Author Topic: Pozdrav svima... Imam 26 godina, zavrsio sam visu poslovnu skolu.....  (Read 4245 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tandrchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 14
  • Give yourself the highest standards!
    • View Profile
Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally used up and worn out, shouting: "...MAN, WHAT A RIDE ! "

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Milos Majdanac
« Reply #1 on: 12/February/2009 »
Razlog zbog kojega ides za bar je u tome sto te CEO Golac vidi podobnijeg tamo nego u gift shopu.
Mozda imaju vise mjesta u baru, ili je interview za bar prije ... to samo on zna.

Ako se vidis prije u gift shopu nego u baru - imas i drugih agencija.

Ne kazem da je bar los, nego ne volim kad se ljudima uskracuju opcije i namece tudja volja.

Posao bar waitera je jednostavan, dodjes do gosta i pitas ga sto ce popiti, a zatim odes na sank i kazes to bartenderu, te zatim odneses pice gostu. Tocka.
Ipak, znaj da ce te na interview-u pitati o koktelima, vrstama viskija i vina, casama ... jer su im to rutinske zadace.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline maslacak

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
poštovani šefe,aj mi malo pojasni sam inervju,ak nije problem...u martu idem,konkurisala za bar waitera...kazeš pitaće o čašama,to znači da im nabrojim vrste čaša,koja se pića sluze u njima,da opišem kako ta čaša izgleda?pa onda,za pića,jel pitaju i podele,koje se piće od čega pravi,destilacije,sastojci u procentima,zemlja porekla?da li baš detaljišu,il trze samo površno?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
poštovani šefe,aj mi malo pojasni sam inervju,ak nije problem...u martu idem,konkurisala za bar waitera...kazeš pitaće o čašama,to znači da im nabrojim vrste čaša,koja se pića sluze u njima,da opišem kako ta čaša izgleda?pa onda,za pića,jel pitaju i podele,koje se piće od čega pravi,destilacije,sastojci u procentima,zemlja porekla?da li baš detaljišu,il trze samo površno?

Nekada detaljno a nekada i povrsno, ovisi o dosta stvari. Ako im hitno treba ljudi, pitace povrsno, a ako su interview dogovorili mjesecima prije, i nemaju potrebu zaposliti, doci ce jer su obecali, a na interview-u ce proci sacica ljudi.

Prosjecan student polozi u 5 godina studiranja 60-ak ispita. I onda ne moze naci posao u struci.
Ti trebas spremiti samo JEDAN ispit, a na raspolaganju ti je i vrijeme i velik broj agencija.
Kupuj knjige, video , skripte, sto god ti padne pod ruku, o temi koja ce biti na interview-u.
Idi na praksu nekoliko mjeseci u dobar restoran ...
Upisi tecaj za bartendera ...
Sve ce ti se to isplatiti na PRVOJ placi.
Pokazi im da si ozbiljna u namjeri da radis na brodu, i proci ces.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tandrchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 14
  • Give yourself the highest standards!
    • View Profile
Nekada detaljno a nekada i povrsno, ovisi o dosta stvari. Ako im hitno treba ljudi, pitace povrsno, a ako su interview dogovorili mjesecima prije, i nemaju potrebu zaposliti, doci ce jer su obecali, a na interview-u ce proci sacica ljudi.

Prosjecan student polozi u 5 godina studiranja 60-ak ispita. I onda ne moze naci posao u struci.
Ti trebas spremiti samo JEDAN ispit, a na raspolaganju ti je i vrijeme i velik broj agencija.
Kupuj knjige, video , skripte, sto god ti padne pod ruku, o temi koja ce biti na interview-u.
Idi na praksu nekoliko mjeseci u dobar restoran ...
Upisi tecaj za bartendera ...
Sve ce ti se to isplatiti na PRVOJ placi.
Pokazi im da si ozbiljna u namjeri da radis na brodu, i proci ces.

Slazem se, jer mislim da covjek treba da se maksimalno pripremi da bi ostvario zeljeni cilj, pogotovo u ovom poslu. Da li mi mozda mozes reci kad je taj razgovor u martu i ako moze da mi kazes nesto vise o plati za to radno mjesto? Koliko iznose troskovi da se ode na brod, mislim na ljekarski pregled, vizu, avio-kartu...?
Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally used up and worn out, shouting: "...MAN, WHAT A RIDE ! "