Author Topic: Posao na brodu,The meaning of life and everything ...  (Read 4837 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline eizo

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Uff ovako,ovako prvi post,pa da pocnem,molim onog ko se zezne da ovo procita da neodlepi na gomilu glupih pitanja,ali eto.

Prvo uopste me zanima dal neko ko nema nikakvog iskustva na kruzerima moze da dobije posao,i ako bi neko od veterana (pozeljno iz Srbije,posto je ovde administracija veoma "zamiljiva"   :ban: ) da opise korak po korak sav put od zvanja agencije do vadjenja vize.
Zanima me za nas totalne ali totalne pocetnike kako to izgleda,koje kompanije su proverene (posebno u Srbiji) a i okolo.
I zanima me (ako vas nisam vec sve previse smorio) dal moze da se dobije posao u nekom Security delu (vosjsku odsluzio pa mi nije problem da me neko maltretira  ;D ),i sta je za to potrebno,i kako uostalom izabrati koji posao uopste zelite da radite ako nemate nikakvog iskustva.

Opet izvinjavam se ako sam smorio sa starim pitanjima ali sam procitao ceo forum 4 puta i samo sam jos vise zbunjen... oT

p.s ako sam promasio forum izvinjavam se.

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Posao na brodu,The meaning of life and everything ...
« Reply #1 on: 20/February/2009 »
Uff ovako,ovako prvi post,pa da pocnem,molim onog ko se zezne da ovo procita da neodlepi na gomilu glupih pitanja,ali eto.

Prvo uopste me zanima dal neko ko nema nikakvog iskustva na kruzerima moze da dobije posao,i ako bi neko od veterana (pozeljno iz Srbije,posto je ovde administracija veoma "zamiljiva"   :ban: ) da opise korak po korak sav put od zvanja agencije do vadjenja vize.
Zanima me za nas totalne ali totalne pocetnike kako to izgleda,koje kompanije su proverene (posebno u Srbiji) a i okolo.
I zanima me (ako vas nisam vec sve previse smorio) dal moze da se dobije posao u nekom Security delu (vosjsku odsluzio pa mi nije problem da me neko maltretira  ;D ),i sta je za to potrebno,i kako uostalom izabrati koji posao uopste zelite da radite ako nemate nikakvog iskustva.

Opet izvinjavam se ako sam smorio sa starim pitanjima ali sam procitao ceo forum 4 puta i samo sam jos vise zbunjen... oT
ej pozdrav
imaaas sve ovde na forumu,samo tribas malo bolje pogledat,a ako te nesto posebno interesira,tribas otic na search i utipkat ,ne znam ime ili neku frazu i to ti je to,izbacit ce ti nesto,ali stvarno sve ti ima tu,od imena agencija,u srbiji,u hrvatskoj,makedoniji,sloveniji,.... sve sta ti triba od poslova na brodu,place,ljudi koji su bili,kako da pocnes(a vec si poceja,cim te zanima),kad su razgovori za posao,di,koji te posal zanima isve sve sve zivo...trazi trazi pa ces naci,a sta te konkretno zanima pitaj i dobit ces odgovor(mozda)hi hi.... :uzdravlje:      :D :hekla: yeeeeap

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Posao na brodu,The meaning of life and everything ...
« Reply #2 on: 20/February/2009 »

Prvo uopste me zanima dal neko ko nema nikakvog iskustva na kruzerima moze da dobije posao,i ako bi neko od veterana (pozeljno iz Srbije,posto je ovde administracija veoma "zamiljiva"   :ban: ) da opise korak po korak sav put od zvanja agencije do vadjenja vize.


Uff, ja bih ti rekao sto te zanima, ali nisam iz Srbije  -()-

Ne znam kaj si mislio sa onim "zamiljiva"   ?  oT
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline eizo

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Posao na brodu,The meaning of life and everything ...
« Reply #3 on: 20/February/2009 »
Hvala na pokusaju tumacenje mojih hiroglifa.
Ukratko za Srbiju sam naglasio samo zato sto je nasa administracija veoma veoma...koju rec upotrebiti,veoma osobena,ako nisi imao prilike da se se sukobis sa istom,neznas sta su muke.
Ali posebno me interesuje sta misli her komandant ovog veoma zanimljivog foruma pa molim te reci sve sto mislis da treba da se zna.
Posto koliko sam procitao ti ili si zadnjih 100 godina na kruzeru ili si pirat u svakom slucaju imas vise iskustva od mene.

preki

  • Guest
Re: Posao na brodu,The meaning of life and everything ...
« Reply #4 on: 21/February/2009 »
Prvo uopste me zanima dal neko ko nema nikakvog iskustva na kruzerima moze da dobije posao,i ako bi neko od veterana (pozeljno iz Srbije,posto je ovde administracija veoma "zamiljiva"   :ban: ) da opise korak po korak sav put od zvanja agencije do vadjenja vize
Iz Srbije sam, nisam veteran, ali prosao sam taj put od zvanja agencije do dobijanja vize i nijedno jedino saplitanje nisam imao ako sam imao potrebne papire, placene takse, koje mi je vecinom agencija ( Kouzon) pripremila ili sam znao odakle da dodjem do istih. Ambasada pola sata jedan dan, sledeci dan minut. Ne kazem da je nasa administracija bajna, daleko od toga, treba ti vremena ali sve se dobije. Licno, braso, deset meseci mi je trebalo od prvog poziva agenciji do avio karte. Za to vreme beba prohoda, 4 godisnja doba se promenu... Znaci, sve to zavisi od tvoje volje i motiva koliko nesto hoces da dobijes. To se odnosi i na iscitavanje foruma. Procitaj ponovo 4 puta forum ako treba. Velika kafa i pazljivo citaj. Ako negde zapne, pitaj slobodno i konkretno.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Posao na brodu,The meaning of life and everything ...
« Reply #5 on: 21/February/2009 »

 Velika kafa i pazljivo citaj. Ako negde zapne, pitaj slobodno i konkretno.


 :rofl:

potpisujem sve sto je preki napisao  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Posao na brodu,The meaning of life and everything ...
« Reply #6 on: 21/February/2009 »
evo ja sam iz centra Srbije  :pop1:

ne treba ti nikakvo iskustvo bukvalno
sem 'onog virtualnog sto ce biti u prici za intervju (blabla... avioni kamioni)

- zoves agenciju i zakazete razgovor
- odredjuje se datum za intervju gde dobijas potvrdu da si prosao isti
- cekas da ti zvoni telefon, ne bi li se nasao sa momcima iz power-employmenta da ti daju ugovor - sa kojim apliciras za USA C1/D vizu
- kada izvadis vizu, cekas slobodan termin/ let
- ulazis na brod, odlazis do administracije gde popunjavas formulare sa osnovnim podacima. tada te slikaju i pozele ti srdacnu dobrodoslicu
- trazis nekog od nasih na brodu i prica krece... :)))

Poziciju za Security ne mozes da dobijes na 1. ugovoru mada je moguce  ukoliko imas neku preporuku, iskustvo (naravno ovo isto mozes da falsifikujes il da ti neko ucini...), dok vec posle 1. ugovora - mozes da biras poziciju, koju god pozelis. Nazovi Sinisu i pitaj. Inace ja nikad ne bih za Security, iz razloga sto nijednu luku ne mozes da izadjes napolje, dok si recimo za seeday slobodan.....
 :yahoo:



Uff ovako,ovako prvi post,pa da pocnem,molim onog ko se zezne da ovo procita da neodlepi na gomilu glupih pitanja,ali eto.

Prvo uopste me zanima dal neko ko nema nikakvog iskustva na kruzerima moze da dobije posao,i ako bi neko od veterana (pozeljno iz Srbije,posto je ovde administracija veoma "zamiljiva"   :ban: ) da opise korak po korak sav put od zvanja agencije do vadjenja vize.
Zanima me za nas totalne ali totalne pocetnike kako to izgleda,koje kompanije su proverene (posebno u Srbiji) a i okolo.
I zanima me (ako vas nisam vec sve previse smorio) dal moze da se dobije posao u nekom Security delu (vosjsku odsluzio pa mi nije problem da me neko maltretira  ;D ),i sta je za to potrebno,i kako uostalom izabrati koji posao uopste zelite da radite ako nemate nikakvog iskustva.

Opet izvinjavam se ako sam smorio sa starim pitanjima ali sam procitao ceo forum 4 puta i samo sam jos vise zbunjen... oT

p.s ako sam promasio forum izvinjavam se.

Offline eizo

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Posao na brodu,The meaning of life and everything ...
« Reply #7 on: 21/February/2009 »
Hvala Filipe ovo je dosta stvari pojasnilo