Author Topic: Dala otkaz, Kolike su šanse da se vratim na brod?  (Read 3497 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lala2

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Pozdrav ekipa :)
Dakle imam situaciju i nekoliko pitanja pa bi bila zahvalna na svim informacijama. Na Carnivalovom brodu sam radila kao crew mjesec dana i dala sam otkaz.
Doma sam vec dva tjedna ali se zelim vratiti. U agenciji su mi rekli da kazem da sam otisla(iako nisam trazila emergency) jer sam imala zdravstvenih problema u obitelji i da prilozim dokaz kojim cu to potkrijepiti. To sam i ucinila i poslala sve S. Madridu koji je rekao da ce se s odlukom javiti kroz 6-8 tjedana. Je li  to bas tocno nakon toliko vremena ili je to najkasnije do tad mogu javiti?
S obzirom da sam platila kartu kad sam dolazila nakon mjesec dana nisam imala, jasno dovoljno novca da platim i ovu za doma, pa je kompanija snosila troskove.
Ako prihvate da se radilo emergencyu iako sam ja dala otkaz placaju li oni kartu do miamija ili opet ja?
ps. Kolike su sanse da se vratim na brod buduci da sam dala otkaz ali pravdam se emergencyom?
Hvala puno svima unaprijed :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dala otkaz, Kolike su šanse da se vratim na brod?
« Reply #1 on: 28/August/2012 »
Šanse su male.

Radila si prekratko da bi ostvarila nekakve korisne veze i poznanstva sa bilo kim na brodu da bi se htjeo zauzeti za tebe.
Davanjem otkaza poslije mjesec dana si im jasno pokazala svoje prioritete.

Može te spasiti jedino ako im očajno treba radnika, jer tebe mogu na brzinu dobiti, ali tu će igrati ulogu i kako si se pokazala do odlaska.

Pošto je tvoj potez kompaniju koštao, moguće je i da su te označili sa "NOT TO REHIRE", što znači da ti treba advokat da pokreneš stvar kako bi prerani odlazak sa broda prikazala kao emergency.

Nisi rekla zašto si dala otkaz. Da li ti razlozi još postoje ili ...


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lala2

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Dala otkaz, Kolike su šanse da se vratim na brod?
« Reply #2 on: 28/August/2012 »
Kad sam davala otkaz nisam htjela navoditi pravi razlog jer mi je bio isuvise privatan da ga razvlacim po fileovima.
Ali sam Stevenu odlučila prilozilti i nalaz u razlog ako je to već jedini način da se vratim. Na mom brodu je bilo mnogo mnogo naših ljudi.
Pogovoto iznad mene u mom departmentu i dosta smo do dobri bili, mnogo su me pazili. Ali i svi ostali su da se razumijemo.

Grijesim li sto mislim da mi je olaksavajuca okolnost sto tamo imam zarucnika koji može već pokrenut stogod ako se bude pitalo njih na brodu?

Ps. Kako može postojati prerano ili prekasni emergency odlazak. Nije neko mogao birati da se razboli nakon 3 mjeseca mog rada samo da bi ja imala pravo uzeti E. Leave...glupa mi je logika nelkako.
Opet kažem na mom brodu ocajniki fali ljudi i soupspoons :)

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Dala otkaz, Kolike su šanse da se vratim na brod?
« Reply #3 on: 28/August/2012 »
To sam i ucinila i poslala sve S. Madridu koji je rekao da ce se s odlukom javiti kroz 6-8 tjedana. Je li  to bas tocno nakon toliko vremena ili je to najkasnije do tad mogu javiti?

Isti odgovor sam i ja dobio 1.06. i jos ga nema ga da se javi,makar da kaze ne mogu da se vratim...

Ako prihvate da se radilo emergencyu iako sam ja dala otkaz placaju li oni kartu do miamija ili opet ja?

Ako ti odobre da se vratis prvo ces morati da platis kartu sto su ti oni platili da dodjes kuci, pa onda i da platis kartu nazad do mesta ukracaja

Offline lala2

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Dala otkaz, Kolike su šanse da se vratim na brod?
« Reply #4 on: 28/August/2012 »
Isti odgovor sam i ja dobio 1.06. i jos ga nema ga da se javi,makar da kaze ne mogu da se vratim...

Ako ti odobre da se vratis prvo ces morati da platis kartu sto su ti oni platili da dodjes kuci, pa onda i da platis kartu nazad do mesta ukracaja

Zasto ih ne kontaktiras telefonski? Kakva je tvoja situacija, dao otkaz takodjer  ili?
Pa ako već prihvate da je bio emergency suludo je da plaćam sama sve 3 karte..procitala sam da kompanija izlazi ususret ako se već desilo radniku nešto u obitelji..