Author Topic: Što se ti?e staža ne?e joj i?i ovde staž ve? tamo?  (Read 4000 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Ljudi, imam jedno pitanje ... Drugarica mi je dobila posao  za jednu kompaniju koja ima lanac hotela u Abu Dabiju, s tim sto je meni sve to sumnjivo jer kompanija nema ni sajt ni nista, lm rekli su joj da sto se tice staza nece joj ici ovde staz vec tamo, mene interesuje da li je to moguce kad ona nema tamo drzavljanstvo vec samo prvo turisticku vizu za prvih mesec dana pa onda radnu, kako moze da joj ide staz tamo?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Ok sefe kako sad ovo da shvatim?

Obe smo imale priliu za posao - ja nisam prihvatila a ona jeste i sad me ubedjuje kako ja propustam prilike u zivotu ""]]

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Da postoji bar jedna osoba koja je prošla isti put, i da je napisala svoje iskustvo negdje na blogu/forumu, ja bih bio za.
Apsolutno sve što si napisala o toj "prilici života" govori da je rizik prevelik.

Pazi, ja sam hodajuća definicija avanturiste, ali tako nešto ne bih prihvatio. Previše je nepoznanica.
Tko je agencija/posrednik preko koje ide?
Na koji posao?
Za koju firmu?

Itd...
Itd...

Ima li ona iskustva u poslu za koji planira raditi?
Kakva je bila selekcija?
Zašto firma/lanac hotela nema web stranicu ili kontakt telefon?

Imao sam kolegu koji je radio samnom u tom dijelu svijeta, i gdje je proveo svoje zadnje dane. Bivši pripadnik specijalne jedinice. Kao od gore odvaljen.
Stres, vrućine, pijesak, prehrana, mentalitet tamošnjih ljudi .. doveli su do zatajenja srca.
Trebalo je 45 dana da njegovo tijelo stigne ovamo da ga roditelji mogu pokopati. To je nešto o čemu treba razmisliti onaj tko bježi od kuće u potrazi za prilikom života.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Da znam, apsolutno se slazem sa tobom!! Ali nas dve smo zivi primer toga kolko ljudi drugacije dozivljavaju stvari, ja sam bila zbunjena i sve mi je tobilo sumnjivo dok ona bez razmisljanja, jos mene ubedjuje ... tako da sam se upitala da li sa mnom nesto nije u redu mozda isuvise ne verujem ljudima ali nisam mogla protiv sebe  -()-

Pa ovako, oglas je bio na info studu a ujedno i po svim ostalim portalima. Evo linka za oglas:
http://poslovi.infostud.com/posao/Subah-Hotel-Management/PR-i-marketing-menadzer/d79556

Nakon sto smo poslali CV, stigao je mail u kome pise da ce razgovori i prezentacija biti u hotelu Moskva i datum, stim sto u mailu nigde pa cak ni u potpisu nema ni kontakt ni mail nista samo ime tog lika koji ih zastupa ovde  i da mailove potvrde, ukoliko dolazimo, saljemo na mail konkurs@posaouinostranstvu.rs sto opet nije nikakva garancija.

Dakle u pitanju je Subah Hotel Management, koji u svom sastavu imaju hotel i kompleks klubova ... sama prezentacija nije trajala ni 5min bio je taj lik sto ih zastupa ovde, neki Indijac koji je vlasnik i Amerikanac glavni menadzer. Sve je islo nekako brzo, hoces-neces najvise za pozicije konobar, konobarica i hostese. Moja drugarica je potpisala za Hostesu ponudili su joj 800dolara, ugovori su na 11 meseci ... meni je bilo bez veze i neprofesionalno sto si dosao na intervju i vec moras da potpises ugovor - alo ljudi pa ne idem ja u Pozarevac vec preko, treba malo vremena za razmisliti. Jos gore mi je bilo sto ako se nekom ne svidi nesto iz ugovora oni to izmene i u fazonu dodji za sat vremena kad izmenimo pa da ponovo potpises ??? pogadjanja oko plate kao na pijaci. Ja sam odbila i ako nemam posao ovde.
Ona ide za 4-5 dana i stvarno ne zanam sta da mislim.
Ukupno ide 35 ljudi iz Srbije u ovoj turi - tako su joj rekli.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pretpostavljam da si pretraživala internet. Nitko ništa dobro ne misli o toj poslovnoj prilici.
Ugovor na 11 mjeseci? 2 godine?  :neee:
Samo ti sjedi kod kuće, radije budi bez posla nego bez ...  ""]]

Hostesa? Pa kakvo je to uopće zanimanje? Mislim, znam da postoji, ali ...  oT

**************
LURE OF JOBS - Most of the cases the section receives are related to women who are promised jobs here as nurses or air hostesses.  
After they come here, someone from their own nationality receives them at the airport and takes their passports.  
After that, the women are taken to hotels and forced into prostitution.  
Some manage to escape and contact the section through police stations, while others suffer mental torture.

http://gvnet.com/humantrafficking/UnitedArabEmirates.htm
**************

Sjedi kod kuće i pričekaj. Vidjećemo za par mjeseci, što reče kolega na forumu, Tko vozi traktor a tko otvara kapiju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DaChaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Ako mozes odvrati drugaricu od toga ....a ako vec imate zelju da idete preko kao i vecina sa ovog foruma onda vec izaberite agencije koje rade dugo kod nas i koje su proverene