Author Topic: kako do?i do pozicije crew pursera na bilo kojoj kompaniji  (Read 5315 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline anna2537

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
ja sam svoj prvi ugovor na cruiseru odradila kao assistent waiter i nikad se više nebi poželjela vratit na tu poziciju, dok s druge strane ship life mi nije odbojan, htjela
bi odraditi još koji ugovor na nekom cruiseru ali isključivo kao crew purser. radila sam na mariner of the seas royal caribbeana i znam da su na poziciji crew pursera bili ljudi koji su prvi put došli na brod i baš na tu poziciju a ja neznam gdje da se za to prijavim. i ima li još nekih poslova u administraciji za koje znate da bi se mogla prijaviti, imam mag iz menadžmenta ali ništa iskustva u struci....

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
vidis, u slicnoj sam situaciji kao i ti - zgadio mi se totalno posao assistant waitera/waitera, a ship life mi poprilicno odgovara.

Na Cunardu su na toj poziciji radili stari morski vukovi, npr. jedan od crew pursera kojeg sam znao je bio 20 godina u kompaniji i zato je dobio takvu poziciju, koja je vise nego zahvalna - miran posao, fleksibilno radno vrijeme posto je crew office otvoren samo u odredeno vrijeme, ostatak vremena se bave drugim stvarima i najvaznije - malo ili nimalo kontakta s gostima :D
Izgleda da je drukcije na drugim kompanijama, Britanci previse kompliciraju.

Jesi li probala razgovarati s agencijom koja te zaposlila na posao assistant waitera..?
Once a sailor, always a sailor.

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Pa ja sam o samom intervjuu za Pursere (Carnival) pisala ovdje Purser Interview , nadam se da ti moze biti od male pomoci.  :)

Uglavnom, ne treba ti nista vise nego za bilo koju drugu poziciju:
1. da pricas engleski + jos jedan strani jezik (koji opet nije obavezan, moze da se prodje i bez njega)
2. da imas fakultet i iskustvo od najmanje 3 godine na Recepciji ili nekom od administrativnih poslova za koji se prijavljujes (ni to nije obavezno, prolaze i sa izmisljenim CV, bez ikakvog obrazovanja i iskustva)
3. malo srece da intervju bude sto prije jer se rijetko organizuje (2-3 puta godisnje)

Za Hotel Admina su trazili otprilike sve isto (kad god se organizuje intervju za Pursere, organizuje se i za Hotel Admine), samo ne znam kakva su pitanja postavljali na intervjuu, to bi ti mozda bolje docarao neko ko je imao iskustva sa istim.


Offline anna2537

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
ja sam išla preko uspinjače i više im se nikad obratila nebi da ne moram, prijavila sam ih s broda i u miami office ali sumljam da se nešto tamo promjenilo.
kad sam ja radila na mjestu pursera je bio 21godišnjak niti prosječne inteligencije. hvala na linku. iskreno neznam više gdje da tražim posao, jer ovdje mi se više ne ostaje, navikneš se imati neki malo veći novac, vidjeti dio svijeta i onda kad se vratiš želiš nešto bolje za sebe. na početku mi je bilo neugodno lagati na cv-u al kad sam
na brodu vidjela kakvi ljudi prolaze...

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
na početku mi je bilo neugodno lagati na cv-u al kad sam na brodu vidjela kakvi ljudi prolaze...


Pa o tome se i radi...
Bas sam pisala kako sam se pripremala za intervju, skupljala preporuke s' posla, iscitavala forume i razne izvore na netu, itd itd, da bi prije mene posli neki likovi koji nikada u zivotu ni usli u hotel nisu a ne radili na Recepciji.  :)

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile


Pa o tome se i radi...
Bas sam pisala kako sam se pripremala za intervju, skupljala preporuke s' posla, iscitavala forume i razne izvore na netu, itd itd, da bi prije mene posli neki likovi koji nikada u zivotu ni usli u hotel nisu a ne radili na Recepciji.  :)

Sirenice jesi ti ikad išta slično radila tipa posao pursera? I što si smuljala na CVu?
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 :zen:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Maci84

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Crew Office je super, treba se nauciti gomila stvari, puno je izazova ali je lep posao jer se makar ne moras smesiti svima po celi dan. nazalost tesko je doci do nje, cak i na nizem nivou moras odraditi nekoliko ugovora i imati dobru evaluaciju da dobijes rotaciju u Crew Office. treba odguliti oko 4-5 godina u pursers departmentu, dokazati da mozes podnositi stres i izazove, i proci promocijom kad se ukaze prilika. eto tako moze. ali je super posao, meni je najdrazi od svih purser pozicija.
Never regret...
If it's good -
it's wonderful
If it's bad -
it's experience.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Na Coralu je cura nakon nekih mjesec-dva drugog ugovora prebacena u crew office zato sto, vjerovali ili ne, u citavom pursers dept. nije bilo nikog iskusnijeg. Desava se, dakle, ne ceka se fiksnih 4-5 godina ili odredjen broj ugovora nego tako moze i da ti upadne kasika u med :)

Offline Maci84

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
da to se desava, ali se ne ide sa pola crte na dve crte za 2 meseca.

ja sam ovaj post napisala za Crew Pursera, a to je Crew Manager. to se treba zasluziti. ne ide to preko noci :P

da, u pozicijama JAP to je lako kada imas iskustva i znas sta radis.

ja kada idem na brodove vise i ne idem na recepciju, nego odmah negde drugde, u najgorem slucaju 2-3 nedelje dok ne zamenim nekog.

svi pricaju iz raznih departmenta kako je purserima lako bla bla bla. ajde da vidimo nekog ko radi taj posao. a svi bi i promocije, samo sto nazalost ne shvataju da sa time ide ogromna odgovornost i puno rada. ne ide se puno setkati napolje kada dobijes 2 crte na ramenima. nije to sala.
Never regret...
If it's good -
it's wonderful
If it's bad -
it's experience.