Author Topic: koliko je poželjno/nepoželjno lagati na CVu o iskustvu?  (Read 3510 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Shvatices Joso kada odes na brod o cemu se radi  b00/......i ja sam takodje vrlo marljiv i vredan radnik bio kod kuce, nije mi bilo nista tesko ali kada odes na brod skroz je druga prica...ja sam radio kao buffet steward u restoranu i sad ti ako svaki dan radis po 11 - 12 sati i imas recimo pauzu od 1.5 - 3 sata slobodno pa ti vidi, nije lako ni malo, vremenom pocinju kolege da ti idu na zivce i sve pocinje da te nervira, gubi se smisao uzivanja u poslu, tacnije postaje sablonski.....uglavnom po meni restoran je najgora pozicija i ako iko zna malo bolje engleski da prica nek puca na staff pozicije, po meni je i foto ok....mnogo vise imaju slobodnog vremena nego mi u restoranu.....

Daj mi reci, koliko je poželjno/nepoželjno lagati na CVu o iskustvu? Recimo ja sad trebam napisati za housekeeping neko iskustvo, a nemam apsolutno nikakvog iskustva pa šta da ja sad izmislim da sam radio i napišem ime nekog hotela u blizini? Da li oni provjeravaju takve stvari? Jer kad sam pitao u agenciji za to, rečeno mi je da je i houskeeping kod kuće isto iskustvo hehe i dobio i smajlića u zagradi. Poslat ću i za Asss waitera isto.
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline elvisssssss

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Mislim da je samo potrebno napraviti pricu u glavi da si radio na tom mjestu, i narawno sto stavis u CV da odbranis svaki detalj znaci budi spreman na svako pod pitanje a to inako niko ne provjerava samo stavi da si radio oko 15 dana prije interviju ili da jos uvjek radis :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako se dobro pripremiš, laži "kao pas". Jer i oni lažu tebe.  :zen:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Bitno je da se mi lazemo a svi znamo istinu,ali sve je to biznis.Ja sam uspeo da prevarim ekipu iz agencije da sam radio u baru,a nemam sekunde iskustva,to je bila moja zelja da istrajem u nameri.To opet ne znaci da cu prevariti i ljude na finalnom intervju-u,ali cu svu energiju ustremiti ka tome da to ucinim.Kontam da kada imas motiv jedino sto ne mozes je otici peske na mesec,a sve ostalo moze !!!
Samo hrabro !!!
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Bitno je da se mi lazemo a svi znamo istinu,ali sve je to biznis.Ja sam uspeo da prevarim ekipu iz agencije da sam radio u baru,a nemam sekunde iskustva,to je bila moja zelja da istrajem u nameri.To opet ne znaci da cu prevariti i ljude na finalnom intervju-u,ali cu svu energiju ustremiti ka tome da to ucinim.Kontam da kada imas motiv jedino sto ne mozes je otici peske na mesec,a sve ostalo moze !!!
Samo hrabro !!!

Zapravo tom odgovoru od sve troje sam se  i nadao! A sad mašti na volju..........hehe
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
evo i ja da potvrdim, smislis pricu, preneses to na CV a na intervju se spremis da tu pricu izneses u detaljima  :D...kratko i jasno objasnjeno, predhodni clanovi cu ti vec objasnili situaciju ali vidim da si citirao mene pa reko da odgovorim :)))....i za kraj u zivotu nisam drzao tacnu u rukama a otisao sam na brod na konobarsku poziciju  : :money: