Author Topic: moje iskustvo o traženju i nalaženju posla u UAE...  (Read 10527 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Evo da i ja sa vama podijelim moje iskustvo o trazenju i nalazenju posla u UAE...

U isto vrijeme kada sam se prijavila za kruzer, to sam uradila i za odlazak u UAE preko jedne agencije koja me povezala sa  HR menadzerkom jednog 5* hotela, kojoj sam poslala CV, 2 pisma preporuke, motivation letter, itd... Sve je to super proslo, zakazala mi je Skype intervju na kojem saznajem sledece (u startu sam imala spisak pitanja jer sam citala i slusala svakakve price, pa sam htjela da provjerim iz prve ruke jer mi je zena iz agencije pricala bajke o zivotu u UAE, nisam je odma zaskocila nego sam cekala onaj dio "Do you have something to ask me?"  :D): dobijam ugovor na 2 godine, s' tim da mi automatski po dolasku na posao oduzimaju pasos i prvih godinu dana nemam pravo na odmor, samo 1 slobodan dan sedmicno (a da nije subota ili nedelja), tek nakon tih godinu dana dobijam pasos nazad i mogu poci doma da vidim svoje kada dobijam placenu povratnu kartu od kompanije; pozicija bi mi bila neki potrcko u Sales&Marketing Department-u sa platom od 1800AED sto dodje nekih 400Eura, smjestaj bih imala u predgradju u naselju koje je pravljeno za radnu snagu i koje je udaljeno nekih 40-60min prevozom do posla u stanu sa jos par cura (obicno ih bude 4-6). Ukoliko bih svojevoljno dala otkaz, morala bih da platim odstetu koju kompanija u tom trenutku odredi i sama bih snosila sve ostale troskove odlaska doma, sto je normalno.
To je ono sto vam je vjerovatno svima najbitnije, ostalo su neke sitnice vezane za poziciju koju bih dobila.

Ovo sve vjerovatno zavisi od kompanije do kompanije, u mom slucaju je bio hotel Marriott u Dubaiu...

Na kraju mi se opcija sa kruzerom mnogo vise svidjela (pretpostavljate i sami zasto), uslovi bolji, zarada veca, i tako sam odustala od avanture sa UAE.  :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dubai je zatrpan obespravljenom i jeftinom radnom snagom. Indija, Thailand, Filipini, Kinezi ... a ako se držiš za ruku sa dečkom na ulici možeš zaglaviti u bajbokani.
Pametno je otići jedino po preporuci nekoga tko tamo radi i zna točno kako stvari stoje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)