Author Topic: medical sign off  (Read 8682 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
medical sign off
« on: 10/August/2012 »
zanima me  da li na carnivalu ukoliko se ne pojavis na dobijeni ugovor automatski dobijes otkaz ili?koji je status?naime predkraj ugovora doktor me je poslao kuci na medical..sledeci loe su mi poslali i kartu ali ja nisam otisla..i nisam se ni javila..sta se desava u takvim slucajevima?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: medical sign off
« Reply #1 on: 10/August/2012 »
Ako im očajno treba radnika na tvojoj poziciji, imaš šanse za posao, pogotovo ako imaš sve potrebne dokumente i spremna si za odlazak odmah.
U bilo kojem drugom slučaju, tretirat će te kao problematičnu osobu, koju može zamijeniti 100 drugih koji stoje u redu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Re: medical sign off
« Reply #2 on: 10/August/2012 »
a imam jos jedno pitanje imam intervju sa seabournom preko skype..ne znam da li da spominjem medical sign off ili da kazem da sam zavrsila sa ugovorom ili da sam dala otkaz..sta mi je najpametnije..bas sam se uvalila...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: medical sign off
« Reply #3 on: 10/August/2012 »
Ako im kažeš da si završila ugovor, mogu te pitati za Appraisal, koji dobije svatko tko završi ugovor. Šta onda?
Ja ne bih spominjao.
Prijevremeni odlazak sa broda je ipak vrsta poraza, bez obzira na opravdanost.
Zato svi koji čitaju ovo neka nauče koliko je važno završiti ugovor.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: medical sign off
« Reply #4 on: 11/August/2012 »
U slicnoj sam situaciji kao i ti. Seaburnu ne pokazuj pasos u kome ti je C1D. Ako prodjes intervju, moras "izgubiti" stari pasos i izvaditi novi (jer na osnovu broja stare C1D vize se moze utvrditi da si radila u drugom dijelu Carnival Corporation). Ovo nije moje misljenje, vec stav ljudi iz jedne ozbiljne agencije.
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: medical sign off
« Reply #5 on: 11/August/2012 »
i ja se slazem s tim ,jer za kompaniju ti si samo broj putovnice, a ako izvadis novu ti si nov/a  zaposlenik/ca te dobivas posao bez beda...

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Re: medical sign off
« Reply #6 on: 11/August/2012 »
nisam razumela...aplicirala sam sa cv u kojem mi pise da sam radila na karnivalu..konkretno da im kazem istinu ili sta da ne spominjem u opste?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: medical sign off
« Reply #7 on: 11/August/2012 »
nisam razumela...aplicirala sam sa cv u kojem mi pise da sam radila na karnivalu..konkretno da im kazem istinu ili sta da ne spominjem u opste?

pa nemaš onda šta razmišljati da spominješ ili ne spominješ, već si spomenula.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Re: medical sign off
« Reply #8 on: 11/August/2012 »
da ali sta je moj razlog prestanka sa radom u kompaniji..da li da kazem medical sign off od kojeg ce sada proci godina dana ili da kazem da sam dala otkaz..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: medical sign off
« Reply #9 on: 11/August/2012 »
da ali sta je moj razlog prestanka sa radom u kompaniji..da li da kazem medical sign off od kojeg ce sada proci godina dana ili da kazem da sam dala otkaz..

Mozda najbolje da pitaš agenciju.
Ako ti žele dobro, tako će te i savjetovati.
Imali su oni takve situacije i prije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline imogeniris

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: medical sign off
« Reply #10 on: 19/August/2012 »
U slicnoj sam situaciji kao i ti. Seaburnu ne pokazuj pasos u kome ti je C1D. Ako prodjes intervju, moras "izgubiti" stari pasos i izvaditi novi (jer na osnovu broja stare C1D vize se moze utvrditi da si radila u drugom dijelu Carnival Corporation). Ovo nije moje misljenje, vec stav ljudi iz jedne ozbiljne agencije.
Zelis reci da se s novom putovnicom mogu prijavit na carnival kao da se prvi put prijavljujem..necu imat veze sa pozicijom koju sam radila prije?

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: medical sign off
« Reply #11 on: 19/August/2012 »
Imogeniris,
po svemu sudeci mozes. Samo, ne znam koliko je pametno, jer te neko od azijskih bivsih kolega moze prepoznati i prijaviti. Ja se zato ne vracam na Carnival, vec idem na Princess. Ako se uspjesno vratis na Carnival na foru koju sam izlozio, molim te da to podijelis sa ostalim forumasima, kako bi iz prve ruke saznali da li sema funkcionira.
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: medical sign off
« Reply #12 on: 19/August/2012 »
Kako god obrnes ne valja, mada ako je stvarno medical i ako si sad fit navedi njega kao razlog.

Samo pazi da se ne zhebes, ja sam magarac stavio u CV-u da sam odradio pola ugovora na HAL-u i zbog toga pao na interviju za Princess.
Dzaba sam ja pocepao finalni, imao vise nego dobar appraisal sa prvog ugovora, kada sam moron zaboravio da izbacim HAL iz CV-a, dok je jedna devojka isto prosla na Canival-u, samo sto nije nista spominjala u CV-u i na interviju i sad ceka ukrcaj na Princess.

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline pajus

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: medical sign off
« Reply #13 on: 17/December/2012 »
Pozdrav svima,
Poznanica je pre 3-4 meseca preko EP otisla da radi za Carnival. Pre par dana su je poslali kuci na medical sign off.
Interesuje me koga treba da kontaktira u vezi povratka na brod, tj. avionske karte i LOE?
Koliko sam uspeo da pohvatam po forumu trebalo bi da pise na crewassistance@carnival.com i da im posalje svoj Crew ID.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: medical sign off
« Reply #14 on: 17/December/2012 »
Pozdrav svima,
Poznanica je pre 3-4 meseca preko EP otisla da radi za Carnival. Pre par dana su je poslali kuci na medical sign off.
Interesuje me koga treba da kontaktira u vezi povratka na brod, tj. avionske karte i LOE?
Koliko sam uspeo da pohvatam po forumu trebalo bi da pise na crewassistance@carnival.com i da im posalje svoj Crew ID.

Kad je pošla na medical dobila je sve papire, dobila je  svog koordinatora ( koji vodi njen slučaj ), a to je najčešće Carolina i njoj će se javiti za sve što joj treba i njoj će se javiti kad bude spremna da se vrati. Doktori koji je liječe također kontaktiraju samo s njenim koordinatorom i ni skim više.