Author Topic: za posao trebala bi odraditi dvodnevni te?aj koji košta 100€  (Read 4040 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline na-iva

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav svima!
Nova sam u svemu ovom, prije par godina sam razmišljala o radu na brodu, i  ništa poduzela, sad mi se ponovo vrti brod po glavi (više me ništa ne veže, a i sa godinama sam na "knap"), ako sada ne odem, nikada neću, što znam da će razultirat vječnim žaljenjem.
I tako sam odlučila prošetat se do Uspinjače i pitati direkt da li postoji mogućnost za rad na brodu. Pošto nisam radila na sličnim poslovima, ponudili su mi radno mjesto fotografa. Ali da bi mogla pristupit razgovoru za posao trebala bi odraditi dvodnevni tečaj koji košta 100€. Buđet mi je ograničen i sad sam u muci. Kontaktirala sam i gđu Suzanu u Lovranu za sobaricu, isto tako bi trebala otići do Lovrana na razgovor sa njom. Tih 100€ koji me Uspinjača traži za tečaj sigurno bi mi pokrio troškove puta Zg-Lovran, eventualno smještaj ili tako nešto. Ima tko kakav savjet ili pametnu riječ za udjelit, da ne napravim grešku u prvom koraku.  :moli:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Informiraj se u temi Troškovi Odlaska.
Za odlazak na kruzer će ti trebati oko €1.000.
Ako dvojiš oko €100 ...  -()-
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Sa Suzanom se bez problema možeš dogovoriti da to riješiš u jednom danu i ne treba ti smještaj, karta je cca 250kn.
Prvo se odluči kaj želiš raditi, fotograf, sobarica....velika je razlika.

Offline na-iva

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Ej Šefe! Pročitala sam prije, dobila info u uspinjači....znam da djelujem ko tele, što vjerovatno i jesam, ali....
Što se tiče troškova koji su potrebni, karta, lječnički, pomorska.... to sam dogovorila i tu sam ok....posudila budem...pokušala vratit u što kraćem roku.... Pokušavam što odgovornije ovome pristupit, ove sve troškove prije razgovora bi htjela rješit iz vlastitog budžeta,koji je btw. vrlo skroman, pa sa time rečeno ne želim u posuđivanje dok nemam neku naznaku da sam dobila posao i dok vidim da mogu to i vratit, šta sam posudila.

čitajući forum sam rastgana između pozicija, većina piše nemojte se prijavit za prenisku poziciju  :hmm: .... tako sam se odlučila na ovaj post, možda neko ima kakav savjet. Baratam sa engleskim dobro, nisam ukočena, voljna sam radit, nisam razmažena i spremna sam na najgore... a nadam se najboljem
Išla bi na brod zaradit, upoznat/vidjet svijeta, proširit vlastite horizonte ukratko.

hvala Mirem na info, nešto sam negdje pročitala da bi bila nešto dva dana, al ne govorim sa sigurnošću, vjerovatno sam nešto pobrkala, bla.... to je moj problem, ne znam koji korak napravit

hvala još 1x

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako imaš i najmanju šansu otići kao fotograf, idi za to, nikako sobaricu. Zahvalićeš mi poslije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline na-iva

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
zahvalit ću ti odmah! hvala puno na odgovoru, mnogo mi ovo znači

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Smatram da bi kao sobarica MOZDA mogla bolje zaraditi, barem je tako bilo na mom brodu gdje su imali preko 2000 dolara, neki su cak spominjali 3000 ako im se posreci sa napojnicama. ali smatram i da nije vrijedno toga, loma leđa i ostalih dijelova tijela.
Posao fotografa je u svakom slucaju manje fizicki naporan, ali i manje placen. Sama moras odluciti sto ti je prioritet. Osobno, odabrao bih posao fotografa. Sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Sobarica tj. "Stateroom Stewardess" kako vole zvučno nazivati taj posao, treba između ostalog strugati go**a po WC školjkama u nekih 50ak i više kabina dnevno.
Moguće i dvaput.
Pa kad zamisliš prosječnog Amerikanca koji teži 200kg, i na trenutak zamisliš koliko taj materijala izbaci u WC školjku, mislim da je svima jasno o čemu pričamo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DaChaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Sef kad objasni ovako slikovito mislim da niko vise nece da se prijavi za tu poziciju :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Treba stvari nazivati pravim imenom ineče će biti plača i škrguti zubiju  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Treba stvari nazivati pravim imenom ineče će biti plača i škrguti zubiju  :pop:

Kako me šef jednom rečenicom odbio od ove pozicije haha, a nije čak ni direktno to rekao hehe. Btw poslao sam i u A Priori sve što treba i u EP, najranije će biti Carnival krajem 9/početkom 10 mjeseca  a najkasnije do kraja 11 mjeseca za assisstant waitere i cabin stewarde, sad ne preostaje ništa drugo do ono najgore, čekanje.
xxxxxxxxxxxxxxxxx