Author Topic: Pekar po zanimanju, engleski jezik mi je loš, šta da radim?  (Read 2558 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Grom23

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav svima
Zovem se Aleksandar dolazim iz prijedora imam 23 godine i kao vecina mojih vrsnjaka volio bi da odem da radim na brod tj radi zarade i malo da vidim sveta  :D
E vako posto sam citajuci forum nasao jedan post gde jedan forumas ostavlja broj od agencije iz banja luke (Safe Cruis) i ja ti nazovem taj broj i javi se meni zenska i ja njoj tako opisem sve i onda meni posalje mail sta treba da skupim od potrebne dokumentacije.
Posto sam inace pekar po zanimanju imam 2,5 godine iskustva u pekarstvu i jedno pola godine mozda kao sanker
Posto pekarske pozicija nije slobodna ona mi je rekla da izaberem sta je meni naj bolje od ponudjenih pozicija a to su pozicije ove:
POSITIONS & SALARIES:
RESTAURANT DEPARTMENT:
BUFFET STEWARD/ STEWARDESS = 900-1450$/MONTH (good English)
ASS.BUFFET STEWARD/STEWARDESS = 700-1100$/MONTH (good English)
GALLEY (Kitchen) DEPARTMENT:
ASS.COOK (kuvar) TRAINEE= 700$/MONTH
ASS.COOK (kuvar) =925$/MONTH
3RD COOK=1520$/MONTH
2ND COOK=1822$/MONTH
1ST COOK= from 2100$/MONTH
Also PASTRY (poslasticar), BAKER (pekar), PIZZA COOK, BUTCHER(mesar) for same positions.
ASS. PANTRYMAN = 920$/MONTH
BAR DEPARMENT
BARTENDER= 1800-3000$/MONTH (fully fluent English, bartender certificate, 5 years experience minimum)
BAR WAITER= 850-1400$/MONTH (fully fluent English, znanje internacionalnih koktela)
BAR UTILITY= 650-800$/MONTH (good English)
STAFF POSITIONS:
GIFT SHOP = 1200-1500$/MONTH (trenutno u ponudi samo sa znanjem i nemačkog jezika)
JUNIOR ASSISTANT PURSER = 1400-1800$/MONTH
PHOTOGRAPHER = 1200-1600$/MONTH
YOUTH COUNSELOR = 1200-1600$/MONTH
Fully, fully fluent English and relevant experience (at least 3 years) for staff positions.
ACOMMODATION DEPARTMENT
UTILITY CLEANER (čistač)= 600-650$/month
ACAT (general cleaner, pool boy) = 820-1000$/MONTH

(za ove pozicije nije potrebno prethodno iskustvo i traži se niti za utility ili srednji nivo engleskog za acat-a). Za poziciju acat period cekanja na ukcaj je najmanje 3 mjeseca.
Pa bi ja sada volio jedan savet da mi date sta da radim ili ako ima neko da mi kaze neke druge agencije za crusere a da se primaju pekari inace engleski jezik mi je los
Hvala unapred na odgovoru
Hvala unapred na odgovorima

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: pozdrav svima i ako moze mala pomoc
« Reply #1 on: 15/August/2012 »
Ja ti savjetujem bar, najlaksi zivot a i pare su ok

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: pozdrav svima i ako moze mala pomoc
« Reply #2 on: 15/August/2012 »
Ako ti je engleski loš, to ti sasvim sužava opcije. Imaćeš interview oči u oči sa regruterom i tu nema izvlačenja. Drži se savjeta posrednika/agenta.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Grom23

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: pozdrav svima i ako moze mala pomoc
« Reply #3 on: 15/August/2012 »
dali je pametno onda da cekam da bude otvorena pekarska pozicija jer tu imam dosta iskustva a dok to cekam na primer da ucim engleski...i hvala sefe unapred na odgovoru

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: pozdrav svima i ako moze mala pomoc
« Reply #4 on: 15/August/2012 »
upravu si sefe, engleski je najbitniji u celoj prici, naravno i iskustvo ali opet engleski je po meni na prvom mestu.....e sad na ovom spisku nisam nasao Pizza majstor, mislim da je i to ok pozicija a plata je oko 1500 ili 1800 dolara plata, znam momke nase koji u radili tamo i bilo im je ok....

Offline nenadbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Prijarelju!ja sam 2nd pizza cook na Princessu..i zaista ti mogu reci da je pozicija EXTRA...ali ja sam ukrcaj cekao godinu i po dana,ali isplatio se svaki dan cekanja :run: moj ti je savet da ides za asst bakera ili 3rd bakera pa posle da trazis da te prebace u pizzeriju i radio bi kombinovano!pola smene pizzeria a pola pekara!ta pozicija se zove PIZZABAKER!ako imas neka pitanja tu sam....