Author Topic: Carnival Destiny, Assistant Waitress, Odlucila sam dati otkaz  (Read 5757 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline imogeniris

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Radila sam na Carnival Destinyu kao assistant waitress sve do prije par dana.
Odlucila sam dati otkaz jer sam vidjela i uvjerila se da to nije posao za mene, a buduci da Gift shopovi pripadaju zasebnoj kompaniji koja nije pri Carnivalu ionako bi trebala dati otkaz da se prijavim, rekose mi. Kada se budem prijavljivala da li trebam spomenuti da sam dala otkaz i zasto ili bolje da to presutim?
Takodjer mogu li izraziti zelju na koju kompaniju bi htjela da me posalju i koliko se to inace ispostuje? Jer bi se htjela vratiti na Carnival brodove jer mi je tamo decko odlucio ostati i zavrsiti ugovor kao AW.

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Starboard ili Harding Brothers...
« Reply #1 on: 16/August/2012 »
  Ako hoćeš da ideš na Carnival u gift shop,onda moraš raditi za Starboard,to verovatno znaš. Kod Starboard-a nema biranja broda,čak ni flote. To mi je rekao momak koji je radio za Starboard kao asistent menadžera. Plata je 500$ plus 1,25% od svega što tim napravi. Ako tim preskoči target, dobijaju 1,50% od ukupnog prometa za taj kruz. Izračuna se koliko je 1,25% ili 1,50% od ukupnog prometa,pa se to deli sa ukupnim brojem prodavaca gde se računa i asistent menadžera. Menadžer ne ulazi u tu računicu jer on ima posebnu proviziju. Na Bijoux Terner tim ima 50 centi provizije na svaki predmet prodat preko targeta.Svaki predmet košta 10$, a ako je target recimo 10000$ za kruz, kad tim ostvari recimo 12000$ na BT, onda tih 2000$ ekstra podeliš sa 10(jer je svaki predmet 10$), pa na ono što dobiješ(200) uzmeš po 50 centi i dobiješ koliko tim dobija od BT-ja. Ako jewellry department preskoči target onda tim dobija 1% od ukupnog prometa, ali zato tim mora promovisati sve popuste i ponude koje se nude u zlatari. Starboard nudi nekakvu kompenzaciju za individualni rad i rezultat. Naime ako ti je evaluation na kraju ugovora sa prosečnom ocenom 3, plata ti je na sledećem ugovoru veća za 20$ mesečno, a ako si dobio-la prosečnu ocenu 4, plata je na sledećem ugovoru veća za 30$ mesečno.
   U odnosu na Harding Brothers, po svemu što sam čuo, Starboard je dosta profesionalnija kompanija, ima više pravila koja se striktno poštuju. Isti momak mi je rekao da je Carnival generalno dobar za pare kad je shop u pitanju, Royal Caribbean možda još bolji, a za Holland America nije imao lepih reči na osnovu onoga što je čuo(stari gosti, koji manje troše nego mladja populacija, i dugi kruzevi). Ali po meni opet sve zavisi od tima, broda, menadžera,... Na Starboardu je tempo rada jači, i možda tamo ima više para.Možda,opet zavisi...Harding Brothers je drugačiji, ima više radnika nego Starbord za brod sa istim brojem putnika, jer po mom mišljenju, rade sa SKU kodovima(kucaš sifru proizvoda u kompjuter za svaki proizvod) a ne sa bar kodovima kao Starboard(sve se skenira). Zato se na Starbord-u po mom mišljenju radi većim intenzitetom,izmedju ostalog.
   Moje mišljenje je da ne treba da pominješ da si dala otkaz, jer oni ne vole kad neko odustane.Napiši lep CV i srećno!
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Nikako spominjat otkaz, to sam ja napravio i agencija me nije ni poslala na interview.
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline imogeniris

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Nikako spominjat otkaz, to sam ja napravio i agencija me nije ni poslala na interview.
Kada si dao otkaz i koja pozicija, AW?
Jesi ikada poslije pokusao upasti na bilo koju poziciju?

Offline imogeniris

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Starboard ili Harding Brothers...
« Reply #4 on: 19/August/2012 »

A ako imam decka koji radi na tom i tom brodu je li mogu trazit transfer sa bilo kojeg broda koji pripada Carnival korporaciji, jer sam vidjala da ljudi prave transfer jer imaju decka/curu/muza na drugom brodu?