Author Topic: Velika mi je želja obi?i svijeti zaraditi nešto love  (Read 6304 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Zvao sam doktora Nikolića kojeg mi je nakon razgovora preporučila gospođa Suzana, i on mi je rekao da se lijek NE BI vidio kod vađenja krvi jer se krv vadi za raznorazne TOKSIKOLOŠKE anazlize, već da bi mi mogao biti problem unijeti lijekove na brod. Sad neznam baš što je mislio pod time? Zar oni totalno pretresaju torbe i praktički traže takve stvari? Ako netko zna.......
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Da ali vidjet će se lijek u krvi kod liječničkog vađenja krvi, neznam kako to riješiti, jedino da nekoliko dana unaprijed ne pijem lijek, ali problem je što neznam koliko lijeku treba da nestane iz krvi? Ili ga se možda uopće nemoguće riješiti tragova lijeka u krvi ako ga se dugo već pije (nekoliko godina)

Nemoj se ljutiti ali ti meni zvucis kao da sam sebi trazis razloge zbog kojih ne bi nista napravio. Probaj - nemas sto izgubiti. Ako si sad bez novaca, zaradi dovoljno za lijecnicki i sve ostalo - ako i propadnes,na istom si kao sad. A neces :) WHO DARES WINS
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako lijek nije na listi zabranjenih supstanci, nema problema
Rule of thumb: When you go abroad, take the medicines you will need, no more, no less.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Nemoj se ljutiti ali ti meni zvucis kao da sam sebi trazis razloge zbog kojih ne bi nista napravio. Probaj - nemas sto izgubiti. Ako si sad bez novaca, zaradi dovoljno za lijecnicki i sve ostalo - ako i propadnes,na istom si kao sad. A neces :) WHO DARES WINS
Ne! Zaista ne, možda tako zvuči al zbilja ne. Ja sam čvrsto odlučio, samo se raspitujem, želim apsolutno sve znati, ovo je ipak malo veći korak i ne želim ništa prepustiti slučaju. Ne ljutim se, nema razloga, pa tu smo da o tome raspravljamo zar ne? :)

Btw Šefe da li oni na kod ukrcaja na brod pretražuju tebe na ovakve stvari(lijekove)? I također na aerodromu? Mislim oboje mi je potpuno nepoznato jer nikada nisam putovao na tako velikom brodu  a pogotovo avionom.

Edit-evo još sam malo s doktorom Nikolićem pričao i on mi kaže da kompanije ne toleriraju čak ni ako je netko nekada imao ikakav slučaj epilepsije, ALI znači kao što sam napisao kod krvnog testiranja oni gledaju kojekakve toksikošloške nalaze, tako da se nebi lijek u krvi vidio, a i ne pitaju iz kompanije ništa da li imaš kakvu bolest i da li uzimaš kakve lijekove već izgleda da se oni zadovolje sa liječničkim pretragama. Također rekao mi je da se tamo na aerodromima i ukrcaju na brod nitko ne gleda i ne pretražuje da li ti imaš ikakve lijekove ili bilošto. Kaže da zapravo do sranja može doći samo ako se tebi na radnom mjestu nešto dogodi, a to je rizik koji sam ja spreman preuzeti. Rekao je također da je sve na meni, sva odluka, a to znači samo jedno. Do kraja tjedan je gospođa Suzana rekla da će mi mailati sve papire s informacijama o svemu i onda ja šaljem njoj sve što treba. Nadam se da će intervju proći kako treba :)
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Ne! Zaista ne, možda tako zvuči al zbilja ne. Ja sam čvrsto odlučio, samo se raspitujem, želim apsolutno sve znati, ovo je ipak malo veći korak i ne želim ništa prepustiti slučaju. Ne ljutim se, nema razloga, pa tu smo da o tome raspravljamo zar ne? :)

Btw Šefe da li oni na kod ukrcaja na brod pretražuju tebe na ovakve stvari(lijekove)? I također na aerodromu? Mislim oboje mi je potpuno nepoznato jer nikada nisam putovao na tako velikom brodu  a pogotovo avionom.

Edit-evo još sam malo s doktorom Nikolićem pričao i on mi kaže da kompanije ne toleriraju čak ni ako je netko nekada imao ikakav slučaj epilepsije, ALI znači kao što sam napisao kod krvnog testiranja oni gledaju kojekakve toksikošloške nalaze, tako da se nebi lijek u krvi vidio, a i ne pitaju iz kompanije ništa da li imaš kakvu bolest i da li uzimaš kakve lijekove već izgleda da se oni zadovolje sa liječničkim pretragama. Također rekao mi je da se tamo na aerodromima i ukrcaju na brod nitko ne gleda i ne pretražuje da li ti imaš ikakve lijekove ili bilošto. Kaže da zapravo do sranja može doći samo ako se tebi na radnom mjestu nešto dogodi, a to je rizik koji sam ja spreman preuzeti. Rekao je također da je sve na meni, sva odluka, a to znači samo jedno. Do kraja tjedan je gospođa Suzana rekla da će mi mailati sve papire s informacijama o svemu i onda ja šaljem njoj sve što treba. Nadam se da će intervju proći kako treba :)
To majstore, pametna odluka koja ce ti sigurno promjeniti zivot :) Ako ti mislis da uz lijekove neces imati nikakvih problema, zasto bi dopustio da te koci takva glupost, mozda vise nikad neces imati problema s tim. I ja sam imao problemcic pa je sve dobro proslo, cak su mi na lijecnickom za pomorsku rekli da necu bit kapetan da bi mi to smetalo :D Jos jednom, svu srecu ti zelim!
Pretpostavljam da ides u restoran, koja pozicija?
Once a sailor, always a sailor.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
To majstore, pametna odluka koja ce ti sigurno promjeniti zivot :) Ako ti mislis da uz lijekove neces imati nikakvih problema, zasto bi dopustio da te koci takva glupost, mozda vise nikad neces imati problema s tim. I ja sam imao problemcic pa je sve dobro proslo, cak su mi na lijecnickom za pomorsku rekli da necu bit kapetan da bi mi to smetalo :D Jos jednom, svu srecu ti zelim!
Pretpostavljam da ides u restoran, koja pozicija?

Da, to sam ja rekao i svojima, da neću da me čitav život u svemu sputava jedna stvar i da mi je stalno na grbači. Dodatno sam pričao sa gospođom Suzanom koja je rekla da zapravo taj liječnički radi upravo taj doktor Nikolić pa valjda onda čovjek zna što govori kad sam ga pitao za ovo lijek u krvi. Inače rekla mi je i da ona ima prijateljicu koja je također imala blaži oblik epilepsije i radila je 10 godina na kruzeru ali se zeznula što je (zamisli) nakon 10 godina ostavila lijekove na ormariću i taman tada došla inspekcija i puff, odmah otkaz. No to je rizik koji sam spreman preuzeti. Mislio sam da mi toliku količinu lijeka za 6 mjeseci nijedna doktorica neće propisati ali dr Nikolić je potvrdio mi da s ovi moji lijekovi mogu kupiti u SADu kao i ovdje kod nas. A što se tiče pozicije gdje bih radio, Suzana mi je rekla da će mi večeras poslati SVE informacije od nekih 10-ak stranica sa svime što trebam znati (pa ću tad vidjeti ali vjerojatno restoran) i da se ne treba putovnica odmah slati njima ako nemaš, već je obavezna tek ako te prime naravno. Rekla mi je također da prime 90 % ljudi koji dođu na intervju i da je predstavniku firme dovoljno praktički da ti znaš dobar/odličan engleski i da nabaciš smješak. Evo ga :)

Btw zanima me ako bi mogao reći koji je tvoj bio problemčić ako bi htio reći?
xxxxxxxxxxxxxxxxx