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician

E sada ljudi ja ne znam zasto se dize ovolika halabuka oko Amy kao da zena pita nuklearnu fiziku a ne jedan posao koji bi obicni debil za 10 sati rada skontao...skontao bi toliko da moze da radi i da se snalazi....dalje......ovde se sve svodi na to da vi pokusavate da proturite da je broadcast ista stvar kao pozicija kamermana jednog iako posao snimatelja i broadcastera nema apsolutno nista zajednicko....tj. ima spominje se kamera u jednoj i drugoj sferi posla.

I jos nesto iskoristio sam priliku kada sam bio u Skopju na prezentaciji da pitam Zorana na samo...da li je to stvarno istina vezano za Amy da je prolaznost toliko mala i on meni kaze da je od zadnjih 7 ljudi koji je apliciralo preko agencije Kouzon samo jedan decko pao....isto to mi je ponovila i Alexandra na sam dan intervjua....naravno mozda je to samo politika agencije da nas ne zaplasi ili ko zna sta je,necu da ulazim u to...ja cu da se spremam za Amy pa sta mi bog da :)

ovo mi upade u oci, ovo za 10 sati rada, nije bas tako jednostavno... naravno nije to ni nuklearna fizika, ali opet ja sam sa prvog ugovora otisao a da nisam sve uspeo da povatam, tako da ima stvari koje sad ucim...
A evo ja idem za zamenim nekog ko je popio otkaz, jer nije ispunio uslove posle 90 dana, znaci da nije bas tako jednostavno... jeste tacno je to da lak posao, kratko radno vreme, ali tek kad povatas sta i kako se sta radi...
Po ovom sto ti rekose iz agencije ispada da je samo wladimir zveknuo kod Amy.... nesto mi to ne pije vodu
Meni je ovo licno smesno jer ja kad sam trazio od iste agencije da me salju na intervju kod doticne "azdaje", dobio sam odgovor da bolje da ne pokusavam jer je prolaznost vrlo mala, i to mi je rekla Limba... tako da sad izgleda postoje dve verzije ....Ubedili su me da krenem za poziciju print shop, pa mi je neki argentinac zakazao interviju kod Amy. Tako da mi kouzonci nisu ni dali sansu za interviju kod nje....

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
evo da potvrdim Ivanovo poslednje saopstenje sa intervjua sa Oxy, takodje sam imao slicna pitanja da kako bih ispodesavao sve ako bih se nasao u pozoristu i kako bih podesio sve za orkestar, sva sreca pa je Ivan bio pre mene na intervju pa mi je objasnio sta ga je pitala gospodja Oxy pa sam uspeo da se snadjem a inace nikada u zivotu nisam bio u takvim situacijama jer sam vecinom radio kao video montazer i po neki put snimao sa kamerom, ali su to uglavnom bila snimanja za reklame prodavnica, znaci klasicno nista ozbiljno kao recimo snimanje koncerata, talkshow programa itd....e sad ovo za Stage staff sto se spominje ko sto je rekao da opet Amy ispituje otpada, nesto razmisljam za printshop jer mi i to deluje ok posao a za radno iskustvo cemo se snaci  :yeah:  :money:

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #21 on: 21/August/2012 »
I sta ste joj odgovorili? Hajde da i mi koji nismo imali prilike znamo na sta treba da se obrati paznja prilikom takvih snimanja..pa podesavanje orkestra itd. :)

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
probaj malo da pretrazis po internetu sigurno ces naci tacno objasnjenje za takve situacije, jer ja sto sam joj objasnjavao mislim da je povrsno objasnjeno i blago receno sam joj nabubao a posto je intervjuer zaduzena pretezno za restoranske pozicije shvatila me je kao da imam pojma, jer sam samo pricao i pricao :-))))....opet kazem, ja sam video montazer a ne reziser  ;D

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #23 on: 21/August/2012 »
Ja bih kao kamerman obratio paznju da kamera bude ispred te neke zamisljene guzve,ili ako je u pozadini da bude dovoljno izdignuta u odnosu na publiku,da ne bi hvatao vrhove glava,ili eventualno prolazak ljudi kroz kadar.. Zaista ne znam zbog cega je to bitno. Sto se orkestra tice,da svaki instrument bude ozvucen propisno.. Zaista ne vidim jace razloge..ne znam sta jos ocekuju

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
pa otprilike si delimicno odgovorio, ja sam bukvalno opisao sve kako bi trebalo iskontrolisati, znaci prvo bih otisao kod scenariste da vidim semu programa, da vidim o cemu se radi u show programu, onda bih namestio svetlo, fokusirao bih ga na coveka koji vodi talk show, drugo proverio bih zvuk, onda white balance kamere, e da namestio bih pozicije kamere i proverio kadriranje i otprilike to je to tako sam slicno odgovorio i na pitanje za orkestar.....opet kazem nikada u zivotu nisam ovo radio nego mi je Ivan (decko koji je bio samnom na intervju ukratko objasnio jer je verovatno on imao slicnih situacija tokom svok rada u zivotu).....eto mene mozda malo i izvlaci situacija sto sam vec bio na brodu nekoliko ugovora, i na prvom ugovoru sam snimao i montirao na brodu jedan ajd da kazem deo show programa (na open deck su stavili dve velike kocke leda i dva filipinca su je obradjivali sa nekim alatom, tacnije klesali i da bi na kraju ispale skulpture u obliku ribe i orla)....eto dzabe meni i trud i velika volja kada se nije otvorila pozicija za kamermana na Princess, ali opet eto dobro mi je doslo to iskustvo koje ce mi nadam se sada pomoci da dobijem posao.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #25 on: 22/August/2012 »
A to?! Pa dobro to je priprema pred show, u saradnji sa timom, reziserom, pregled kosuljice tj.scenarija ili-ti seme po kojoj ce ici show, provera rasvete, balansa kamere, tona itd. Ja sam razumeo iz Ivanovog pitanja da je guzva u sali, show ide,i na sta u tom trenutku treba obratiti paznju..

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: /
« Reply #26 on: 22/August/2012 »
A to?! Pa dobro to je priprema pred show, u saradnji sa timom, reziserom, pregled kosuljice tj.scenarija ili-ti seme po kojoj ce ici show, provera rasvete, balansa kamere, tona itd. Ja sam razumeo iz Ivanovog pitanja da je guzva u sali, show ide,i na sta u tom trenutku treba obratiti paznju..

E pozdrav ljudi,

Znas kako ona je mene pitala kako bi se namjestio za snimanje....tj. kako bi poceo...znaci od stage layout-a,rezisera,svjetla,balansa(pa koji bi balans koristio,kelvinaza itd.),pa ugao pod kojim bi snjimao.....o samom cinu snimanja me nije pitala nego kako bi tu pocetnu fazu odradio(fazu pripreme)

ovo mi upade u oci, ovo za 10 sati rada, nije bas tako jednostavno... naravno nije to ni nuklearna fizika, ali opet ja sam sa prvog ugovora otisao a da nisam sve uspeo da povatam, tako da ima stvari koje sad ucim...
A evo ja idem za zamenim nekog ko je popio otkaz, jer nije ispunio uslove posle 90 dana, znaci da nije bas tako jednostavno... jeste tacno je to da lak posao, kratko radno vreme, ali tek kad povatas sta i kako se sta radi...
Po ovom sto ti rekose iz agencije ispada da je samo wladimir zveknuo kod Amy.... nesto mi to ne pije vodu
Meni je ovo licno smesno jer ja kad sam trazio od iste agencije da me salju na intervju kod doticne "azdaje", dobio sam odgovor da bolje da ne pokusavam jer je prolaznost vrlo mala, i to mi je rekla Limba... tako da sad izgleda postoje dve verzije ....Ubedili su me da krenem za poziciju print shop, pa mi je neki argentinac zakazao interviju kod Amy. Tako da mi kouzonci nisu ni dali sansu za interviju kod nje....


Znas kako kaze Djole Balasevic u svojoj pjesmi "I ako su lagali mene. I ja lažem vas."....ja samo prenosim rijeci Zorana i Alexandre iz Kouzona kada sam ih pitao o prolaznosti kod Amy.... :) Naravno da bi ja i svi mi koji ocekujemo razgovor s njom voljeli da je to istina...a i ako nije boze moj pripremiti se pa vidjeti mozda taj dan budemo pod sretnom zvijezdom...jer iz vaseg izlaganja ovde vidim da znanje ne igra neku ulogu kod Amy nego sta....mozda tip muskarca,zene....mozda ona sudi po tome....mozda joj se dopadnem ebote :) heheh

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: /
« Reply #27 on: 22/August/2012 »
...mozda ona sudi po tome....mozda joj se dopadnem ebote :) heheh

možda su u šumi, u šumi, u šumi ...  :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: /
« Reply #28 on: 22/August/2012 »
možda su u šumi, u šumi, u šumi ...  :giggle:

Jesss vala....kontam samo koji joj se fazon svidja....mozda napravim irokezu ala Mavrovic u svoje vrijeme :)

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #29 on: 22/August/2012 »
A mozda su ipak u bunaru... :D