Author Topic: Za koju poziciju da se prijavim???  (Read 1593 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Atom

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Za koju poziciju da se prijavim???
« on: 22/August/2012 »
E ovako ljudi,

Odlucio sam da se i ja oprobam u radu i zivotu na brodu pa me interesuje par stvari. Prvo cu navesti svoje radno iskustvo, pa bih vas molio da mi pomognete u odluci za koju poziciju da prijavim.
Radio sam 18 mjeseci privatnoj firmi koja se bavi zastitom na radu, zastitom od pozara i ispitivanja instalacija, davanje atesta i upotrebnih dozvola za razne vrste mašina (tu sam također radio i kao prevodilac sa engleskog na bosanski i obrnuto na prevođenju stručnih dokumentacija, šema, upustava za rad, ugovora između firme i inostranih firmi itd), nakon toga sam radio 12 mjeseci u firmi koja se bavi istim poslovima i radio sam pretežno iste poslove koje sam naveo, nakon toga sam se zaposlio u MUP-u i radio sam 15 mjeseci u odjelu krim policije, referat za suzbijanje organizovanog kriminala (automafija), gdje sam većinom obavljao policijske poslove, ispitivanje, uviđajne radnje, udaranje osumnjičenih :), i ostale policijske poslove, te sam također tu radio i na analitičkim poslovima praćenja stanja kriminaliteta i podnosio mjesečne izvještaje, nakon toga sam položio certifikat za odgovornu osobu (uključuje i dozvolu za držanje i korištenje oružja i još nekih zafrkancija), i trenutno radim 3 mjeseca u security agenciji na poslovima odgovorne osobe. Međutim od navedenih poslova imam upisan samo radni staž iz MUP-a, a za ovo ostalo imam samo preporuke i ugovore o djelu. Engleski govorim poprilično dobro i mogu komunicirati komotno na engleskom, znam također i turski jezik, a njemački znam uz korištenje ruku i nogu, il ti ga natucam :) Zaboravio sam reci da sam zavrsio kriminalisticki fakultet, mada neznam kolko je to relevantno.
Eh htio bi pitat prije svega šefa jer koliko sam mogao primjetiti on je radio ili je imao dodira sa poslovima security, imam li šanse za neku od pozicija security-a i da li mi može dati neki savjet u vezi navedenog na koju poziciju da apliciram i gdje da se prijavim. I da li je potrebno još nekih certifikata (prva pomoć, kurs ronjenja ili slično) za neku od pozicija security-a.
Ili pak da idem ovim drugim putem pa da idem za neku staff poziciju, mada nemam relevantnog iskustva za to. A za waiter i ove ostale ugostiteljske poslove ne bih mogao, jer mi ne ide to nikako od ruke, jedva prenesem tablu sa kafom do stola, i uvjek je prolijem. :)
U svakom slučaju bilo kakav savjet nije na odmet.
Hvala vam unaprijed.
Zaboravih još napisat da ganjam i nešto preko fluor-a za afghanistan, al bi ipak volio u ove "mirnije" vode. :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Za koju poziciju da se prijavim???
« Reply #1 on: 22/August/2012 »
Imaš lijepe kvalifikacije za posao u Security.
Problem je što nijedna od domicilnih agencija ne zapošljava u te vode.
Ustroji svoj CV prema tome, i pošalji ga na sve linkove koje nađeš u temi Cruise Ship Security.

Poneko se povremeno javi da kao ide preko nekog lika iz Varaždina, ali to je neprovjereno.

Za druge poslove ... sam si rekao da nisi, pa nećemo ni zalazit tamo.
Eventualno možeš završiti nekakav tečaj za fotografa, i upasti na blef, .. ne bi bio jedini kome je to uspjelo, ali engleski ti treba biti dobar.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Za koju poziciju da se prijavim???
« Reply #2 on: 23/August/2012 »
udaranje osumnjičenih :)

hahhahahahahha ovo je dobro :), ovo ti sigurno nece trebati na brodu hahah

A sto se tice security na brodu, za agencije nisam siguran ali posao kao sam na brodu i nije nesto placen. Uglavnom ljude koje zaposljavaju tamo su iz Indije, Nepal, Filipini. Slabo je ljudi iz Evrope. Na mom proslom brodu, Princess cruise line, je bio jedan Rumun, koji je posle nekoliko godina rada kao security staff dosao do sada pozicije Security Supervisor i to je najvise sto je mogao da postigne, bez neke dalje obuke u UK. Pocetna plata security je $1000, sto i nije nesto mnogo placeno.
Mozda da probas neke staff pozicije, fotografi super prolaze, tako su mi bar rekli neki nasi ljudi koji rade to.