Author Topic: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?  (Read 7600 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
hej hej,

Ja sam Željka, iz Karlovca, Kroejša :) I ja bih na brod... Nemam pojma odkuda da krenem, da, znam da moram pročitati ovaj forum od A do Ž, i budem, ali da se prvo predstavim i pozdravim, jer nisam nepristojna :)


Imam 24 godine, nezavršen studij ugostiteljstva. Do sad sam radila hrpu poslova, sve preko SC-a i sad se bliži kraj mojim studentskim pravima.

Što se kruzera tiće, malo, koliko sam čitala, pronalazim se u entertainment department-u. Engleski mi je drugi materinji i sa komunikacijom nemam problema. Vrlo sam snalažljiva i radila sam kao animator, tako da me to baš privlači. Glasna sam i volim bit u centru pažnje  :yahoo: (naravno, većinom mi je to mana, ali kod animatora je to vrlina).

Ali poprilično sam zelena, eto, pa Vas molim za strpljenje sa mnom ako i postavim koje glupo pitanje, kao npr: kakav je to test o kojem svi pričaju?  :sljac:


Do sljedećeg blentavog pitanja... pozdrav :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #1 on: 16/August/2012 »
 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #2 on: 29/August/2012 »
evo ti jedan blentavi odgovor  :rolleyes:.....posto kazes da pricas engleski jako dobro znaci restoran zaboravi odmah jer je bas tezak department a kazes leziti entertainment onda definitivno restoran cemo eliminisati, drugo pokusaj za youth staff(to ti je cuvanje dece i zabava sa njima) neke kompanije traze da imas diplomu recimo zavrsenog engleskog jezika ili nekog uciteljskog fakulteta a neke ne traze....recimo mogla bi i gift shop to je isto opusten posao i imas dosta slobodnog vremena a za preporuke i radno iskustvo se ne brini, samo malo prosrvljaj po forumu pa ce ti biti sve jasno, znaci pusti mastu na volju i tako sastavis Cv, a to sto nisi zavrsila studije ili jesi ne igrati to toliku ulogu oko zaposlenja, tacnije sve zavisi od posla ako je priblizan tvojoj struci onda ima uticaja a ako nije da se resiti i prilagodis situaciju kao da jeste, verujem da si me razumela  :happy:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #3 on: 29/August/2012 »
Istina je da sigurno nase agencije ne regrutiraju cesto za entertainment department, ali vrijedi pokusati kod svih u regiji... EP u Zagrebu, Kouzon u Skopju, Safe Cruise u Beogradu, mozda i Slovenija, Invermore shipping. Postoji i mađarski GMN. Sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #4 on: 11/September/2012 »
Hvala na savjetima,

malo mi je splasnuo entuzijazam i odgodila sam još malo pravu prijavu nakon što sam razgovarala s Andrejem iz EP u Zagrebu... razgovor je bio cca ovako:
ja: "dobar dan, ja sam Željka, ja bi na brod"
on: "dobro, što bi vi radili?"
ja: "bilo što u entertainment departmentu"
on: "hm.. da.. teško.. nemoguće... imate iskustva?"
ja: "imam, 2 godine sam radila kao animator i voditelj programa"
on: "hm, da... što se još radili?"
ja: "pa radim trenutno kao prodajni savjetnik... ne znam, možda u casinu?"
on: "jeste radili kad u casinu?"
ja: "ne.."
on: "bi li vi došli k meni vaditi zub ako ja nisam zubar??"
ja: "ako ćete naučit vadit zub, zašto ne?"
on: "ha ha... možete konobariti"
ja: "to nisam nikad radila i ne znam to..."
on: "pa kompanija će vas naučiti!"
-mislim si.. da... konobarit će me naučit.. a drugo neće.. jer ja sam s balkana i nemam šta radit nego konobarit! e pa to neću, ne pričam savršeno engleski zato da bi konobarila i govorila 3 iste rečenice i ne vidjela svjetlo dana (bez uvrede onima koji konobare, najbolja frendica mi je konobarica. vi vjerojatno nikad nebi radili to što ja radim jer bi vam to bilo debilno... svako ima svoje...)

nakon toga me je pitao jel imam kakav hobi, rekoh da ništa previše unovčivo, pa mi je ponudio da budem fotograf.. za što sam odmah komentirala da nemam opremu.. pa je rekao vrlo ležerno da ću je kupiti od kompanije... super.. posao baš tražim zato što imam 15 hiljada za fotografsku opremu i još 10 hiljada za opće otići na brod...

eto.. poprilično me unesrećio taj razgovor, tako da trenutno pregovaram sa familijom u australiji da dođem kod njih radit...

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #5 on: 11/September/2012 »
Paa, sta si ocekivala da ce ti reci ? Covek ti je realno rekao situaciju, cak ti je i ponudio druge opcije... Jedino da pokusas u drugim agencijama pitati za entertainment, ako ti bas nista drugo ne dolazi u obzir.  :hmm:

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #6 on: 11/September/2012 »
Zar fotografi moraju kupovati opremu, zar je ne dobiju na brodu?

Offline Umek

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #7 on: 11/September/2012 »
Ako radis za Image, moras da od njih kupis telo, ostalo dobijas od kompanije, i telo ostaje tebi dok ostalo vracas. Carnival i Princess ti daju sve odmah na koriscenje, ali vracas sve na kraju ugovora. Za ostale nemam pojma.
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog!

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #8 on: 11/September/2012 »
Željka, da stvarno želiš na brod, ovaj razgovor te nebi obeshrabrio. Mislim, i općenito te takvi razgovori u životu nebi smjeli dirati od nekog ko ti ništ ne predstavlja. Ako ti se ne sviđa odgovor koji si dobila, kontaktirala bi druge agencije. A ako si nastupila s rečenicom "ja bi na brod", ostavila si dojam "daj šta daš". A ovo za konobare po meni je uvreda, mada nikad nisam konobarila. Tipično razmišljanje ko da su konobari stota klasa. Samo kažem, bez rasprave. Odi radije u Australiju, ja bi. ;)

Offline dubaiboi

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #9 on: 11/September/2012 »
I ja bi nadodao na ovu temu jer cini mi se da Željka jedna ok osoba i samo je malo imala greske u koracima  +U+

Draga Željka moja ti je preporuka da pričitaš ovaj forum barem 80% i na to mislim da citas između redova, i kad se slozis u glavi onda se lijepo javi gosp. Andreju ponovo pa se drukčije razgovaraj, jer zaista iz osobnog iskustva ti mogu reci da si dobila od prve naj agenta samo eto nisi se znala postavit pa te covjek lagano  :ban: lol
ali nista zato, samo citaj ovo sve i skuzit ces vec kako stvari funkcioniraju.

Evo ja npr. samo ukratko - EP mi se uopce nije svidio niti poziciju koju su mi nudili, a kad sam shvatio kako stvari stoje i popricao s ljudima koji imaju iskustva, sad imam za 15 dana interview via skype i to za odlicnu poziciju na odlicnom kruzeru. A mogao sam prihvatit isto ono sto su mi uvaljivali da se tako izrazim  :pop:

Nadam se da si me skuzila :plovim:

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #10 on: 11/September/2012 »
Postoje i druge agencije...

Mislim da tebi ne bi bilo lose ni youth staff ili tako nesto...

S tim da ti je najbolje prije svega toga malo da izmislis CV, da dodas da si radila u nekom Casinu ili tako nesto, da imas relevantno iskustvo, pa da onda pozoves agencije i kazes koje bi ti pozicije...

Pozzz

Offline vanjaburek

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #11 on: 11/September/2012 »
Zeljkica,a da ti ponove Gdina.Andreja nazoves i popricas sa njim,on ti samo nudi poslove,koji su trenutno IN ( i u koje se moze upasti,sa malo truda'' To sto ti trazis,malo je teze upasti,nego sto se cini :) Probaj neki posao koji ti ponudi,odradis ugovor,pa onda vidis kasnije gdje si sta si :) -nemas nista izgubit :)  : :money:

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #12 on: 11/September/2012 »
hvala svima kaj se opće zamarete s tim da mi odgovorite  :happy:

nisam to za konobare tako mislila, kao uvredu, zbilja, nego je činjenica da za to ne treba škole, samo dosta iskustva... a meni taj posao nikako ne odgovara...

da, znam da ima drugih agencija, sve to, i ja ću ih kontaktirati, nije da me obeshrabio taj razgovor nego sam samo malo odgodila sve skupa s brodom i potražila i druge opcije... eto tako...

ali, to što je neko reko, nazvat ću ja njega opet.. kad do kraja pročitam forum  b00/



Offline vanjaburek

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #13 on: 11/September/2012 »

ma samo zovi :) naci ces neki posao koji ce ti biti super :)  :run:

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: razmišljam o brodu - trebam sve savjete i pomo?
« Reply #14 on: 12/September/2012 »

ali, to što je neko reko, nazvat ću ja njega opet.. kad do kraja pročitam forum  b00/



Samo hrabro Žeža, napiši izvještaj kasnije. :) I ak budeš imala kakva pitanja, samo smaraj ove ljude to, ovak i onak su stalno tu. I ja sam zelena kak ti. ;)