Author Topic: Viza za U.K. - Veliku Britaniju  (Read 13503 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« on: 24/August/2012 »
Pozzz svima...

Pretraživao sam forum, ali nisam nigdje našao nikakve informacije za UK vizu..

Cini mi se da sam nekad davno procitao da su nekoga odbili za tranzitnu vizu, ali ne znam na kojoj temi...

Ako ima bilo ko da je vadio UK vizu (posebno iz BiH) molio bih da mi malo pojasni proceduru, troškove i ostalo, pošto mi je ukrcaj 19.09. u Southamptonu, pa ću morati vaditi i UK tranzitnu...

Hvala unaprijed!

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #1 on: 26/August/2012 »
Mislim da ti nesto mogu makar malo pomoci, a sve ostalo je na tebi. U Srbiji je slicna procedura mozda su malo vise samo ovde flexibilniji nego u BIH.
2009. sam je vadio, na honey moon kod familije smo bili. Nije bila tranzit viza  nego poseta familiji, kazem makar nesto ce ti biti korisno od ovoga:



Velika Britanija: Tina Ujevića 8;
tel: 033 282 200;fax: 033 666 131;
britain@bih.net.ba
http://www.britishembassy.gov.uk

Konzularno odjeljenje: Petrakijina 11;
tel: 033 208 229;fax: 033 204 780



Banja Luka

Velika Britanija: Simeuna Đaka 8;
tel: 051 216 843

https://www.visainfoservices.com/Pages/Content.aspx?tag=Welcome_Page

http://www.bia.homeoffice.gov.uk/countries/bosnia-herzegovina/?langname=UK%20English

http://www.visa4uk.fco.gov.uk/ApplyNow.aspx  Ovde popunjavas sve, sa tacnim podacima koji se traze i obavezno odstampaj to!!!

52 funte je trenutno tranzit viza za UK. Placas u lokalnoj valuti u njihovom prijemnom worldbridge centru uz svu ostalu potrebnu dokumentaciju koju ces tada poneti.

Onda se online prijavis kada ces otici sa time svom papirologinom i pasosem/pasosima tamo! http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/countries/bosnia-herzegovina/applying/book-appointment/

P.S. Sigurno ima razlike kada ides kod familije i ono sto je tebi potrebno Tranzit viza, za odlazak u USA... sa British aerodroma ili iz luke.

P.S.1 Nadam se da sam ti makar nesto pomogao, a kada se javi neko ko je koristio tranzit  i odlazak na brod onda ces imati sve sta treba.






Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #2 on: 12/September/2012 »
Evo da malo ozivim temu...

Nazalost ja nisam imao srece, tj. nekoga da mi da detaljne informacije za UK vizu a na k****nskom web site-u ne pisu sve potrebne informacije...

Situacija je sljedeca: UK konzulat koji obrađuje sve vize iz ex. yu je u Beogradu, nakon sto predate zahtjev za vizu i uplatite 135KM reći će vam da se čeka od jedne do tri sedmice...

U mom slucaju je to s**** veliko, jer sam vizu predao prosli ponedjeljak, a iduci utorak mi je zakazan embarkation.

Jos jedna stvar: Ponedjeljkom i Srijedom obrađuju vize, i ako vam je gotova u ponedjeljak, u utorak je mozete podici, ako vam je gotova u srijedu, u četvrtak je možete podići.

Sad jos najgluplja stvar sto se tice UK vize: Dobija se na 48 sati - tranzit, što znači sad ako mi odobre vizu nekad u toku iduće sedmice, nece mi nista koristiti jer važi samo 18. i 19. septembar, a vjerovatno će mi odgoditi ukrcaj za neki drugi datum, što opet znači da sam bacio pare za vizu.

Savjet svima koji dobiju embarkation na teritoriji Velike Britanije: Ako imate više od 3 sedmice do dana ukrcaja, odmah predajte za UK vizu, pa tek onda za C1-D jer americka bude za dan gotova.

Ako nemate više od 3 sedmice, obavjestite agenta, te tražite da vam prebaci ukrcaj za neki drugi port za koji vam ne treba viza ili da ga odgodi za jedan kruz kako bi imali vremena da je dobijete.

Nadam se da ce ovaj post biti od koristi za ubuduce, posto ja nisam imao nikoga da mi to kaze na vrijeme!

Pozzz svima :plovim:

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #3 on: 12/September/2012 »
Imaš i mogućnost za hitne slučajeve uz dodatnu uplatu da te odmah prime i odrade po ubrzanom postupku. Sve to ima na sajtu.

Dobra je ova informacija da je 48 časa tranzit a ne 24.

Offline charles

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #4 on: 30/April/2013 »
pomoc,pomoc..totalno mi je konfuzno.8 juna idem iz Southamptona,..sta mi sve osim Loe treba za tranzitnu vizu,treba li da se online prijavim ili mogu samo direktno doci dole ???sarajevo je u pitanju...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #5 on: 30/April/2013 »
pomoc,pomoc..totalno mi je konfuzno.8 juna idem iz Southamptona,..sta mi sve osim Loe treba za tranzitnu vizu,treba li da se online prijavim ili mogu samo direktno doci dole ???sarajevo je u pitanju...

I meni je konfuzno.
Šta je tvoje pitanje?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline charles

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #6 on: 30/April/2013 »
Trenutno se nalazim u Becu..zvao sam britansku ambasadu ovdje i pitao mogu  li sa BiH pasosem kao turista ovdje predati zahtjev za tranzitnu vizu na sta je sluzbenica rekla da nije problem ako donesem dokaz da cu ovdje biti duze od mjesec dana...ja takav dokaz nemam pa  moram u Sarajevo..,ono sto nisam shvatio jeste procedura..(kada sam prije 8 godina isao u London u ponedeljak sam donio papire u utorak je bila gotova viza,bez najave)...sta sad?Prijavim se online i cekam datum od njih za termin ili mogu zapucati u  Sarajevo sa Loe bez online prijave? I treba li mi rezervacija leta?Treba da do osmog juna sredim i uk i usa vizu a imam neodlozne obaveze u becu pa sam haotic:)nadam se da sam pojasnio:)

Offline Mr.Mojo

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #7 on: 28/July/2014 »
Sorry sto ozivljavam staru temu ali samo da dodam nesto posto upravo prolazim kroz ovo...

Imaš i mogućnost za hitne slučajeve uz dodatnu uplatu da te odmah prime i odrade po ubrzanom postupku..

Ovo je cista prevara. Meni je Engleska viza trebala hitno jer je bilo planirano da letim u sredu 23. jula pa sam doplatio dodatnih 130 eura da bi je zavrsili sto pre.

Sta se dogodilo? Obecali su mi da ce biti gotova za 5 radnih dana i evo jos uvek nisam rec jednu dobio od bilo koga. Iz Celebrity-ja su morali da mi pomeraju i let i sve zivo, i sad se preznojavam hoce uopste biti gotova do sledeceg planiranog leta.
Jako neprofesionalno i nadasve i***tski da sve ide preko interneta - ako bilo gde zapne ili ti nesto nije jasno, jednostavno nemas kome da se zalis ili da pitas za savet.

Offline Lejena

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #8 on: 20/August/2014 »
@ Mr. Mojo,

Jesi dobio vizu na kraju?

Meni isto treba UK viza a kratka sam sa vremenom...
"The sea, once it casts its spell, holds one in its net of wonder forever."
- Jacques Cousteau

Offline g.shop

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #9 on: 13/September/2014 »
evo i ja da vam se javim. aplicirao za uk vizu platio prioritetan servis, predao papire u sredu i dobio u ponedeljak pasos nazad(turisticka viza 6 meseci). moja verenica je aplicirala sa makedonskim pasosem isto i nikakvih problema nije bilo. veoma je bitno da kad aplicirate i popunjavate aplikaciju na sajtu viza4uk kod placanja izaberete opciju prioritetan servis. pa onda otvortite nalog na sajtu tpcontact i platite isti. toliko od mene. pozdrav moreplovci

Offline Lejena

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #10 on: 16/September/2014 »
evo i ja sam najzad danas podnela aplikaciju za vizu, platila prioritetnu i vec dobila konfirmaciju da su papiri poslati ambasadi u Varsavi. Medjutim, meni su rekli da ako u poslednjih 5 godina nisi putovao u neku od visoko profilisanih zemalja (USA, Australija, UK...) oni sami odlucuju da aplikaciju procesuiraju kao standardnu.. Moze im se... Videcemo kad ce meni stici pasos   :moli:
"The sea, once it casts its spell, holds one in its net of wonder forever."
- Jacques Cousteau

Offline Lejena

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #11 on: 19/September/2014 »
ok, sve je gotovo.

utorak - predala papire i dobila obavestenje da je aplikacija poslata Varsavi
sreda - obavestili me da je Varsava dobila moju aplikaciju
cetvrtak - obavestili me da su doneli odluku i da je pasos poslat u Bg
petak - preuzela pasos, pise da je viza MULT u trajanju 17.09-17.03.2015. ali je takodje upisano da se pridruzujem brodu C. Infinity, tako da kontam da mogu samo za taj brod i da je iskoristim.

Sve je bilo u roku, platila sam prioritetnu vizu, kompanija refundira pa mi je ok. E sad verujem da je sve bilo ok jer mi je pasos pun pecata a imam i US vizu... U svakoom slucaju, sreca sreca radost  :run:
"The sea, once it casts its spell, holds one in its net of wonder forever."
- Jacques Cousteau

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #12 on: 16/May/2015 »
jedno pitanje,ako zna neko? (mozda je i glupo ali reko' da pitam  oT) Ukrcavam se u Amsterdamu a posto mi itinerary u prvim mesecima ugovora obuhvata i Veliku Britaniju moram li da uzimam i britansku vizu?


Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #13 on: 16/May/2015 »
Ne treba ti viza. Da se ukrcavas u UK port-u trebala bi ti.
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Re: Viza za U.K. - Veliku Britaniju
« Reply #14 on: 16/May/2015 »
E hvala puno druze!