Author Topic: Finalni intervju agencije Kouzon 17.08. 2012 u Skoplju (A/V tech. - Broadcast)  (Read 23183 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Predstavi se ?
Sta ti tacno radis na televiziji(predpostavlja se televizija jer apliciras za mjesto broadcast-era)?
Da li si snjimao velike pozorisne predstave ili neke slicne dogadjaje ?
Sa kojom si opremom radio?
Koje si kamere koristio?
Da li si koristio HD kamere?
Koja medija ide u tu/e kamere(kaseta,kartica)?
Pitanja tipa ; White Balance(Na koji nacin bi izbalansirao kameru u odredjenim uslovima,sad da li je to vanjsko svjetlo,unutrasnje,noc,diskoteka…bjeli papir itd…),Backfocus,autofocus,filteri(koje si filtere koristio recimo za snjimak koji si im poslao),mozda jos audiorecording,rule of third,deph of field…itd.
Koje si programe koristio za montazu?
Sta je alphachannel?
U kojoj rezoluciji montiras?
Koje kompresije koristis(mpeg1,2,4,7,21)
MOZDA -> pitanje tipa safe title area in Adobe Premier pa da malo objasnis sta to znaci I na sta se odnosi
Da li si koristio video mixer I sta si tacno radio na njemu(pa navedes prvo sa kojim si video mixerom radio,ja preporucujem svima da obrate paznju na video mixer VJX16-4 to je most versatile live video mixer…znam bice dosta ljudi koji nisu ni radili s njim ali ima dosta snjimaka na youtube gdje ljudi objasnjavaju do detalja kako se sta radi a I ima specifikacije da se skinu pa se prouce)
E sad neka se obrati paznja na pitanja tipa ; genlock,scan converter(pitanje tipa koje uredjaje koristis da bi prenjeo sliku na platno---nemoj da odgovorite da su to projektori jer nije ispravno govorim iz svog iskustva  - meni se samo nasmijala I rekla da zivimo u 21 vijeku kada sam joj na ovo pitanje odgovorio da su to projektori),black burst,pitanja tipa ; Koji je signal najbolji,a odgovor je SDI ne SVIDEO,NE COMPOSITE.

Recimo koji kabal koristis da bi spojio kameru sa mixetom?
Koji kabal se koristi za mikrofone?
Koje konektore koristis za spajanje audia,a koje za videa(tipa XLR,BNC,RCA itd.)
Za sta koristis najcesce opticki kabal?

I na kraju meni najvise logicna pitanja vezana za poziciju za koju apliciramo(BroadCast tech.) sateliti,prenosi itd.

Da li si kada radio sa satelitima,da li si sta dizao na satelit,slao trasom itd.
Da li si kada radio kakve live prenose?
Downlink,Uplink?
Transponderi,RF modulatori,modulatori,decoder,encoder,C-Band,broadband,baseband….

Naravno na ova zadnja pitanja o satelitima predpostavljam da se moze izvuci da niste to radili jer televizija takva kakva je na kojoj ste radili nema takve mogucnosti,tipa da vasa televizija nema uplink-zato sto je skup itd.


Naravno ovo su pitanja u nekom najgrdjem slucaju,slucaju da se ispitivac/ica zainati pa krene da vas pita sve I svasta.
Ja kako cujem od ljudi ovde na forumu sve se to svodi na neku uopstenu pricu I na kraju Amy oduci jeste li prosli ili niste.
U svakom slucaju mislim da ce ovo dobro doci nama svima koji se pripremamo za skype intervju sa Amy…ja se po ovom pripremam pa onda sta bog da.

Pozdrav,

P.S nemoj te mi zamjeriti na predugackom postu.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #31 on: 12/September/2012 »
Car si!!!

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Drug...borba je do gole koze :)

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #33 on: 12/September/2012 »
Drug,ispravi me ako gresim.. Ali pitanja na preliminarnom su vise bila za stage,posto u ponudi nisu imali a/v. Dakle od stage-a,dimmera,dmx-a, splitera,microfona,patch bay,lighting,gobo,moving lights,submaster,led osvetljenja,DI box.gel itd. Jel gresim ili bi mogao dobiti i ta pitanja vezana za stage?

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: /
« Reply #34 on: 12/September/2012 »
Drug,ispravi me ako gresim.. Ali pitanja na preliminarnom su vise bila za stage,posto u ponudi nisu imali a/v. Dakle od stage-a,dimmera,dmx-a, splitera,microfona,patch bay,lighting,gobo,moving lights,submaster,led osvetljenja,DI box.gel itd. Jel gresim ili bi mogao dobiti i ta pitanja vezana za stage?

Da ako konkurises za stage staff to ti je onda nominalno

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #35 on: 12/September/2012 »
Onda je kod mene neki bag :)

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: /
« Reply #36 on: 12/September/2012 »
Onda je kod mene neki bag :)

Ne znam sta bi ti rekao,ja sam zakljucio da ova Amy sto te intervjuise prima na brod po skroz cudnim kriterijumima,da ni znanje nije toliko bitno koliko je taj neki X-factor bitan....bar su mi tako ljudi rekli sto su imali intervjue kod nje....

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
a taj X faktor je personality.........znaci ako si ti veso, pozitivan ulazis u pricu sa njom, razvijas neku temu pa makar to bilo i nesto sto moze da se objasni u kratkim crtama a ti ga razvuces na deset crtica.....to je kljuc uspeha.......samo opusteno i prolaz zagarantovan.........

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
a taj X faktor je personality.........znaci ako si ti veso, pozitivan ulazis u pricu sa njom, razvijas neku temu pa makar to bilo i nesto sto moze da se objasni u kratkim crtama a ti ga razvuces na deset crtica.....to je kljuc uspeha.......samo opusteno i prolaz zagarantovan.........

I ja mislim da je to presudno....

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
deliver WOW
« Reply #39 on: 12/September/2012 »
x faktor je u stvari WOW faktor  :giggle:
moraš biti u stanju da isporučiš taj WOW ... "deliver a WOW"

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
a ova na slici je AMY.....indentican izgled lica nakon naseg zavrsenog razgovora sa njom....hehhe.....mislim ovo je samo pretpostavka, jer kameru ne ukljucuje.... -()-

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: deliver WOW
« Reply #41 on: 12/September/2012 »
x faktor je u stvari WOW faktor  :giggle:
moraš biti u stanju da isporučiš taj WOW ... "deliver a WOW"



Nemaaaa sefe sve si rekao s ovim...zahvaljujuci ovoj tvojoj recenici prolazim 100% :) hehehe

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #42 on: 12/September/2012 »
Dakle uci u pricu bez znojenja dlanova :) hehe..potesko! Psiha je cudo

Offline Asa76

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Pozdrav iz Skoplja!

I ja sam imao intervju u Skoplju 17.08.2012 u Aleksandar Palace preko Kouzona.

Skype intervju sa Emy - 13.09.2012.

Danas su mi javili da sam dobio posao  :money: :money: na RCCL kao Broadcast Technician.

Hteo sam da pitam jel ima jos neko ko je dobio pozitivan odgovor???

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #44 on: 16/September/2012 »
A mogao bi malo da opises taj razgovor, njena pitanja, tvoje odgovore (posto si prosao-cestitam) i neki opsti utisak..mozda koji savet itd. :)