Author Topic: Finalni intervju agencije Kouzon 17.08. 2012 u Skoplju (A/V tech. - Broadcast)  (Read 23208 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Pozdrav iz Skoplja!

I ja sam imao intervju u Skoplju 17.08.2012 u Aleksandar Palace preko Kouzona.

Skype intervju sa Emy - 13.09.2012.

Danas su mi javili da sam dobio posao  :money: :money: na RCCL kao Broadcast Technician.

Hteo sam da pitam jel ima jos neko ko je dobio pozitivan odgovor???

Jesi ti ono bio konkurisao za stage staff ???

Imao sam i ja intervju 13.09.2012 u 15 do 7 sa Amy ali jos nisam dobio nikakav odgovor,a evo i kolega iz Subotice je imao intervju taj isti dan i on isto ceka odgovor.

Ko je tebi javio,agencija ili na mail ???

Offline Asa76

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
OK.. ukratko da objasnim razgovor sa AMY...

Ovi iz agencije kandidate iz Makedonije nas pozvali u njihovu kancelariju da radimo intervju. Tog dana izgleda sam ja lomio led (prvi sam poceo u 17:00)

Zena izgleda da mora da odradi 30 min intervju sa unapred spremnom listom pitanja.

Pitanja su bila sve nesto generalno (nista konkretno tech) primer: Kad si poceo da se bavis ovim poslom. koju si poziciju poceo i dolke si dogurao. U toj poziciji koje su bile tvoje obaveze. Dali si radio na kameru. Dali znas montazu i koje programe znas.

Pa ja sam malo poceo da se mangupisem: Po ja kao sef teknike morao da organiziram posao, odredim smene ekipe kontroliram svaki pocetak emisije (audio video linkove ili u situacije kad imamo futbalske utakmice pr. Bundeslige, onda sredim reciver, proverim signal video audio, posaljem signal preko matrice u MCR i dajem znak kad pocinjemo) == i AMY "O da moje sledece pitanje je bilo dali imas iskustva sa satelitskim reciverima i dali si radio uplink".

Onda se opet vrati na temu kamere - Koje kamere znas da radis (Pa znam gotovo sve ENG a i sistemske kamere sa CCU) jer u brodu moras da snimas i goste, ekskurzije, dogazaje... i sve to izmontirati i spremiti DVD da bi to mogli prodati gostima kao suvenir  :party:

I na kraju pita ako te pozovemo, dali mozes odma da pocnes??

Iz makedonije, koliko sam video bili smo 3 kandidata (2 sa iskustvom). Ne znam dali su oni dobili pozitivan odgovor, ali sutra cu da saznam jer treba da idem u agenciju da mi objasne detalje i dokumentaciju....

Zelim vam srecu i nadam se da i drugi koji su konkurirali za ovu poziciju dobiju posao. Mislim da nije bas toliko tesko proci intervju sa EMY (naravno ako imas iskustva u one privatne televizije koje te teraju da radis sve, ali da si imao sansu da radis sa ozbilnjom profesionalnom opremom).

Ja sam poceo da radim u televiziju (privatnoj sa nacionalnom koncesijom) iz 2006 - 2012. Pa sam iz pocetka konkurirao za ovu poziciju.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
OK.. ukratko da objasnim razgovor sa AMY...

Apsolutno ista situacija je bila kod mene i malte ne ista pitanja....

Samo sto ja jos cekam odgovor :) hehe

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Evo cekanje se nastavlja za konacan odgovor da dobijem od kompanije da li sam prosao ili ne.... :hehe:....znaci da sam zensko i da sam trudan porodio bi se sigurno, grozan osecaj imam.......i dalje meni ne ide u glavu kako je clan foruma Asa76 dobio odgovor i saznao vec a ja jos cekam takodje i kolega Ivan.....jako mi je to sumnjivo, po nekoj mojoj logici valjda bi gospodja Amy poslala listu svih kandidata agenciji na kojoj pise ovaj nije prosao a ovaj jeste...mislim sta ce svaki dan slati email agenciji da obavestava za svakog kandidata pojedinacno.....i jos nesto mi je jako sumnjivo korisnik Asa76 ima svega dva posta ovde, cini mi se da je neki lozac.....nikoga ja ne okrivljujem, nek radi sta god hoce da pise ali nije mi ni malo sjajno obzirom da sam naelektrisan, i vec nekoliko dana ne spavam normalno zbog ovoga....... +U+....javim nove informacije cim saznam da li sam prosao ili nisam......

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Evo cekanje se nastavlja za konacan odgovor da dobijem od kompanije da li sam prosao ili ne.... :hehe:....znaci da sam zensko i da sam trudan porodio bi se sigurno, grozan osecaj imam.......i dalje meni ne ide u glavu kako je clan foruma Asa76 dobio odgovor i saznao vec a ja jos cekam takodje i kolega Ivan.....jako mi je to sumnjivo, po nekoj mojoj logici valjda bi gospodja Amy poslala listu svih kandidata agenciji na kojoj pise ovaj nije prosao a ovaj jeste...mislim sta ce svaki dan slati email agenciji da obavestava za svakog kandidata pojedinacno.....i jos nesto mi je jako sumnjivo korisnik Asa76 ima svega dva posta ovde, cini mi se da je neki lozac.....nikoga ja ne okrivljujem, nek radi sta god hoce da pise ali nije mi ni malo sjajno obzirom da sam naelektrisan, i vec nekoliko dana ne spavam normalno zbog ovoga....... +U+....javim nove informacije cim saznam da li sam prosao ili nisam......

Apsolutno isti stav imam prema ovom korisniku "Asa76" zvao sam agenciju koja mi je rekla da jos nikakav sluzbeni odgovor nisu dobili....i da ce nam javiti  cim nesto budu znali...e sad ne znam jedino ako je doticnom korisniku "Asa76"...Amy nesto u rodu pa da mu je ona potvrdila da je dobio posao tada cu mu vjerovati ovako molio bi Sefa Foruma da podhitno ovakve likove ukloni odavde!!!

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Evo samo da javim da sam prosao intervju i da sam dobio poziciju ali na Azamari :) sad ne znam koliko je to dobro,a koliko lose ??? :))


Sve u svemu ja sam prezadovoljan i hvala svima koji su mi pomogli da uspijem ovo sve.....VELIKA HVALA :)

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
A evo i mene da se javim....prosao sam i ja za Royal.....ufffff presretan sam....evo cim mi se malo smire strasti posto sam jos u shoku, napisacu jedan opsiran post ovde na forumu kako je sve bilo od pocetka pa sve do mog dobijanja posla, jer je moj slucaj malo komplikovaniji i dokazao sam sebi da sam uspeo da ostvarim cilj koji sam zacrtao..... :yeah:

Offline SasaBN

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Bravo legendo, cestitam!!!  :uzdravlje:
Azamara me odmah asocira na luksuz, ali sad koliko to veze ima sa tvojim poslom nemam pojma! :D
Ipak mislim da ce ti biti super! ;)

Cestitke i tebi chova, sa buffet stewarda u A/V department... Svaka cast!  :uzdravlje:

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Bravo legendo, cestitam!!!  :uzdravlje:

Azamara me odmah asocira na luksuz, ali sad koliko to veze ima sa tvojim poslom nemam pojma! :D

Ipak mislim da ce ti biti super! ;)

Hvala bruderu moj docu ja u BN uskoro da se mi napijemo kao ljudi i proslavimo ovo :)

Ma ko ga j... kakav je da je bitno je da sam prosao,jedino sto mi je Jovana rekla da bi mogao malo duze cekati nego ostali za moju poziciju zbog toga sto je manji brod u pitanju i sto je manji odjel,ali valjda ce se do kraja godine otici :)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Svaka čast svima! :uzdravlje: Lepe vesti stižu danas.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #55 on: 17/September/2012 »
Ivane sve cestitke, s'obzirom da smo bili zajedno u Bg zao mi je sto se i ja ne veselim, ali znam da si potpuno svestan kakav si uspeh ostvario! Sve najbolje! :)

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Cestitke i tebi chova, sa buffet stewarda u A/V department... Svaka cast!  :uzdravlje:

da me ljudi ne shvate pogresno i da ne misle da se posao dobija tako lako, treba i znanje i iskustvo koje sam ja naravno imao jer sam radio na nekoliko TV stanica a ovo konobarisanje je bilo cista odskocna daska i da probam promeniti department na brodu ali ipak se to nije ostvarilo sa kompanijom Princess

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: /
« Reply #57 on: 17/September/2012 »
Ivane sve cestitke, s'obzirom da smo bili zajedno u Bg zao mi je sto se i ja ne veselim, ali znam da si potpuno svestan kakav si uspeh ostvario! Sve najbolje! :)

Bruderu samo se ne predaji...uspjeh ce doci....i poslusaj me mani se EP-a i Tomislava hvataj se ti ovoga...Kouzon pa Royal ovo je prava stvar...malo duze sve ide ali vjeruj mi da se isplati cekati

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #58 on: 18/September/2012 »
Nisam se ja odrekao Kouzona ne daj Boze, samo odmeravam opcije :) za 3 meseca krece novo kolo. Nameracio sam se da se uhvatim u njega :)

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: /
« Reply #59 on: 18/September/2012 »
Nisam se ja odrekao Kouzona ne daj Boze, samo odmeravam opcije :) za 3 meseca krece novo kolo. Nameracio sam se da se uhvatim u njega :)

Nova tura,nova avantura :)