Author Topic: Zainteresirana u hotel department...i gdje su mi najbolje šanse?  (Read 3789 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mamainak

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Pozdrav svima!

Ja sam 26-godišnja cura iz Splita, već gotovo 4 godine radime i živim u Londonu ali odlučila sam 'move on' i pomaknuti se s mjesta.

Pročešljala sam forum i naučila neke stvari, hvala na informacijama.

Evo ukratko o meni: srednja turističko-ugostiteljska, nezavršeni faks Sociologije (2 godine), certifikat sa Cambridge-a za predavanje engleskog, 3 godine iskustva sa djecom, 2 godine iskustva personal assistant, i godinu dana customer service i prijevod. I nešto malo prodaje, samo sezonski posao.

Uz tečni (stranci me pitaju jesam li Englezica) Engleski jezik razumijem Talijanski i malo ga pričam, malo sam zahrđala...trenutno učim i španjolski.
Znam touch typing, Mac, Windows i Android OS, Mc Office, osnovni HTML kod...

Volontirala sam ovo ljeto na Olimpijadi kao team leader i organizirala aktivnosti i pratnju gostiju i sl.

Što mislite imam li šanse raditi kao purser/recepcionist?

Ovako, imam neka pitanja ako mi netko može odgovoriti:

  • Najbolji cruiseri?
  • Najčešća mjesta ukrcavanja?
  • Što se dogodi ako ne odradiš ugovor?
  • Dobiješ li bolovanje i zdravstveno?
  • Koliko vremena imate realno za razgledavanje?
  • Jeli se moguće prebaciti između departments, čak i ako je posao na istom 'level-u'?
  • Koliko dugo se čeka na ukrcavanje?
  • Moraš li biti profi fotograf za taj posao ili mogu amateri isto?

Hvala puno!

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Procitas malo forum i nadjes odgovore na sva ta pitanja koja si postavila i to jako opsirno...  :google!:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Što mislite imam li šanse raditi kao purser/recepcionist?


Imaš odlične šanse  ::yes::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mamainak

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Hvala šefe ;) Ok, idem ubacivati key words u Search.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Ako zelis da radis kao recepcioner sigurno ce ti postaviti par pitanja o radu na programu Fidelio. Bar su mene gnjavili sa tim. Nije ih zanimao ni jedan drugi osim njega pa kapiram da se taj koristi na kruzerima.
Ja sam konkurisao na tu radnu poziciju ali cekam evo vec 4 puna meseca na finalni intervju. Jako se tesko dobija ta pozicija, ne znam bas tacan razlog tome, tako da ako bas to radno mesto budes zelela budi spremna na cekanje. I da, uci taj italijanski jer spanski jezik, bar prema recima agencija iz Beograda, nije toliko IN jer ima mnogo latinosa kojima je to maternji jezik tako da ce oni imati prioritet. Eto, preneo sam ti deo mog iskustva sa prva dva razgovora sto se tice pozicije recepcionera.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline mamainak

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Hvala remorker, svaka informacija je korisna. Preko koje agencije/kod koje kompanije si se prijavio? Kakvo imas obrazovanje i iskustvo?

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Ako zelis da radis kao recepcioner sigurno ce ti postaviti par pitanja o radu na programu Fidelio.


Preko koje agencije i koja kompanija?

Ja se ukrcavam za par dana a niko mi do sada ni F od Fidelia nije spomenuo.  :)
Svakako se ide na koledz koji traje 3 sedmice i na kojem se uci sve od A do S vezano za posao koji cemo raditi...

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Pa za sad sam razgovarao sa dve agencije. To su Kouzon, kod kojih jos uvek cekam taj finalni intervju, i agencija Sea Agency. Sto se tice kompanije nisam izdvajao ni jednu posebno. Kouzon je u fazonu da me salje ili na Royal ili na Princess a Sea agency...pa oni su totalno neorganizovani tako da se nadam da cu preko Kouzona uspeti da se domognem 'ladne vode :D
A sto se tice iskustva i obrazovanja...Nisam zavrsio hotelijerstvo ali imam iskustva u tim vodama. Radio sam vise od god dana u hotelu Interkontinental u Beogradu i 2 god kao generalni menadzer najveceg hostela trenutno na Balkanu. U Interu sam se i upoznao sa radom na Fideliu a u hostelu smo koristili totalno drugaciji program. Odlicno poznavanje engleskog, kako rekose iz ovih agencija, mi nije sasvim dovoljno ukoliko ne znam neki drugi strani jezik bar neki basic level. Mislio sam da pocnem sa spanskim ali sam vec naveo u prethodnom postu koja je fora sa spanskim jezikom i latinosima. Zato sam odlucio da osnove italijanskog jezika prosirujem. I evo radim na tome vec 4 meseca i naravno cekam taj finalni intervju.
Mene su recimo pitali da li znam da radim na tom programu i koliko dobro znam da radim na istom zato sam i napisao da budes spremna na takvo nekakvo pitanje. Ali vidim da Sirenu nisu nista pitali tako da zakljucujem da je to random zapitkivanje. Znam da se odrzava kao neka obuka na brodu ali citajuci postove na forumu o radnim iskustvima ljudi, zakljucujem da je to neko ucenje s' nogu tj ucis i radis u isto vreme. Sta znam, voleo bih da gresim :D
Pitajte sta vas zanima posto nas ista "muka" spaja :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Zar ja nisam odgovorila malom remorkeru na post, je li mi neko obrisao odgovor ili sam isampijala?  :embarrased:

Offline mamainak

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Nisam sigurna... ???

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zar ja nisam odgovorila malom remorkeru na post, je li mi neko obrisao odgovor ili sam isampijala?  :embarrased:

imas mogucnost pretrage svojih postova.
dogadja se da ljudi postave isti topic sa istim tekstom na 2 mjesta pa moram intervenirati, premjestati, brisati ...
ljudi misle "Ako postavim post na 3 mjesta, 3x brze ce mi netko odgovoriti", a to sto pretvaraju forum u kokosinjac, vise-manje ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
CCL ne koristi fidelio vec je OS Oracle, ali mozda druge kompanije koriste pa su zato ispitivali o njemu na intervjuu.
Labor improbus omnia vincit.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Zar ja nisam odgovorila malom remorkeru na post, je li mi neko obrisao odgovor ili sam isampijala?  :embarrased:
Odgovorio sam na tvoje i pitanje devojke koja je zapocela temu :D samo sto nisam qoute-vao te :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.