Author Topic: Velika mi je želja obi?i svijeti zaraditi nešto love  (Read 6324 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
E pozz, nisam nikada bio na brodu radio, ali velika mi je želja obići svijeti zaraditi nešto love.
Pregledao sam nekih 30-ak priča veterana, i svi imaju zapravo vrlo slične dojmove. Znam da se puno radi, da jedva imaš vremena za odmor, ali i da se ima vremena za obići mjesta za koja možeš samo sanjati ako ostaneš u domovini. Imam 28 godina i već sjedim kod kuće skoro 2,5 godine i već mi je dozlogrdilo. Živim praktički svojima na grbači.
No kad sam ovo predložio svojima, mama je odmah rekla šta ćeš tamo toliko dugo (6 mjeseci) kako ću ja bez tebe, nemam novca za sve troškove prije ukrcaja i sve samo da me odvrati od ideje, međutim ja sam čvrsto odlučio da viidim svijeta, vidim koliko sam zapravo čvrst i da nakon tih 6 mjeseci sam sebi kažem baš sam maderfaker :).
Najteže će mi zapravo biti nabavit novac za te troškove prije ukrcaja (čujem da se kreće sveukupna cifra od 650 do 1100 eura).
Zanima me, pa blago rečeno puno stvari, iako sam dosta savjeta i priča pročitao, npr kod liječničkog pregleda, što sve zapravo pregledaju i dali im je bitno da si POTPUNO zdrav ili toleriraju neke bolesti ili im možeš prešutjeti neke stvari što se tiče zdravlja? I dali traže recimo liječnički karton itd itd. Mislim nemam HIV ili triper ili nešto takvo ali da pitam
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zaraditi te pare za odlazak možeš kad god poželiš:
http://www.moj-posao.net/
http://www.posao.hr/
http://posao.tportal.hr/
http://www.oglasnik.hr/oglasi/posao/index.html

A ne slušaj nikoga nego idi i zaradi, a poslije 6 mjeseci ćeš biti nov čovjek.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
E bio sam poslao mail i APrioriu (još nisam dobio odgovor) i Employement Poweru od kojih sam dobio ovaj odgovor

"Za rad na cruiseru se trazi iskustvo u hotelskim ili ugostiteljskim poslovima minimum 2 godine, engelski i po mogucnosti dodatni jezik, te ugodna vanjstina.
 
Procedura je da ako odgovarate navedenim zahtjevima dostavite  CV na engelskom, kopiju putovnice, uvjernje o nekaznjavanju i sliku, te pristupite testiranju engelskog.
Nakon toga slijedi besplatna orijentacija za finalni razgovor za posao sa predstavnikom kompanije u trajanju od jednog ili dva dana.

Nakon toga je finalni odabir kandidata, i ako budete odobreni, ceka se datum ukrcaja.

U medjuveremnu treba obaviti:
-tecaj za sigurnost rada na brodovima, u trajanju od 9 sati, kao nuzni uvjet za izdavanje pomorske knjizice, 1050 kn
-Medicniski pregled za rad na brodu koji ukljucuje cijeli niz testiranja, i ocekuje se da ste zdravi, to jest da ne patite od kronicnih sustavnih bolesti ili posljedica traumatskih oboljenja ili akutnih oboljenja, koji kosta 1400 kn
-viza C1D za ulazak u US i rad na brodu , 960 kn
-avionska kata u prosjeku oko 5000 kn"


-----------------------------------------------

Ja nemam dvogodišnje iskustvo u hotelskim i ugostiteljskim poslovima, tako da to otpada dok engleski kao što sam ranije naveo znam skoro savršeno u govoru i pismu.
Ovo mi također nije jasno, za ovo što je nabrojao (cifre) kaže da u međuvremenu treba obavit, u međuvremenu čega? Nakon odabira i ukrcaja?
I nebih mogao poslati kopiju putovnice jer mi je istekla prije nekoliko godina  pa bih morao izvaditi novu, a ako izvadim novu i ne prođem to će biti bacanje para kojih nemam.........
Također ne vidim na list cifri njihovu proviziju........

Edit-evo slika od napravljenog testa engleskog, http://tinypic.com/view.php?pic=a163xh&s=6  (btw kod upisivanje captchae kod uploadanja slike pojavio se tekst koji je glasio "success kid" (uspjeh dečko) haha, valjda slučajnost)

Edit 2-dobio sam i drugi mail od tog Siniše iz EPa gdje kaže da je ako nemam iskustva sve bacanje novca, to baš nisam shvatio......
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline DaChaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
A pazi ako si resio da ides onda ti vadjenje pasosa nije bacanje para ......nego nadji neki bilo kakav posao ......pa kreni ustedi nesto pa eventualno ostatak pozajmi ...ili vidi sta i kako

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
1. Troškovi odlaska na brod jasno sugeriraju da je dobivanje posla na kruzeru skup sport. Od toga nema bježanja.

2. Ako potenciraš činjenicu da nemaš radnog iskustva, to te neće odvesti nikuda.
    Radije potenciraj da imaš radnog iskustva.  :zen:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
A pazi ako si resio da ides onda ti vadjenje pasosa nije bacanje para ......nego nadji neki bilo kakav posao ......pa kreni ustedi nesto pa eventualno ostatak pozajmi ...ili vidi sta i kako
 To sve stoji, ali postoji mogućnost da se ne prođe zar ne? A trenutno 200-300 kn koliko bi se dalo na putovnicu nije malo. Osim toga ja sam prije nekih 10-ak godina imao problema sa epilepsijom ali otada nikakvih problema no redovito pijem i dalje lijekove pa me plaši da li bi to priječilo prolazu na liječničkom? Nebih da me proganja nešto od prije sto godina......

I btw da li ima netko windows live messenger, facebook ili skype, netko tko ima strpljenja odgoviriti mi na sto pitanja..............hoću reći ovdje se dugo čeka na odgovore, bez uvrede :)
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
 To sve stoji, ali postoji mogućnost da se ne prođe zar ne?

Nafilaj se pozitivnom energijom i vjeruj u uspjeh,nista u zivotu nije ziher,pa tako niti to..
Od nekud se mora krenut da bi se negdje stiglo ;)

-trosovi su takvi kakvi jesu,od toga nema bjezanja,moras nesto u ulozit da bi ti se vratilo..ali imaj na umu da ce ta procedura trajat mjesecima,pa neces bas isti mjesec morat dat 7000-8000kn.
Krenu od putovnice,ako i ne dobijes posao,vrijedi bar 10 g .  ;)


Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Da li se može ići kod svog liječnika, uzeti uputnice i raditi sve što zahtjeva liječnički pregled, naravno da se uštedi novac?
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Da li se može ići kod svog liječnika, uzeti uputnice i raditi sve što zahtjeva liječnički pregled, naravno da se uštedi novac?

Mislim da ne,morat ces ici u ordinacije u koju te agencija posalje.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Sigurno ne, posto svaka kompanija određuje "ovlaštenog" liječnika/e kod kojeg moraš obaviti pregled. Savjetovao bih ti da što prije nađeš izvor zarade i u međuvremenu ideš korak po korak, počevši sa razgovorom u jednoj od posredničkih agencija. Nitko tebe neće prisiliti da daš novac ni ti raditi ovrhu, ako nemaš - nemaš, ti gubiš... Posao. Ionako ne moraš platiti praktički ništa dok ne dobiješ posao, tj. dok ne prođeš glavni intervju s predstavnikom kompanije. 
Once a sailor, always a sailor.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
 To sve stoji, ali postoji mogućnost da se ne prođe zar ne? A trenutno 200-300 kn koliko bi se dalo na putovnicu nije malo. Osim toga ja sam prije nekih 10-ak godina imao problema sa epilepsijom ali otada nikakvih problema no redovito pijem i dalje lijekove pa me plaši da li bi to priječilo prolazu na liječničkom? Nebih da me proganja nešto od prije sto godina......

I btw da li ima netko windows live messenger, facebook ili skype, netko tko ima strpljenja odgoviriti mi na sto pitanja..............hoću reći ovdje se dugo čeka na odgovore, bez uvrede :)

A ovo boldano? Što mislite da li bih mogao imati s tim problema? Jer kod vađenja krvi sigurno će se vidjeti trag lijeka u krvi a opet ako zbog toga nebih dobio posao to bi ipak onda bila neka vrsta diskriminacije.........
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Ne bi trebalo da bude neki problem, ali sve zavisi od samih kompanija da li zele da zaposle lice koje ima epilepsiju.
Ovde pise da bi zaposleni sa epilepsijom trebalo da se ukljuce i da oni isto pu poslu pruzaju ko i svi i da ne postoji nikakava diskriminacija prema njima: http://epilepsy.about.com/od/managingyourepilepsy/a/work1.htm


Ili sa drugog mesta:
"Can you work as cabin crew if you have mild epilepsy?

Answer:
If your epilepsy is very mild it is possible that you could work as a member of a cabin crew, but that is not definitely the case. You would probably have to undergo a medical and maybe also get a letter from your own doctor and then the actual decision could be made by the airline."


Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Ne bi trebalo da bude neki problem, ali sve zavisi od samih kompanija da li zele da zaposle lice koje ima epilepsiju.
Ovde pise da bi zaposleni sa epilepsijom trebalo da se ukljuce i da oni isto pu poslu pruzaju ko i svi i da ne postoji nikakava diskriminacija prema njima: http://epilepsy.about.com/od/managingyourepilepsy/a/work1.htm


Ili sa drugog mesta:
"Can you work as cabin crew if you have mild epilepsy?

Answer:
If your epilepsy is very mild it is possible that you could work as a member of a cabin crew, but that is not definitely the case. You would probably have to undergo a medical and maybe also get a letter from your own doctor and then the actual decision could be made by the airline."


Odlično! Hvala!
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Da, ali ovdje se radi o kabinskom osoblju aviona. Citaj sto pise u pravilniku clanova posade pomorskih brodova:

http://www.propisi.hr/print.php?id=6580 ... članak 16 i 17.

Radije ti prešuti tu epilepsiju
Once a sailor, always a sailor.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Da, ali ovdje se radi o kabinskom osoblju aviona. Citaj sto pise u pravilniku clanova posade pomorskih brodova:

http://www.propisi.hr/print.php?id=6580 ... članak 16 i 17.

Radije ti prešuti tu epilepsiju
Da ali vidjet će se lijek u krvi kod liječničkog vađenja krvi, neznam kako to riješiti, jedino da nekoliko dana unaprijed ne pijem lijek, ali problem je što neznam koliko lijeku treba da nestane iz krvi? Ili ga se možda uopće nemoguće riješiti tragova lijeka u krvi ako ga se dugo već pije (nekoliko godina)
xxxxxxxxxxxxxxxxx